Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

sziasztok, 1 cagiva super city 125 ös motorhoz szeretnék 1 ujj tankot vásárolni, aki tud irjon a: pituka14@freemail.hu-ra.
köszönöm.
köszönöm a választ és a segítséget találtam egy helyet ahol 25 ezerért hüvelyezik meg posta hozza és viszi.nem tudják honolni mert sérült a nicasil réteg .
huvelyezes 30 ropi ez a legolcsobb vagy peddig tudjak honolni az peddig 2500- 5000ft
Sziasztok!
Cagiva tulaj lettem,(Tamanaco125) és lenne pár kérdésem.Aki tud kérem segítsen!
Értem, és megbizhatóságra?Mind a két fajta powermotoros ha igen mechanikus vagy elektromos?
kevesebb a hibalehetöség a léghütésnél ha netán elborolsz vele nem törik le a hütö! nem kell félni attol hogy összefolyik aviz +az olaj
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy a cagiva W8 125-ból 2 fajta van? vízhűtéses és léghűtéses?Ezekre gondoltam, egyébként mi a különbség csak a hűtés, illetve az évjárat?Gondolom mindkettő elektromos powerral van szerelve.
sziasztok. mit lehetne kezdeni egy cagiva elephant 125 ös nicasilos hengerel ? két helyen sérült a henger tetején van kb fél mili mély csík kb 2 centi hosszan az henger alján kb 1 centi hosszan de szépesebb és fel is csűrte a nicasilt. olcsó ötleteket kérnék szépen . :D elöre is köszi
Helló!

hát öö motor oljatt mert nem volt itthon más és csak ki akartuk próbálni ameddig nem lesz rendes olaj a kosarat pedig nem tudom majd meg nézem minden esetre köszönöm szépen a segítséget:))
Milyen olajat öntöttél a váltóba mert arra egyes típusok érzékenyek a másik dolog meg az hogy meg kell nézni a kuplung kosarat hogy nincs e nagyon beverődve mer akkor is csinálhatja ezt
Szia,ez nem az a fajta ez natúr sima benzincsap.Ezen nincs vezeték
Szia! Benzincsap az a fajta, ami együtt van a szintjelzővel, tehát drótok állnak ki belőle? Ha olyan, akkor külön eladó esetleg?
Supercity 125 komplett hűtők+vízcsövek+termosztát és hőmérő gomba,tank benzincsappal,ülés és hátsó lengővilla elvihető baráti áron.
Tank tudtomal jó 50-es supercity-re is!
06-30-6183645
csörr meg megbeszéljük
munka hengerel egyut! ára?
nem tudom pontosan mire gondolsz,az első fékkar az megvan,
elso fek?
üdv,
89 es,50 -es cocis tamanaco blokk nélkül eladó akár bontva is.
Helló!

rendben köszönöm szépen meg lesz.:)
Igazándiból nem neked szól de leírok annyit hogy a "kis" dolgokat lebecsülik az emberek a szerelési/javítási eljárás során és sok ember meg azt mondja "jól van az úgy" meg más is így csinálja vagy honnan szerezzek célszerszámot...

Csak egy példa a kuplungra...leakarod venni a kuplung kosarat ha nincs rá speciális szerszámod(megfogód) akkor a sokak által ismert főtengely-kuplung kosár közé beékelnek valamit így oldható a kuplung kosár...igen ám és ezzel lehet elcseszni a fogaskerekeken lévő kérgesített felület is megsérül,ennek eredménye lesz a fogtörés későbbiek folyamán
Ez csak egy példa mégis csomóan inkább betámasztják a fogaskerekeket mert nincs speciális szerszámuk.
Csak egy kérdés mivel fogod le a kuplungot mikor leakarod húzni majd adott Nm-rel a kuplung kosarat?Vagy a rugóknál a csavart? :)

Sok kis szerelési bakival jön össze az összetett hiba ami végett valamilyen rendellenesség van a rendszerben :)

Embert nem hallottam még aki pl kuplungnál ha már szétszedi a rendszert megnézné a következőket:
-lamella vastagságok lemérése
-Lamellák állapota(megégés/görbültség mérése)
-kosár-lamella kopás(hézag/
nagyon nem okoskodni akarok szóval nem muszály rám hallgatni
neten letölthető a gépkönyv is igaz angolul...De meglehet érteni belőle mindent így is adatokból képekből meg egykis hozzáértésel.

csak egy példa én így tanultam hogyha pl a bizonyos csavarokat amiről beszélsz ha egyenlőtlenül van lehúzva akár betarva a lehúzási nyomaték de nem egyenlően van/volt lehúzva akár a nyomólap görbülését is okozhatja...de írtam énmár pár kommentet más témában kaptam érte mínuszt azóta nem nagyon érdekel az oldal Több itt a soktudó okoskodó sufnis ember mint a rendes szerelő
Jézus...
Motorolajat öntötök "próbába" a váltóba ahova speciális Nézzétek meg gépkönyve milyen viszkozitású olajat ír elő,és milyen szabványút.
Az olajokat nemvéletlen lehet külön kapni.
Minden olajnak más a "feladata"
nemcsodálom ha a motorolaj nem tudott eleget tenni a feladatnak hisz nem oda "gyártották nem erre a célra"

hamár rákérdeztél akkor a válasz minden csavart anyát..stb A gépkönyvben előírt Nm-erel kell lehúzni....szerválj egy gépkönyvet tanulmányzod át a lehúzási táblázatot Nm-erben.Ugyanis azokat a csavarokat is megadott Nm-erel kéne lehúzni...

Ezzel a kis bravúrral "motorolaj" én megnézném a helyedben csak úgy pluszba mostmár hogy nem e égett meg a kopó lamella :)
Eleve a lamellákat nem rakjuk össze szárazon mindig bekell áztatni a váltó olajába beszerelés előtt...
Helló!

Köszönöm szépen a segítséget az olajjal lehet a gond mert csak motor olajat öntöttünk bele próbára és az valószínűleg sűrű volt a holtjátéka kb. 3-4 mm lehet. Azt szeretném még kérdezni hogy a rugó szorító csavarokat teljesen meg kell húzni vagy be kell állítani az erőt?

Előre is köszönöm.
Nagyon rossz minőségű olaj tud ilyet produkálni,de én biztos megnézném a kuplung kosár és lamella párost nem e bevan rágódva és akad, nem emel ki rendesen...
Nézzétek meg a kopólamella-és kosár közötti csatlakozást és a fémlamella-agy csatlakozást...
holtjáték?