Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

http://www.filestube.com/5c437...
És itt van gyári javítási kézikönyv.
Hello
(rotax122)Ha megkérlek tudnál nekem küldeni egy pontos rajzot a rotax122-es blokkról?Fogaskerekek,váltó stb..
Látom benne vagy a dologban ,sokat segítenél.Köszönöm!
De elvileg kéne ha használod, bár én se szoktam .
h akkor meg csak nem kell légteleníteni . Na majd bele baszom a 4,6 dl olajat és kész
Csurig tölteni nem szabad, szerintem ha habosodik az olaj akkor a gázbuborékok miatt túlnyomás keletkezik.
H na oké de légtelenítés csurig kell önteni akkor a teleszkópot mert ha nem kell csurig akkor csak marad benne levegő ha netán felhabzik meglazítod a nagy 35-ös kulcsnyílású csavart akkor ugyan mi jön ki csak levegő ezért nem értem ...
Komolyabb telókban van légtelenítő
http://motoracing.unas.hu/spd/...
Rx-ben meg szerintem ha kell csak úgy lehet ha fellazítjuk egy kicsit a
teló tetején lévő nagy csavart.
És ha kéne hol légtelenítenéd? ez már komolyan érdekel
Használat közben, vagy után kell elvileg, mert felhabosodik az olaj.
De nekem még nem volt ilyen gondom.
h akkor mikor kell?
Én az összerakás utánra értettem hogy szerintem nem kell rajta légteleníteni semmit.
Na nekem azt mondták , hogy nem kell légteleníteni. Nadebár ugye a gáz térfogata változik így a teló nem biztos hogy úgy fog dolgozni mint ami tele van öntve... A gyári könyvében azt olvastam hogy 4,6dl kell száranként. Tényleg jó lenne ha tisztába rakná valaki ezt a témát .
Hellósztok
Látom most a teleszkóp a téma :)
Lenne egy olyan kérdésem hogy ugye az én Rx-em 90-es évjáratú és nem ártana légteleníteni a teleszkópot időnként, de nem lehet csak ha azt a nagy csavart kiveszem.
Na most én arra gondoltam hogy megoldanám úgy mint egyes motorokon hogy azt a nagy csavart kifúrnám+menetet vágnák bele, és csavart rakná bele, és mikor légteleníteném akkor úgy egyszerűbb lenne.
Szerintetek ez jó ötlet?
Előre is köszi.
És boldog új évet.
Na oké most így emlékezetből nem megy úgy ha összerakásnál elakadok majd írok Köszi a segítséget
Az állítót nem is kell, csak egy nagy hatlapfejű csavart. És mielőtt azt visszatekernéd akkor kell az olaj.
azt az álítós vackot nem szedtem ki én csak kihíztam a teló szárat és úgy amit értem... vegyem majd le a tetejét?
Akkor jól láttam, mielőtt rácsavarnád a legfelső nagy menetes dugót, az előtt tölts bele olajat.
Én már szétbombáztam az egészet szépen kimostam stb . szimeringet kellett cserélnem... Ja és nekem mind a két szárban van rugó
Most nézem a képeidet, a tieden is állítható teló van elől. Nem?
Mert akkor mind a két szárban van rugó mint az enyémben.
Nem, sőt az alját nem is fontos szétszedni, csak ha nagyon precíz vagy és mindent el akarsz benne mosni. A tetején lévő csavarnál lehet,alatta két kis körív alakú mágnes nem engedi szétcsúszni a telót.

Ne lepődj meg mert csak az egyik telódban van rugó, a másikban a csillapítás miatt nincs.
jajj még egy kérdésem lenen hol töltöd fel a telókat az alján lévő inbusz fejű csavar helyén? vagy hol ?
na majd kiderül akkor köszi szépen a segítséget!
Látszik ha már nem nagyon fér bele amikor mozgatód a telót.
Szerintem 4-et tehetsz bele símán, elvileg attól is változik valamennyit a teló keménysége.
hogy hogy látom hogy fér addig öntöm még fér vagy mi?