Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ezért járok saját futóval tüzelőért és mindig ott vagyok amikor mérnek bár a digitálisnál könnyebb csalni, de azért igyekszünk odafigyelni, viszont a köböléses dolog meg a legnagyobb átverés.
Apáméknak egy 20+éves cirkó van és avval se drágább a gáz fűtés mint az akác
Akkor fűtenek fával napközben amikor ilyen -10 fok feletti a hideg mert a hőérzet másabb mert a cirkó csak 40-50 fokos vizet csinál a fa meg 80-90
En koszonom a vendeglatast.

Amugy mazsara felenk siman trukkoznek,a plato alatt van beteve par kurvanehez acellap.A meres utan meg a forgalmi alapjan vonjak a kilokat.
utánaolvastam, csak a tüzelőberendezés hatásfokán buziskodnak vmit 1előre
Ha nem majd addig raddobunk par cementeszsakot mig kinovod.
...ne légy előítéletes....az élőt is.
A légszennyezés v mijatököm miatt, mert a kazánosok eltüzelik a szemetet, cipőt/ruhát, de még a döglött macskát is.
Jaj, de jó lesz...és aki ezt betiltja az mindössze vagy 5-6 milla szavazóval fogja összerúgni a port....
2 év múlva betiltják az egész országban azt olvastam , van rá már valami törvénytervezet
Ááá ne hidd, felénk is van elég olyan tirpák mint én....
Akárhogy számolom, a gáz havonta 70-80-ba kerülne vagy többe és nincs elég meleg, a fa-szén kombó kicsit kevesebbe és este sokáig olyan meleg van mint nyáron, nyilván nem ez a legjobb fűtés, de jelenleg jobban jövünk ki.
Aszittem , már csak itt tirpákiában kínlódnak vele.
5-6 éve még sokkal olcsóbb volt mint a gáz
Mostanában nincs annyi félig fekete román fa aztán drága az a fűtés
Pl 2012ben 1000ft volt a román tölgy házhoz szállítva úgy hogy még papír is volt róla
Bár a fa az valami 400ft felé volt lejben számolva
Sőt, egyre elterjedtebb.......hasít mint a balta.
Még mindig megy a fejlettebb részeken is a szilárdtüzelés?
Nincs semmi ötletem
Jövő héten megyek vele egy nagyobb távot hátha magától megjavul
Elméletileg minden jó és mégsem
Apaméknak nagy szerencse volt hogy kb 1/3 része több éves száradt törzseket hoztak
Volt amiről a kéreg már porlott lefelé
Gondolom bútor gyárnak ment a szép fa és a görcsös alja meg úszott a hegyen évekig
Igaz össze hasogatni nem volt könnyű de nagyon tolta a kalóriát
A szén csak azért nem jó mert a hamut el kell vinni valahová a fa hamu meg mehet akár a kertbe is
Ennyi?
Megy vissza a gazdijához?
Nincs mit nézni rajta
Amire képes voltam megtettem
Ha fontos az ár akkor múlandó, ha nem akkor az lesz.
Szuper volt, köszi hogy elfogadtad a meghivattatásomat és még jót is főztél Motoroztam is, úgyhogy abszolút gyereknap volt Mondjuk azóta Triumph-ot akarok venni de majd csak elmúlik
Ahogy mondod, gyakorlatilag ahogy eldől meg lehet gyújtani és ég mint a zsír, nem véletlenül van nagy keletje. Viszont tavaly áttértünk a szénre, már alig drágább, de sokkal többet ér mint a fa.
Nézted a Simót azóta?
Pedig az akác hőértéke meg sem közelíti a tölgyet
Igaz nem kell 2 évig szárítani
A buzi kútkezelő bassza össze
Nem cseréli le a gázolajos retkes kesztyűt
Egyszer nekem is volt ilyen élményben részem
Mosogattam 10 percet a szélvédő mosó vödörben de a szaga maradt