Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Aztán ha valami rendszer hiba miatt 3 hétig nem megy a távfűtés akkor baszhatod a radiátor tekergetést
Minden cső radiátor stb újonnan vásárolva + beszerelés ?
Mi 19 éve költöztünk egy lakótelepi minigarzonból (ott volt konvektorunk) ebbe a kis parasztházba. Vadiúj (de primitív) gázkazán (FÉG C-12) új bojler volt benn, vadiúj fűtés (melegvíz) csövekkel, de mindenhonnan kukázott, '100 éves", picike öntöttvas radiátorokkal. Szarok voltak az ablakok, ujjnyi résekkel. Akkoriban 2200-2400 m3 gáz ment el egy év alatt, és mindig fáztunk. Előbb az ablakokat - apránként, évi 1-2 darabot - cseréltem hőszigeteltre, aztán szintén apránként a radiátorokat bazinagy, új lemezradiátorokra. Így lement a fogyi évi 1400-1500 m3 körülire, és már nem fáztunk télen sosem. Nagyon egyenletesre sikerült belőni a radiátorok teljesítményét, mindenütt 0,5 fokon belül a hőmérséklet. 6 éve megdöglött a gázkazán, volt éppen pénzem, így megvettük a mostanit: ezzel lement 1200 körülire a fogyasztás, pedig nem kondenzációs. (Vara-FÉG C-12 HE az új). 4,8-12kW között szabályoz a külső hőmérséklet alapján, a max. fűtővíz hőmérséklet nem éri el az 55 fokot.
Amúgy kinek is jutott eszébe július elsején ez a fűtés téma? Amúgy meg nem tudom mit szenvedtek, havi 10k-ból ki van fűtve 64nm 25-26 fokra és csak annyi a dolgom hogy tekergetem a radiátoron a szelepet. Akkor most nyertem vagy mi van?
Ha jol emlekszem 1,1 kornyeken lettunk kesz.6 eve.
Ja és közel 20 év alatt 6 ezer volt eddig amit a konvektorra költöttem
4 lett volna de kertünk egy sos szerelést ami + 2ezer volt
Csak 20 éve 110 volt a gáz szerelés meg gombok a konvektor (valami 20 felé volt a 4db, vagy 40 volt a 4 nem emlékszem)
Új konvektor gari nélkül dobozában "építkezésből kimaradt" jeligével
Már akkor jóval 1 milla felett csinálták a központit gázkazánnak puffer nélkül másik minimum 500 a vegyes+puffer
Ra van kotve egy max idalek forma ize a pufferekre,a melegviz onnan jon.
Azért ott a melegvíz is
Kb 2x fogy kiI naponta a 120as bojler
Nekem kazánnal a tiednek a fele, 1100-1200 m3/év (őrláng nélküli, de amúgy sima nyitott égésterű kazán - lángmodulációval, külső hőmérséklet érzékelővel -, 60 literes tárolós gázboyler és gáztűzhely), igaz, csak 62 nm-es a lakás. Viszont éjjel-nappal konstans 23 fok van, a spájzot és az előszobát leszámítva minden helyiségben (itthon melózom, és rohadt fázós vagyok - éjjel is )
Ennyibol futjuk ki a hazat.A negyzetmeter aranyod nagyon gaz.
A lemez meg még kattog is mint állat, ahogy melegszik / hűl..... Utáltam.
Évi max 250 a gáz
De inkább többnyire 220 alatti
Fűtés melegvíz főzés
Szerintem nem sok
A konvektor a legpazarlobb futesi rendszer,de ahol van penz.
Amikor epitettuk egekben volt a gaz ara,a valsag meg epp tetofokon,anyu otthon es szegeny a sporolas miatt lekapcsolta a futest nappal ugy volt otthon.Hiaba monduk ne tegye mert kihulnek a falak es rosszabb ugy.Es erre a gazszamla ugyanugy 60 ezer volt,havonta.Aztan megtudtuk hogy juhejj van 8% erdoreszlet,mekkora asz lesz.
Bar akkor az erdei kobmetere 17000 volt.Mostmeg mar van rendszer,ki kell hasznalni,meg mindig olcsobb mint a gaz.
Jó, de te miller vagy
A legkevesebbet én melózok a fűtéssel
Amikor kezd hideg lenni bekapcsolom a konvektor őrlángot aztán amikor újra meleg van kikapcsolom
2-3 évente az öntöttvas konvektor őrláng fúvókát egy kis ecsettel kitakarítom 4-5 évente meg a másik sima lemez konvektorét az valami miatt lassan lesz kormos
És 10 évente kicserélem az elemeket benne
A jó rendszer biztos jobb mint az olcsó
Ellenben az ár különbözetetből lehet fűteni akár 10 évig is
Aztán egy 20-30 éves tud hosszabb távra gondolni de egy 50-60 éves már nem feltétlenül azt nézi mi lenne jobb egy 20-30 éves intervallun alatt
én kalodában hozatom a fát, de mindig meg van szorosan pakolva, mondjuk uattól veszem. lepakolják beviszik, mondjuk a kalodába már én pakolom be, uúgy szorosan, megvan...
tavaly óta nem fűtök fával, csak a garázsban levő "mobil" cserépkályhával, a házat olcsóbb gázzal fűtenem, mint fával már... most van itthon olyan 7,5 m3 kályhakész fa, sztem pár évig jó vagyok...
Igy a legkevesbe munka meg faigeny.
Ezért jó a nagy kemence
Magas nyomásúval lemosni nagyjábol levágni ami nagyon kilóg aztán mehet befelé
MTZ még úgy is kell neki mert van sok szőlő
Én voltam a leg boldogabb amikor kész lett, mert utána elvitte a venyigét és nem nekem kellett kihordani
Nem az olcso hanem a jo rendszer volt a cel.
Nekünk is ilyesmi. 35 kw nagy ajtajú kazán 1800L puffer, szezon kezdetén vagy12óra felfűteni, aztán onnantól csak minden koraeste visszafűtöm 50-ről 80 fokosra egy pupos talicska vegyes fával vagy faapritékkal , aztán egy teljes napig 24fokon tartja a kecót meg a melléképületet, mert csak akkor megy a szivattyú, ha a termosztát kéri.
Anno tuskóztunk, illetve a haverom kapta meg ingyen cserébe, hogy eltünteti, háát nem volt akkor nagy üzlet mivel a tuskót széthasítani utána meg szalagfűrészen feldarabolni konyhakészre nem volt olcsó megoldás, a fűrészlapok tömkelege ment állandóan élezésre és hegesztésre mert a homok kivette az élét és a göcsört meg szaggatta....csinálta 2-3 évig oszt letett róla mert nem érte meg.
Anyáméknal a lehető legolcsóbban kivitelezhető megoldás van
Rendes gázkazánhoz ki kellett volna venni egy kis válaszfalat , akkor a puffer is elfért volna
Aztán túl sok lett volna a volna....