Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Richterben tesztelték a frissítéseket mielőtt ráeresztették a céges hálózatra.
régen volt vagy 10 féle dos
Amúgy mi a faszom a DR DOS?
MS-DOS-al szórakoztunk mindig.
WIN3.0-nak nagy varázslója voltam. Egész jól használhatóra össze tudtam rakni.

Később a Richterben ebből éltem eleinte, mert amikor odakerültem még 3.1-es WIN is volt pár NOVELL-el szintén.
De még a WIN95 alatt is az ment, mert szar volt az MS hálózatkezelése, XP-től hagytuk el a Novellt, és tértünk át az MS Active Directorira.
17, de mindegy.
91-ben kaptam meg az első 286-osomat. Akkor az volt a legjobb gép. Akkor mentem középiskolába.
Középsuliban kezdtem mellékesben dolgozni egy vállalkozónak aki hülye volt hozzá, de tudott üzletet szerezni és számlát adni.
Jó buli volt mert mindig volt pénzem. Abból vettem az első Simsonom is.
a vasútnál ha ráértem mindig szopattam a rendszergazdát távoli használatkor mindig mozgattam lassan az egeret
meg is érdemelték mert korlátozták a netet
Mindenkinél - faxom a tabletbe.
Minden hónapban jön frissítés, ami néha elcseszi a dolgokat. Egy-két gépet rendbeszedni nem kunszt, de egy többszáz felhasználós vállalati környezetben már lehet vele meló. Mármint ha nem tiltják le az automatikus frissítéseket mi senkinél.
azért ez olyan jóval 10+ éve volt
Énnnnnn, a 4. 2/3-ad után?
Adnek neked diktaturat, siman lecsiszoltatnam a ferivel a narancsot a renyorol, es babakekre festetnem a hazadat is.
"Bőgni fogsz, mint windowsos rendszergazda minden hónap második keddjén!"
Bogyo elvan a szabadeuropaval mint csecszopo a vasorru bába spanielfülével.
Azt nem merek, mert letilt Bogyó
Faszom az UTP-tekbe, inkabb politizáljatok.
Pöcsöddel szórakoztál te, nem hálózattal 94-ben 16 voltál, és akkor már nem használt DOS 5-t senki... DRDOS/Novell hálóval 91-ben találkoztam először, akkor meg még te a csattogós lepkét toltad az aszfalton
Szóval nagyobb kártyát tudtam bemutatni, most te jössz, de csak a mindent vivő Trabanttal nyerhecc
Nem is csőbe vezeted? Az nem túl szakszerű
Jobb és egyszerűbb, persze, ahogy a krimpelés is jobb a csavarhúzónál, de ha nincs más, akkor az a legjobb módszer ami van
Amikor én ezekkel szórakoztam, még nem volt a boltban patch kábel, legalább is a főnök nem akart venni. Helyette vett egy zsák csatlakozót, meg spulni kábelt, leültünk és csináltuk. Azt mondjuk többnyire fogóval, csak amikor elbaszódott a jó fogó amit helyette vettek azzal csak szenvedés volt, de a gépet be kellett kötni addig is amíg meg nem hozzák a jó fogót. Aztán később lett csak előregyártott kábel.
Jó az, ő sem tudja mi a baj vele, csak ő béna ezekhez és irigy
Én csináltam. Te csak a fotelből okoskodsz, még mindig? Vagy kipróbáltad már?
Minden más csak mellébeszélés. Segítségnek. 8 érintkezőt egyszerre nyom be a fogó. Én csak egyet egyszerre.

És vesz 800 forintért a boltban akkor azt hogy húzza át a lyukon, amin nem fér át a csatlakozó?

Akkor én régebben kezdtem, a hálózatosdit. Még DOS5.0 alá Novellel szórakoztunk, hogy összehozzuk a koaxosan. Meg azért a Richterben is akadt számítógép és hálózat is bőven, olyan 2000darab felhasználói végponttal, meg két szerverteremmel, szóval az én apukám erősebb
abból indult ki tegnap hogy nem volt net pedig ilyen faszán forrasztottam, kiderült hogy kábelhiba volt
Nyilván neked nem éri meg fogót venni, nem is azt javasoltam, hanem kész kábelt megfelelő hosszban.
Hálózatszerelő eszközeim: krimpelő, betűző, teszter - de mind közül leghasznosabb a 16-os 600 hosszú falfúró mert az akkor lukat fúr, hogy átmegy rajta a szerelt kábel Falsarokban szekrény mögött úgyis mind1, és elmarad a krimpelgetés
Végülis nem kellett neki benyomni semmit csak zsugorcsövet melegíteni. Nagyon szakos lett szépen megtoldotta, de az 1GBit sztem így se menne el rajta.
Én sose toldom, veszek olyan hosszút, ami kell - még a krimpelést is kerülöm lehetőleg, pedig van eszközöm hozzá. A rásütött dugó jobb.
olyan 15 perc volt, vagyis 2x 15 mert 2 vége van, ha 6 ezer a fogó akkor 12 ezres órabérben forrasztottam
igazándinól haver kicsit benézte és egy darab 2 csatlakozós utp aljzatot vett pedig 2 db egy csatlakozós kellett volna
aztán jött a páka
de nekem az nem fér a fejembe hogy egy tuti forrasztás miért rosszabb mint egy aljzat+ dugó
lehet nem tud 100megát, de a net csak 4 ezt tudja
Reklámozod itt a kókányolást, ebből már nem jössz ki jól
"Nem kéne ezt erőltetni, zéró tapasztalattal" - 94 óta számtech céget viszek, azt se tudtad, mi az a hálózat, mikor már ilyeneket építettem csak kontakthibás RJ45-öt többet láttam eddig, mint te hálózatot
Erőáttétel fogalma, ezek szerint nincs meg... rámarok a 12 cm távolságú nyitott nyélre, összezárom, pofa mozdul 4 mm-t, amennyit kell neki - ez egy pillanat. Télleg nem láttál még ilyet?
Egyébként onnan indult az egész, hogy Ini toldozgatta, te támogattad a kókányolással - miközben az első PC boltban vehetett volna készet 800 Ft-ért de közben látom, szépen megtoldotta, szemre kb. 1 órai munkával