Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

95-ös RS50 extrema (50-es)
Én 70-el szoktam járni, 3 liter alatt volt eddig még a fogyasztásom. (néha ki szoktam füstölni 10-15 km nagyobb tempóval)
Üdv, egy 2005-os rs-nek mennyi a fogyasztása? 70-esutazóval gyari hengerrel 3-4 literrel elmegy? Akinek tuningolva van, annak mennyit fogyaszt?
Excenteres?
Hátsó két csavar meglazít. Másik oldalon van egy kisebb furat annak a blokk felé kell állnia a vízszintestől kb 15°-kal felfelé. Ha így van akkor a furaton keresztül átlátsz az excenteresrészbe ide beledug egy csavarhúzó vagy vasrúd. A kerék mozgatásával pedig állítható a láncfeszesség. De le van írva a könyvében is.
vki letudná írni hogy tudom meghúzni a láncot?
Milyen ez a gianellidob mert már néztem ilyet enyémre.Jobban megy,jobb a hangja?
egyébként ha valakinek van jó állapotu karbija valami kisebb,és akar cserélni nagyobbra annak itt a lehetöség!
Beállítási problémától a döglött, felújításra váró motorig bármi baja lehet.
sziasztok,nem tudja véletlenül valaki,hogy egy 50 es rs ami egyszer lett megfurva,van rajta egy Dellorto phbg 21 es karbi,alapjárat nagyon fasza meg minden,de én szerintem jobb lenne rá egy kisebb karbi én ugy gondolom,nem harap a motor de nem is fullad,hanem hirtelen gázadásra gondolkozik mintha fulladna de mégsem,voltak napok mikor tökéletesen harapott,semmihez nem lett nyulva és most még is lomha,5 sebességes de mindig 7-8 ezerig ki kell huzatni hogy szedje a lábát,sőt 5.be fel se lehet rakni,mert a fordulatszám mérö nem hogy felefele hanem lefele megy,5.be csak ugy lehet vele menni normálisan ha 4.be kihuzatom vagy 10 000 ig ,ez mitöl lehet ez a probléma?
Csáó! Nem tudja-e véletlen valaki, hogy az 50-es rs-nek(-1998) az idomjait rátudom-e tenni a 125-ös futurára? Aki tudja az írjon! Előre köszönöm!
A seggecs akkr lazul fel, ha:
1
Üt a lendkerék, mert valami istenbarma sajnálta a lehúzóra a pénzt és elgörbítette.
Ez nem jó hír, mert eséylesen kivégezte a főcicsapágyat, elvitte a főci centrírt.
Rosszab esetben kiverte a blokkban a csapágy hyelét.
2:
Ha jól megkrampácsolta, feszegette, nyektette a főcit.
Ugyan az mint fent.
Eslyesen egy blokkfelújítás elé nézel ha azt megveszed.
rosz esetben döglött javíthatatlan főci és motorház lesz a bontásután az eredmény.

Még mindíg érdekel az a mtor?
Üdv!
A leendő Apriliámon 70-es polini henger van.(am5) Mik a vélemények erről a hengerről? Le? Pörgős henger? Alu/vas?
Viszont azt mondta a tulaj, hogy a lendkereket le kellett cserélni mert kilazultak a szegecsek, ilyet tapasztalt már valaki? Ez a szakszerűtlen szerelésre utal, és valószínűleg hazavágta a csapágyakat?
Leveszed a csatlakozót a hőfokmérőről és a blokkhoz rakod (letesteled) ha hőfokmérő mutató kitér (teljesen) akkor a jeladó rossz (nekem pl. letörött az egész csatlakozó rész) ha nem tér ki akkor műszer (vagy nem kap feszt a műszer stb)
Ilyen hűvösebb időben nem tapasztalok kitérést :( Nem lehetne tenni bele termosztátot, hogy még is csak bemelegedjen?
Ki tudna ebben segíteni nekem?
Nincs benne termosztát. Nem gáz ha nem melegszik fel (valamennyit azért kitér a mutató ugye?) Hidegben a víz 40°C-nál jobban nem megy fel nálam sem (5-10°C-nál)
Leereszted a fagyállót,majd,ha a h.fej tetején lévő gumicsövet lehúzva bevilágítassz, -ha látsz benne termosztátot,közvetlen a csonk alatt,(sárgaréz gyűszűnyi cucc) akkor rossz ,mert nyitva maradt,ha nincsbenne akkor is erősen ajánlott pótólni !
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hogy mitől lehet az, hogy egyáltalán nem melegszik a motor vízhőfoka? Még csak üzem hőfokra sem megy fel ha hűvösebb az idő? A óra biztos jó mert nyáron városban dugóban 35 fokban tiszteségesen fel szalad a mutató de ilyen 10-15 fok os időben semmi még csak meg sem mozdul. Termosztát állandóan nyitva lehet, vagy nincs is benne, hogy tudnám zet megnézni?
Előre is köszi!
Üdv!
Sikerült szészednem a blokkot mivel nem volt 5. sebességem a kihajtásnál levő középső fogaskerék pöckei törtek le
Üdv!
Am5-ös blokknak van valamilyen hátránya az am6-oshoz képest?
Minden funkcióját tudja mint az am6, csak 5 sebességes?
Am6-os henger kompatibilis am5-el is?
Köszi mindkettőtöknek a választ megnézem mi lehet :)
52a52a
bajzathsoma
RS 50 Eladó+Sportkipufogó.

érd:
06706574245
csababoy0@t-online.hu
Van benne (hengerben) egy gumitömítés azt ki kell cserélni
Szia!
lehet, hogy a tartórugók engednek, vagy esetleg nem pörgeted eléggé... akkor is szokott csöpögni