Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egy főnöknek nemfltétlenül kell hozzá érteni
Bár nemárt, mert aztán jól átbasszák az alkalmazottak
Egyenlőre érettségi, azis még arrébb van, aztán majd meglátjuk :) De nemértem, hogyfogsz úgy elhelyezkedni motoriparban, hogy közödsincs hozzá csak mész vele, velük. Ez számomra érthetetlen.
akkor dobj egy témát
Ezeket megbeszélhetnétek valami iskola forumján is! NE ITT MÁR BAZZ
Ez olyan mint hogy a videok közé berak egy két elmebeteg autós szar videokat!
Hát jah de a legnagyobb pénzt mindig csak saját vállalkozással lehet keresni
meg hát akkor a magad főnöke vagy nem nyomják ki a beledet

Én még meglátom mi lesz szeretnék az autó/motoriparban elhelyezkedni ha lehet majd csinálni egy darabig és minnél előbb rátérni a családi vállalkozásra azért látom mi pénzeket szakít apám havonta
nálunk is van 1-2 családi vállalkozás de mindenképp először cégnél akarok dolgozni alkalmazottként h tanuljak, azért jó sok ragad az emberre itt is. néha mondjuk én is besegítek.
gondolokozok valameyik big4-on (4 legnagyobb könyvvizsgáló- KPMG, Earnst&young, deloite,PriceWaterhouseCoopers)... csak ott tényleg kinyomják a beledet is cserébe mondjuk zsír szolgálati autó, szinte annyit költesz amennyit akarsz ha vidéken vagy, zsír elszállásolások, meg jó fizu.... még nem tom:S
Persze de ha nincs kapcsolatod és ráadásul méd papírod sincs na akkor már gáz van Érettségivel ma már ki lehet törölni sajnos
Mert tanulok azt is
én mindenből tanulok egy kicsit de tényleg van gazdasági vonal és műszaki vonal a tantárgyaimban Tudod a széles látókör naggyá tesz
Miért te minek tanulsz????
Hát igazad van persze a tanulás nem áll meg soha.....
Bár nem biztos h sokáig megmaradok a "műmanagerkedésnél" hanem tovább viszem a családi vállalkozást (amiben most is benne vagyok, építem a kapcsolatokat stb stb) és teljesen elégedett leszek
Egyenlőre az a lényeg h legyen egy diplomám más nem érdekel.
eddig pesten a bme-n tanultam,de jövőre már győrben fogom folytatni
felvettelek
Mikey te merre fele tamulsz közlekedés mérnöknek???Ha nem gond pár dolgot tudnál mondani nekem róla.Msn-re vegyél már fel ha nem gond.
ezek a manager szakok semmire nem jók. én is elvileg közgazdász manager leszek... semmi basszus. neh azt hidd Joe h amit ott tanulsz azt használni fogod, h a költségeket meg iyeneket úgy fogod kiszámolni ah ott szépen összeadod h világítás, rezsi stb stb... semmihez qrvára nem értünk van egy fajta tájékozottságunk h tudjuk felületesen mi a számvitel makró mikró marketing stb... ismerősöm kertészetin végzett saját vállalkozást indított és évente oyan millákat tesz félre, de úgy h annyit költ mint a szemét. te meg kikerülsz egy céghez és fél évig fingod nem lesz róla h mit akarnak tőled nem értesz semmi stb... nem mondom h rossz ez, csak míg más ugy jön ki h tényleg valami a zsebében van ezek a managerek kezdik a munka alatt megint a tanulást:S dehát ez van. én is fél éve dolgozok és most kezdek belerázódni. amikor elkezdtem azt semi tudtam mi merre mennyi...
nos..akkor az eddigi közlekedésmérnöki ismereteimre alapozva megnyugtathatlak Titeket,h kb még 50évig állíthatunk elő kőolajból üzemanyagot a jelenlegi technikákkal..
csak h má én is vmi okosat mondjak ..mást nem akko majd járunk biodízellel működő öngyulladós biriglikkel
És ezért tanulsz ennyit? ez vicc.
ilyen idióta smiley lol :D
amiről Te beszélsz Joe, hogy eladod a terméket, szerinted "menedzseled", de közbe azt akárhogy is nézzük marketingnek hívják (ez a szakom ), és azt nem értem a Műszaki Managerhez hogy jön a marketing?
lehet egy diplomával királynak lenni,lehet ,hogy 3 diplomája van egy emberkének,de szerencsétlen,magánakvaló..és csak otthon nézegetheti őket anyuval...és símán lehet vki diploma nélkül is sikeres egy kis okoskodássall,nagyban számít a mai világban,hogy milyen kapcsolatod van ,meg persze némi szerencse én így látom....hogy mi lesz belőlünk még nem tudni
Tudok számolni Elvileg az én fő profilom (projectmenedzser) a következő: van pl egy cég legyen az az Indesit. egy új mosógép kifejlesztése alatt az én (és csoportom) feladata az árképzésben van kiszámoljuk a gyártási költségeket (alapanyag, gép, ember, rezsi, fejlesztési költség stb stb. majd meghatározzuk a végső árat. Ez után jön a termék bemutatása, prezentálása a potenciális vevők előtt (itt főleg cégtulajdonosok, premier stb stb.) magyarul el kell tudnom adni a terméket "menedzselni" Ez a fő profil elvileg de gyakorlatilag bármilyen műszaki területen elhelyezkedhetem Mo-n sem rossz pénzért de mondjuk konkrétan Németországban egy ismerős 1.2 millió nettóval indított ugyanezen a területen. Ez Mo-n 300 ezer körül mozog ha jó vagy.
Mito7Gang,
Hát igen, igazad van. Tudom miről beszélsz, ez az éjjel nappal tanulás rám is jellemző volt (szerencsére csak vizsgaidőszakban), és kicsit agyára megy az embernek... megállás nélkül csak tanulni tanulni.. pedig állítólag nem vagyok egy annyira szar képességű hülllyegyerek, szal nem a lassúsággal van a baj.
dehát ezvan, a diplomáért meg kell küzdeni!
Joe, tudod hogy poénból írtam amit írtam, netessék felkapni a vizet. abban meg ne versenyezzük hogy kinek mekkora rálátása van mire, mert én sem ismerlek annyira téged, te se engem, szal így elég nehéz :))

Olajkérdés,
higyjétek el van ott még olaj.. szerintem soksok!! gondoljatok bele. ha lenne olajad micsinálnál? én spec titokban tartanám :)) aztán később jó sokért eladnám!
van még sok olaj, nem kő beparázni
majd pénteken visszük el.mert berénybe kell vinni és szolnoki vok.
gyorsan hagyd ott míg meg nem gondolja magát
még nem.
600ért az Rs 50-t???
És még nem hagytad ott???