Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Napkozben nincs otthon csak anyu,ot nem fognam be tuzelesre,olyan rendszer kellett ami este fel van futve,majd egesznap automatikusan egy hofokon tartja a hazat,ugy hogy a kazanban nincs tuz,ha kell siman atkapcsol gazra,lezarja a puffereket stb.
Errea cuccra emlekszem,http://ocean-l.hu/tkr/?cat=96,megvan egy ilyen http://www.merkapt.siteset.hu/... ezerliteres puffer vag, 4 wilow szivattyu,szunetmentes tapra kotve es qurvasok cso.
A legtutibb ami fater munkatársának volt
Buzi nagy kemence akkora hogy az MTZ befér
Aztán ha erdő irtás van akkor a gyökereket kihúzzák és azt el lehet vinni ingyen
Vagy a szőlő Venyige gyümölcs ágak stb
2 napig fut egy hétig tartja a víz a meleget akkora tartály vizeket fűt
Napközben tüzelnek fával aztán estefelé fürdés után már nem ég a tűz elzárják a kazánba vezető csapot felkapcsolják a cirkót
És amikor lemegy a hőfok elkezd az fűteni éjjel a cirkó
Aztán reggel ismét begyújt
De ez évi 10-20 napot megy csak attól függően milyen idő van mínusz 6-8 fokban jó a gáz is nekik
Jön az, ne aggódj - csak nem télen, hanem nyáron.....
mittudomen.
A hulye ocsem az oruletbe kergette a futesszerelot a hulye otleteivel,de mukodik.
Azota a szerelo mar csinalt par hasonlot.
Ok, de mennyi az súlyra?
A tiétek egy különleges és kiválóan megszerkesztett rendszer, de nem volt olcsó akkor sem ha a nagyját saját magatok oldottátok meg, sajna ezt nem tudom itthon prezentálni így marad a franc tudja milyen szenes kazán meg a fég cirko..... ....ezekkel kell megoldanom, hogy megússzuk a telet.....alig várom már a globális felmelegedést, minden nap imádkozom érte....
10 eredibol a 4 tarolo lett tele,most 5 bol 2 meg egy kicsi.Jo az.
Nem tuzep,a valkoi erdeszetbol veszem.
nekem égett gond nélkül, mert nagy huzata van a kéménynek ha nyitok neki levegőt, akkor az volt az olcsó, mert egy traktorrral hazavittem magamnak, csak a bűzt nehéz volt kibírni
Persze ettől még lehet, hogy jó a szemmértéked....mondjuk így öregkoromra rájöttem arra, hogy a nyomatékkulcsot mindig használnom kell mert elromlott a csuklómba épített gyári méröeszköz.
Kb igy gondoltam,az ilyen rendszert allandoan eteted,akkor gatyara vagy vetkozve mert vsn vagy 30 fok,ha abbahagyod akkor meg regglre hideg lesz.Ezt kikuszobolve kell jo jagy puffer tartaly.
Nalunk a hazban meg ket kulon resz van kulon termosztattal vezerelve,hogy kikuszobolje azt amikor egy helysegben meri a hofokot es ahoz igazitja az egesz hazat,igy nincs kulonbseg a szobak kozt.
Nincs, egyszer méresd meg a tgk-t oda-vissza valami tisztességes mérlegen ahol ott vagy mindkét esetben és a tárázást is ellenőrzöd (dolgoztam tüzépen is jó rég, nem harapom a mérleg témát) és akkor kiderül, hogy valóban annyi az annyi amennyi.
Azt eszembe sem jutna kazánba tenni, az az erőműben is csak úgy ég el ha rásegítenek valamivel mert magában baszik égni, felénk tűzöltónak hívják....
Sosem kalodaban van amit kapok.Meteres szalban van egy patora felrakva,igy ilyen gondom nincs,van olyan szemmertekem hogy jo az.
én régen hoztam magamnak minden évre 70q lignitet Bükkábrányból, mert ott a bányába csak hármszáz valamennyi volt egy mázsa, na az ellen tiltakoztak a szomszédok veszettül ,olyan büdöset nyomott a kémény
Hm, ezeréve hordtam köbölt fát erdőből ( 80'-as évek), akkoriban úgy ment, hogy a rakásban a fa vékonyabbik végének átmérője volt felszorozva a hosszával és az volt a normális és akkoriban úgy mérték, hogy a száraz akác 6 a vizes 8 mázsa volt kb. egy köbméter, ma az átverős módon kineveznek egy összetákolt kalodát erdei vagy sima köbméternek amit megraknak úgy ahogy sikerül, de azért jó szellősen és azt eladják jó sokért.......no most, ha a régi módszer szerint számoljuk akkor ugye egy ma "erdeinek" mondott köbméternek meg kéne lenni-e akácból ( a többi lényegesen könnyebb) 6-8 mázsának aminek jelenleg a tüzépes ára (a vizesnek) 3500 hasítva ami felszorozva 8-al 28000huf és ugye annál ma már drágább egy "erdei" kaloda akác aminek igazából vagy a fele valami más hulladékfa pl. sima nyár amit a jónép nem ismer fel, 2-3 éve a helyi tüzépesnél a régebbi lakóhelyünkön mivel nem voplt épp más csak kalodás fája azt kértem, hogy tegyük rá a mázsára a kalodát, hogy lássam megéri így inkább mintha mázsára venném......valamiért nem akarta míg 2 nap múlva mikor nem volt ott az embere gyanútlanul rátette a targival a mázsára......hááát, a kaloda alig volt 4 mázsa fölött ami a legdrágább esetben is 14000ft-ot ér amennyiben mázsára veszem míg akkor ők 29-ért adták azt a kalodát....no ennyire nem átverés a mostanában dívó köbölés......
FÉG c24
Van egy kazán 86 ból nagyon tuti sokkal jobb hatásfokú mint a Totya volt akkoriban nevére nem emlékszem csak hogy minden évben 2x kell kormolni
A cirkó még valami feg C
A vegyes kazán gravitációs nincsen keringető
gobdolom csak egy kazan van a radiatorokra kotve osz csa.Vagy valami buzi kandallo.
Ezért jobb a cigány szomszéd az ügyvédektől
Szerintem nem,de mindegy.
Csak tuzifat hasznalok,A butorlap gyantatartalna lerakodim a kemenyben,baszhatom,a tobbit meg azert nem mert a mellettem lako ugyved tuti feljelentene,mar azert is megtette mert idon kivul avart egettem.
Na ez igaz
Ősszel - tél elején meg lehet fulladni a sok szar égetés miatti füstben