Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én napi 2*33km -ert jártam Simoval (50-55között) kicsit unalmas de 45-50 perc alatt kényelmesen. (3L/100km)
Aprilia RS-nel ugyanez kicsit rövidebb idő alatt 60-70-es utazóval. Itt nem tudok még fogyasztásról nyilatkozni, de 3-4L között.
hát 50 es nem igazán való főútra, és úgy igazából haladni se nagyon lehet vele! egy 125 ösnek akkora az utazója mint az RS 50 nek a végsebessége
na meg b125 jogsit letenni mindössze 5 óra áátképzés és már is vezethetsz 125/ 11 kw os motorkerékpárt
szia nekem van 1 yamaha tzr 125 ha érdekel ha ijen lazán menél vele akkor kijöne oylan 4 literböl a fogyasztása!
50-es papirokkal rendelkezik! frisen festve
bivaj blokal! itt 1 kép ha érdekel teszek föl többet is vagy irj vagy hivj!
msn:czegledi_zsolt@freemail.hu
tel:06307316232
esetleg csere is érdkelhet!
Sziasztok!
31 évesen arra adom a fejem, hogy motort vegyek, segítségeteket kérném!
Igazából félig városi és félig közúti közlekedésre kell, napi szinten munkába járni:) Az autót szeretném kiváltani vele, főleg a fogyasztás miatt (Fabia, kb 7-8/100km, de még néha lehet több is). Nem akarok nagy motort, már a jogsi miatt sem, de robogót sem. Sok helyen olvastam, hogy ez az RS 50-es egy nagyon jó kis motor, könnyű vezetni, de biztonságos, olcsó eltartani, maga a motor sem drága és nagyon keveset fogyaszt. Ez mind igaz?

Napi szinten kb. 25-30 km-t hajtanám, ebből pont fele városban, fele pedig 70-es korlátozás mellett, de elég forgalmas úton.

Nem akarok vele száguldozni, bőven elég pl a 80km max, nem igazán számít, hogy mennyire megy, csak minél kevesebbet fogyasszon (3 liter?), és megbízható, biztonságos legyen.
180cm és 80kg vagyok.
Emígy képen nagyon tetszik a motor:)

Nem akarok rá sokat költeni, 150ezer körülieket nézegetem, annyiért már lehet olyat venni, ami nem esik szét alattam?

Várom válaszaitokat és segítségeteket előre is köszönöm!
Köszöntem.
Hát most úgy néz ki hogy jó lesz, de ma eltűnt egy kis víz, de nem sok. Remélem csak volt még a rendszerbe egy kis levegő.
Na.. itt vannak a képek amiket ígértem.
Ez egy Senda blokk, de ugyan így van az AM vízpumpája is.

Első képen a tengelyen azt a fekete bemarást a szimering csinálta. Második és harmadik képen meg láthatod azt a folyadékkivezető furatot ami a két szimering között van. Furaton belül van egy szimering, meg kívül egymásnak háttal (ezt már magyaráztam, hogy közöttük van az a furat amit ne takarjon el semmi esetre se a szimering). Képekkel talán már jobban érthető mit magyaráztam. Utolsó képen meg a szimering + rugója. Valakinek ha van rá ötlete, megoszthatná velem, hogy mi a faszért képes leesni az a rugó a szimeringről.
Én most megpróbálok vitonos szimeringeket annak úgy is nagyobb a hőtűrése.. Én nekem barnaszínű volt a hűtővizem, de váltó olaj egészségesnek nézett ki.. Hála a jó égnek a 2db szimeringen és a 2db zégergyűrűn kívül semmire nem kell költenem. Tengelyt megtudom oldani
Remélem tudtam segíteni, ha kérdés van majd úgy is kérdezel még.
Hay mindenkinek Eladó :
POLINI karbonlap, 1,5 db-os 110*110 mm-es méretben, 0,25 mm vastagsággal. Speciálisan a szívómembránok egyedi készítésére készült anyag, csak ki kell vágni a megfelelõ formát. A karbon lamellák rugalmasságának köszönhetõen minden fordulatszám tartományban jobban tud igazodni a gázlengéshez, ezáltal nõ a motor feltöltöttsége, ezzel együtt a teljesítménye. Utcai és versenycélra is alkalmas, vagy ritka típus szívómembránjának javítására.

