Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én kifordítottam az anyát a gyáriból és áttettem a másikba. Ugyanez a művelet végrehajtható visszafelé is, ameddig a gumi bírja. Amikor megnyekken ráérek másikat venni.

Még most sem értem egészen, hogy mi okozza azt, hogy szétb.... a fejidomot, meg a benne lévő lámpatestet a gagyi plexim.
Az alsó két csavar nem csatlakozik a fejidom tartóhoz. A felső kettő az is csak a műanyagokat tartja össze. A középső kettő csavar van a fejidomtartóba gumiággyal integrálva. Csak idegesít ez a kérdés a franc egye meg. Nem az összeg miatt, hanem technikai szempontból érdekel inkább. Főleg azért, mert a gyári plexim egyik középső furata hiányos (negyede kitörött) és ez esetben akár az is tönkreteheti a dolgokat.

Egykerekezések végén pár durva tuch down miatt hallottam, hogy XX-nél azok ilyesmit okozhatnak.
Igen,sajnos egyikhez sem adnak gumianyákat...
Nem sokon múlott, hogy nekem is ilyen lett . De szerencsére vásárlás előtt felraktam a linket ide, és a segítőkész xx-esek egyértelmüen le beszéltek róla . Viszont amit sóherségnek tartok, hogy vettem MRA-t, ahoz meg utólag kellett vennem gumis anyákat, mert az már nem fért bele a nem éppen olcsó árba.
hali mindenki.
Az Atix féle fejidomról:

Fasza!


kicsit mókolni kell a felrakással de rendben van.(és az ára is.)

Töréstesztem is van hozzá.
Eldőltünk kicsit és a fejidomra......
FÜVES LETT!
Visszahajlitottam a tükröt és mentünk tovább......
Pont ilyen szart sikerült megvennem. Még hólapátnak sem jó. Úgy néz ki kidobtam az ablakon hatezret. Atix jóvoltából szerencsére csak ennyit. Mindjárt megyek is a garázsba és szedem le azt a vacakot.

A fejidom egyszer egy esés miatt több darabra tört. A hegesztés után a lámpafej beszerelésénél, majd a fejidom tartó beállításánál így is voltak gondjaim. Nem akarok már bajt egy fos plexi miatt.
Úgy hiszem EZ a hunyó. Onnan ismerni meg, hogy az idomzat alá csúszó rész nincs egy anyagvastagsággal eltolva mint a gyárinál.
Igen!
Ez nem az amire én gondoltam....
Szal. akkor mi van ezzel a plexi dologgal?

Atix! Neked az ATIX feliratos milyen tip. plenyó volt? Az is ezt csinálta?
Ugyanezen az áron rendeltem, csak rendes motorra valót
Bár ezt ma rendeltem....

plexi
Hali. És mégis "mennyi" idő alatt rohad szét? Én 1 éve így használom.
Üdv!
Megvan a moci, csak Tommot ülés van rajta.
Köszi az érdeklődést.
Kérdezd meg mondjuk Maister fórumtársat.
vagy dobd le...
Szia Atix!
Tudom nem kicsit vagy tapasztalt XX dolgokban, úgyhogy elfogadom a véleményed (már dobom is le róla).
Miért mit csinál így az a plexi? Esetleg nem olyan szilárd - mint a gyári és szétrezonálnak a dolgok?
Talán még akad egy darabom valahol....
Játékboltban jártam, legalább van mivel játszani, amíg tél van.
Atix, ha jól emlékszem említettél nekem még annó utángyártott fejidomot. Létezik még? :)
Köszi a tippet!
Ja... Csak ha felverődik egy kavics, akkor nem csak a fényezés sinyli meg! 100-nál kapsz 1 kavicsot ripityára törik a faszba.
És azt már nem viszed a müanyagoshoz. Arról nem is beszélve, hogy milyen szépen illeszkedik....
Az a 6 rugós plexi meg amit rendeltél egy fos.... Szépen lassan de biztosan kirohad töle minden ami a fejidomban és a motor orrában van.... És nem olcsó egy uj lámpa foncso sem.... stb, stb... Nem fikázás, hanem tapasztalat sajnos!

Kellemes Ünnepeket meg satöbbi a kedves fixix fórumnak!

Ha már rendelésnél tartok...
Hong Kong-ból rendeltem bubbis plexit. Az sem semmi, mert itthon ugyanaz min. 24.000. Az e-bay-n freeshipping-esen 6011 Ft-ot fizettem érte.
Kicsit befontam a nemlétező hajamat azon, hogy szállítással ~520 USD-ért teljes idomzat a takaró műanyagokkal együtt. Olyan színben, amilyennel akarom. Az mai középárfolyamon 125.000 Ft... Itthon magában a fejidom 60e.
Ha már ülés, gondoltam megosztom veletek:

Az ülés borításomon az utas alatt van egy cigaretta égette lyuk. Valami büdös tahó ott nyomta el a cigijét.
Gondoltam áthúzatom, de jobbat találtam, ami a kedvesemnek is tetszik és nekem is könnyebb. Vettem 5000 Ft-ért a Triboseat-től egy csúszásgátlót.
Sokkal könnyebb így a túrázgatás. Nem fárad el annyira az utas abban, hogy tartja magát ne csússzon előre, és engem sem taszigál rá a tankra. Paypal fizetést elfogadnak és ingyen postázással küldik. Nagyjából 10 nap alatt a levélszekrényben van.

Az oldal alján van róla egy bemutató videó is: www.triboseat.com
Amit a videó ígér nálunk igaznak bizonyult és cordura gatyával is működik.
A motor hova lett alóla?
Az enyém is karbis (meg bordó is), de a sajnos a lakásba nem ezért nem hozhatom. Lift nincs, a lépcsőfordulók meg túl szűkek.

Egyébként Üdv mindenkinek - mert ezt megint bunkó mód majd' elfelejtettem. Látszik ritka vendég vagyok erre.
Motorosoknak!
Karácsony van, jó kajával megtömve a hasam, kimegyek a garázsba megnézem a vasam.
Csorgatom a nyálam, elmennék 1 körre, bánatomban gyorsan rámegyek 1 sörre.
Kurvára várom már a nyarat, kínomban zabálok még 1 kis halat és ezt így addig-addig csinálom, míg az egészet sugárban kihányom.
AZT MONDOM ÉN NÉKED MOTOROS BARÁTOM, MOTOROZÁS NÉLKÜL SZART SEM ÉR A KARÁCSONY!