Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Üdv Urak!
Aki szeretne brembo felnit a dt-be az szóljon!;)
Mind a 2 felni ép, festése is szép, hátul Bridgestone, 150/60/17, elől nem tudom, de az már nem sokra jó. Ár gumi, és féktárcsa függvénye, ezek nélkül 10/db.
Nem nemugrik a motor, csak gurul.
a tankon meg ilyen vakrozsda szerűség van,de kipucolom karbival együtt.
Azértis kérdeztem hogy milyen gyertyát vegyek bele mert kettő különbözőt adott a régi tulaj
De nemcsinálta a régi olajjal azt a gurulást egyesben behúzoptt kuplunggal. Meg mikor megyekvele nyélen visszaengedem a gázt utánna akar leállni.

Köszi a gyors választ!
Ja és a karbit be is kell állítani.
leáll? takarítsd ki a karbit!
rozsdás a tank? takarítsd ki, karbit is!
szaggat? takarítsd ki a karbit. cserélj gyertyát!
ha indulás után egyesbe rakod, ugrik a motor? indítás előtt rakd be egyesbe és behúzott kuplunggal tologasd meg, hogy ne ragadjon össze! Utána jó lesz.
Sziasztok!
Szeretnék feltenni egy-két kérdést.
Milyen gyertya kellene dt 125r-be?
milyen olaj a blokkba? 10w40 vagy 10w30?
néha gondol egyet a motor és leáll, az miért lehet?
Most vettem a motort és kicsit rozsdás a tank, vegyek új benzinszűrőt és kipucoljam a karbit, mivel eléggé rozsdadarabos a szűrő :SS
Meg szaggat/dadog mikor megyekvele magas fordulaton, az a gyertya miatt lehet igaz?
Raktam 10w40es repsol motorolajat a blokkba, és ha berakom egyesbe akkor nem kapcsol a kuplung, ez az olaj hibája?

Bocsi a regényért.
11előtt már megáll a motor hiába akarod tovább forgatni, nem lesz erősebb ! enyém teljesen fojtatlan és az forog 10500ig és 125-130 a vége. Nem tudsz gyári kipuval többet kihozni belőle !
Inkább azt kéne kideríteni, miért tört el... rossz fúrás (amúgy fúrni is kell, számolj vele), nem szuperáló olajpumpa, rossz keverék, power nem lett a fúráshoz igazítva, stb.
Megvan a probléma a dugattyú kuka.
mind 2 gyűrű letört és a dugattyú tetején is 2 helyen!
Hol lehet olcsón kapni dugattyút?
amugy rosszul mondtam 1983 as
EMBEREK!

Dt 125r-be mekkora főfúvóka az ideális? simsoné jó bele?
Kiszette a perforált csövet, mer az a folytás :)
Mi az a nyitott dob? Egy hangtompítón mit kell nyitni? ...

Ha szívató nélkül indul, akkor gondolkozz el azon a hozzákarburáláson még egyszer, mert akkor nem jó a keveréked. Hidegen csak szívatóval szabad indulnia. Esetleg egy videót tegyél fel, amin menet közben látszik, meg üresben, hogy hogy veszi a tüzet, meg hogy esik vissza alapjáratra nyélről. Gyújtás lehet fojtott. Ha meg a rezóval babráltál, lehet többet ártottál, mint használtál. Egy fotót arról is dobhantnál, milyen módosítás lett vele.
Ha Jobban tudod, minek kérdezel?
Mennyit tologattátok eddig?
Ma derült ki, hogy a jobb villaszáram kuka...el van repedve..mostmár kívül is... Nem tud valaki olcsón?
Ezt hogyan tudom megállapítani?
Kivettem a gyertyát ad szikrát az biztos üzemanyagot kap! Arra gyanakodtam hogy a gyujtál elállítódott! Csak azt hogy lehet beállitani alaphelyzetbe?
a baj ezzel csak az h gyárilag is töbet pörög mint 10 000 és 125km/h a vége gyárilag, és ebben még nincs benne a nyitott dob+ hozzákarbulárás szval vmi nem stimmel
kiveszed a gyertyát és megnézed, hogy a hosszú tologatás után benzines-e. Meg hogy ad-e szikrát kivéve és a gyertya menetét a testhez érintve. Ebből a kettő dologból első körben elég sokminden kiderülhet.
letilt az elektronika...nekem is 10 körül leszabályoz(vagyis lehúzza 0-ba az előgyújtást)Ez tulajdonképpen egy folytás.Apuci tett fel videot az övéről amikor megnézte stroboszkóppal a gyújtását.enyém kb 120-at megy.Lehet,hogy a tiéd le van áttételezve.
gyertya.?
Sziasztok olyan problémám van, hogyan lehet a gyujtást megállapítani hogy jól müködik-e nemtudom hol a holt pont semmit se!
1981 125 ös vízhütéses yamaha dt-m van!
Rugdosom rugdosom néha puffan egyet de nem indul be sztetek milehet a baj?
Szevasztok.
olyan kérdésem lenne hogy yamaha DT 125 R
Ha üresben nyelezem a motort, nem forog többet 10 000 nél és mint beleprüszkölne a kipufogás ütembe is.
nem forog többet 9000 nél sebességben és a vége olyan 100km/h
a motor első rúgásra indul szivató nélkül is,
Kérdésem lenne h mi a f**** csinálja ezt, mert egy rendes DT nek egy 130 000 at kéne tudni és kb 12 000 ig forogni, vki találkozott már ilyennel ?
ÜDV.Dani
valakinek nincs eladó tükre lehetőleg jó állapotú
1 :) A Háromfázisúnál három tekercs van, csillag vagy delta kapcsolásban.