4000Ft fix ár
írj e-mailt ide ha kell és megbeszéljük: apriliaars50@gmail.com
Igen. Mennyibe adod?
Hali!
Nekem van egy, AM6 blokkra kell?
Valaki tud nekem 12-s első fogaskereket?
Sziasztok

Af1 50 telóolaj mennyiséget tudnátok mondani?
Köszike
A tengelyem nincs elnyalva és a szimeringem is lány, nincs kikeményedve. Most még van egy másik deknim, azzal megpróbálom. Hátha abba jó a cucc És akkor hagyom. De azért ha ráérsz, akkor csinálj képeket hogy azért lássam hogy mi van és ha netán nem sikerülne. Köszi a segítséget.
Üdv.

Eladó 2db H4-2 8000k HID Xenon.
Párba vagy külön külön is eladó teljesen hibátlanul működik mind a kettő.
Bárkinek bármilyen jellegű kérdése van keressen fel bátran.
Második: Vízpumpa felújítás kell, vagy hengerfejtömítés csere. Ha utóbbi akkor már a hengertalp tömítést is cseréld.
Vízpumpánál elszállhat a szimering. Lehet, hogy rosszul rakták össze a vízpumpát. Lényeg, hogy 2 szimering áll egymásnak háttal 2-3mm távolságra. Közötte a 2-3mmerben van 1 furat, amin ki tud csöpögni a víz vagy az olaj, ha elszáll a szimering (ha a szimering eltakarja a furatot, akkor nem tud kicsöpögni a víz ezért belefolyik a váltóba a víz mivel hamar tönkre megy a másik szimering is ilyenkor). Ez a jele annak, ha elszáll a szimering, és ez akadályozza meg azt, hogy víz kerüljön a váltóba (feltéve ha nem takarja el a szimering a furatot, mert sajnos láttam már ilyet..). Viszont nem jó buli, ha nem veszed észre elfolyhat az összes hűtővíz, de az úgy is feltűnő hogy helyben járatáskor tócsa van a motor alatt és folyamatosan csöpög.
Ami lényeges, hogyha szétszeded a vízpumpát, akkor cserélj vízpumpa tengelyt és mindkét szimeringet. Vízpumpa tengely elég baszottul tud kinézni, ha belehúz (belemar) a szimering és akkor már nem elég a szimering csere. Ha érdekel mutatok képeket valamikor a héten ha lesz időm, hogy miről beszélek és akkor talán úgy világosabb lesz, én is épp vízpumpát újítok fel. Ha van esztergályos ismerősöd, akkor a vízpumpatengelyt megtudja csinálni ő is. Vízpumpa szimeringek darabja meg kb. ~250Ft SKF szaküzletbe. Komplett felújító szettet pedig találsz motoroswebáruházakban hozzá (http://motoroswebaruhaz.hu) 4-5ezer pénz.

Első: Lengővilla alatt. Abba a kis bilincsbe bele kell akasztani a fékcsövet. Logikus is, hogy ne tuddja megsérteni semmi
Egy kis segítség kellene nekem.
Első: a hátsó fékmunkahengertől a féknyeregig a csövet hol kell elhúzni? A lengővillán belül vagy kívül? Vagy ami van kis fehér bilincs a lengővilla alján?
Második: Mitől folyhat össze a víz és az olaj?
Nagyon fontos lenne. Várom a válaszokat!
Sima 1500 ft /db !
Mennyiért vetted? Ledes vagy sima? :)
Nem eladó Hisz most vettem rá !
Érdekelne az indexed. :) eladod?
Hello! Akit Érdekelne a csere Yamaha rd 80 as motort cserélnék aprilia rs 50 extrema-ra de minden ajánlatot meg hallgatok legfőképp 50ccm legyen !
http://www.hasznaltauto.hu/motor/aprilia/aprilia_rs_50-5409646
Hello! Eladóvá vált motorom. a motorban am6os blokk van. szezonra felkészítve jó állapotban eladó. csere is érdekel!
rs 50, teljesen felujitva, 2001es, még 300 kmig bejáratós.
hello, elado MOCIM, sajnos muszaj vennem egy autot. esetleg auto csere érdekelne. ha érdekel vkit, irjatok
Hát jó ha van, de nem kötelező. :) én a hátsó lánckerék csavarjaihoz tettem. De ha meg tudod húzni normálisan akkor nem kötelező