Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem hinném, hogy az a négy tized számít, ez nem forog hanem csúszik.
Szent meggyőződésem volt, hogy az emlékeim alapján (kép) valamikor a hatodik hónapban műszakira kell vinni a pözsót. Most este 22:20-kor egy Vitara kéken villogó fényhídja jelent meg mögöttem és terelt le, majd Patrol 1 közölte hogy 05.12-én, azaz 8 napja lejárt a műszaki. (második kép)
Mivel nem volt nálam a forgalmi, így csak itthon tudtam megnézni és nagyító alá tenni, na meg lekérdezni a JSZP-ben. B&sszameg tényleg lejárt.
Jó, akkor akksi át a GTR-ből a robogóba, holnap azzal megyek melóba. (szent meggyőződésem volt, hogy az valamikor augusztusban megy műszakira) Ránézek azért a JSZP-n, műszaki érvényesség: 2024.05.04.🙀 (b&szki ilyen nincs!)
Akksi vissza a GTR-be, holnap azzal megyek. (az tavaly vizsgázott, de ha ez sem lenne jó, akkor akksi át az FZR-be, az a múlt héten vizsgázott)
Ennyi járműhöz lassan tényleg kell egy flotta menedzser. (ja, Patrol 1 azt is mondta, hogy mák a 8 nap, mert 28 nap után már fix 65e Ft-ért figyelmeztetnek)
Igen, de aztán csak nem hagyott nyugodni, hogy miért nem melegedett túl azután, hogy direktbe kötöttük a ventit. Gondoltam első körben rendelek hőgombát és úgy tűnik, hogy bevált. Sokkal hamarabb kapcsol mint a régi (gyári).
Kérdezted hogy melyik hűtő jó hozzá, abból gondoltam hogy vettél egy bontottat.
Nekem nem kellett célszerszám.
A telókat csak ma szedtem szét. Vagyis a jobb oldalit. Esztergáltam bele teflon csúszó gyűrűt. Meg egy alu gyűrűt is. A szárat felcsiszoltam, szintén esztergába fogva, elég jó lett. A hosszirányú karcok majdnem teljesen eltüntek. Viszont kióráztam és a telószár vége 4 tizedet üt. Kap új vezetőgyűrüt is, hátha stabilabban fog járni.
Nincs új hűtő. Új hőgombák vannak, meg hűtőtisztítóval átöblítettem a rendszert. De semmi idegen cucc nem jött ki belőle. A szélére kilötyögött a koncentrátum, ha a fehér folt miatt kérdezed. Még nem takarítottam le.
A csetlapon módosítottam "véglegesre" az arabbai túraköröket.
Fu bazz ez még eléggé szét van. 😁 Mondjuk ha csinálja az ember egy nap alatt össze lehet rakni egyszerű mint a faék csak csinálni kell persze. Meg kell néhány célszerszám az első telóhoz azok vannak?
Ez már az új hűtő?
Ez a jelenlegi állapot. 🥴
Dehogy wellness. A family parkban voltunk a kölykökkel, meg sógorommal és az ő srácaival. 2 naposra terveztük, de úgy alakult, hogy csak szombat lett belőle.
Az osztrák csendőr normális, sajátját nem baszogatja, csak a külföldieket - ezt el kéne tőlük tanulni... 😁
Amúgy mi volt hosszú hétvégés wellness? mesélj ( itt, vagy a chaten)
Tegnap voltunk osztrákiában. Éppen belefutottunk egy kis települése közepén, valamilyen motoros felvonulásba. Jóval több, mint 100 motor volt, talán még 200 is. Félre kellett húzódni az úton és vagy 2-3percig álltunk amíg szembe elmentek mellettünk, többen birtokba véve az út mindkét sávját. Minden féle típus minden korosztály. (Osztrákok voltak) Ha ezt a hangnyomást tényleg annyira komolyan veszik az osztrák rendőrök, akkor szerintem a résztvevőknek legalább a negyede erősen renitens hajlamú. Mert nem kevés gépnek volt durván nagy hangja. És nem csak a hónalj szárítósoknak, de a sportgépeknek, vagy a túragépek jelentős részének is. Természetesen nem kérdeztem meg őket, de szerintem nem csak erre a felvonulásra rakták fel ezeket a hangos dobokat. Vagy talán ők nem tudják, hogy ezt az oszták rendőrök nagyon komolyan veszik? Igaz, hogy sem előttük, sem utánuk nem volt rendőr.
Mondhatnák benzinkutat is, az is majdnem ott van.😸
Látom, a cukrászdánál sikerült megállni... 😃
Oreiro és Fanta nélkülözhetetlen! 😂
A ruha és sisakvásárlás elnapolva, mert zárva vannak-lesznek hétfőig. (elmentek túrázni)😾
(a bevásárláshoz a még tavalyi Román túrán beszerzett Pennys reklámszatyrot használtam)
Szimuláció:
-túra közbeni megállás, szerelvény igazítás
-hozzávalók bevásárlása egy útba eső boltban a szálláson való főzéshez (+orero és fanta)
-megérkezéskor leparkolás a szálláson
Minden simán ment. (b&sszameg a tankolásról nem csináltam képet, de az is rendben volt) 😸
Az az MSR brand eleg ingovanyos.
Nem ismerem sok termekuket, de kettorol konkretan tudom, hogy ki/mi az eredetije es hogy hangos, mint a dog, nem is homolog a termek. Na, azt latjak ok el egy-egy popszegecselt tablaval es adjak tovabb sajat brand alatt.
A reggeli eső után kisütött a nap, szóval ebből ebéd után akár még némi motorozás is lehet. (olyan szépen jár, mint egy turbina)
Valószínűleg holnap megyek ruhát, meg sisakot venni.😼 (bár erősen drágállom)
A Buelles jól megszívta a kamu E jeles dobbal, de természetesen nem tudott róla.
Már annak aki legalább nagyjából tud angolul.😸 A fehér 1,2-es tangával még mákja is volt a csávónak, mert 5 decibelt "elnéznek" a 93-as határértéken felül, így csak csekket kapott és továbbmehetett.
A haveromnak kellett egy gyors telefon az apjának haza, hogy dobja be a gyári dobot a kocsiba és hozza ki (Bécs közelében voltak még, és Győrben lakik) aztán azt az első szálláson átszerelve mehettek tovább. (120euró volt a bünti, és egy dobozossal vitték a szállásig, mert nem mehetett tovább......bár mivel mentem már vele, az tényleg eléggé sportdob volt)
Ott a hülye szabály is ugyanúgy betartatik mint a hasznos, mert az van a nagykönyvben. (nézték a gumikat, felhívták az egyik túratárs figyelmét hogy baromira a határon van a minta a hátsó gumin, szóval hazafelé már nem hinnék hogy megfelelne egy ellenőrzésen, meg a nem gyári fékkar volt nemteccés tárgya, de aztán azzal nem foglalkoztak)
Az is megkapta a csomagjat a sikonyalo sasos kipufogoert. Meg a Buelles mukso is.