Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mondjuk őket tényleg kevésbé hisz általában még olyan korában eladják és vesznek újat amikor még jól működik illetve ha a márka már régi és folyamatosan hamarabb széthull mint társai akkor mivel használtan keveset fog érni tehát nagyobbat bukik az eladáskor mint egy másikon ezért meggondolandó a dolog.
Ha DHL, nem lesz gond. Azok maguk vámkezelnek és tudnak olvasni.
A posta gyakran elkúrja, de ha nem fizetsz, nem kapod meg, ergo ki kell csengetni és utána panaszkodni.
Dhl elvileg.Szoval akkor afat mar megfizetem,vamot nem biztos,szerencse kerdese,amugy eleve 150 eur alatti a cucc erteke.
Még mindig nem megy az értelmezés,nem a megbízhatóságot vitatom.
Elvileg nem, gyakorlatilag a postától kitelik, ha ők vámkezelik. Ha szerencséd van, akkor futár hozza.
Na jo,de blődivel folytatsz eszmecseret.Latsz benne ertelmet?
Baszki,még egyszer leírom.Nem a meghajtás a kérdéses hanem maga az autó amit 100%ban kínai.Tudod miből áll egy autó?Rozsdásodásra hajlamos Fémek,uv-re érzékeny műanyagok,szövetek,hőre érzékeny ragasztók stb.
Nissan az Almera óta (15 év) nincs a megbízhatósági élvonalban... ill. amióta a renyóval össze feküdt
Értelmezni igen csak írni nem, mert telón pötyögök ágyban 😁 úgyhogy most nem vagyok magyarázó módban 😁
Lényeg, hogy az e autó inkább elektronika, a B-D meg mechanika. Az első sokkal gyorsabban fejlődik, és sokkal megbízhatóbb
Tudsz értelmezni?Azt írtam hogy nem azért vannak fenntartás mert elektromos,hanem mert 100% kínai.Most a nissant az európai piacra az angoloknál gyártják,de ettől függetlenül nem úgy készül mint egy angol jármű,az elég gáz lenne a nissannak,attól mert ott készül még mindig ugyanaz a minőségi elvárás mintha japánba gyártanák.A két éve ismert autónál tudjuk mi a minőségi elvárás?
Alapjában nézve egy e autó sokkal egyszerűbb, mint egy B vagy D. Egy e motorhoz nem kell olyan technológiai szint, mint egy korszerű belső egesuhoz. Meg persze olcsóbb is, és nem kopik.
10 éve nem sok villanyos volt amivel peldalozni lehet.. Leaf, i3, zoe... és ezeket is gyorsan megveszik, pedig elavultak.
Nissan úgy japán, ahogy a sudzuki vitara... 20 éve volt Nissanom (új) azt is spanyolban gyártották
Na de ha az akku tartósság a kérdés. Akkor a kínaiakkal nem lesz gond. Az egész világon mindenkinek ők gyártják elsődlegesen az akkukat, ráadásul mostanra már ők is fejlesztik nagyrészben. Jelenlegi akku technológiával simán tudni fogja a 20 évet és az 1millió km-et.
Abban már kevésbé bíznék hogy a kínai autók is ilyen sokat elmennek 🤣 de legalább lesz miből házi akkut csinálni a napelemhez 😁
A Leaf mondjuk pont rossz példa. Van pár gyerekbetegsége annak a konstrukciónak ami nem támogatja a tartósságot, de alapból ja. Már apám által használt Leaf is 12 éves.
12éves villanyautókból Tesla, Zoe, i3. Aztán kb. ki is fogyott a korabeli villanyautók választéka 😆
VW is gyártott, de azt nem vennék. Nagyon kevés van és kis szériás tákolmányok azok.
Na várjunk.......a nissan leaf japán,igaz?Na a japán autóknak már volt ideje bizonyítani,a nissant a világon mindenhol ismerik,de egy xincsincsing a kutya nem ismeri,pl most veszel egy olyan autót,aminek 1 vagy 2 éve még a létezéséről sem tudtál és az alapján ítéled meg amit szintén olyan emberek mondanak akik 1-2 éve még nem is ismerték .Azért ne hasonlítsuk már hozza a nissant mint márkát!
....ehhez képest most a 100 km-t se tudo első generáció LEAFeket is jó áron megveszik 10 évesen is.
No de ezt majd meglassuk 😄
Tehat akkor nem csapja hozza megegyszer az afat a posta? 🤔
A végösszeg úgy fog kinézni, hogy: (termék ára plusz szállítás) x 1.27
A címzett országa alapján szabja a HÉÁ-t vagyis az ÁFÁ-t az ebay, esetünkben ugye 27%-ot.
HÉA = VAT

VAT = Value Added Tax, magyarul Hozzáadott Érték Adója, azaz HÉA. Azaz tulképp az ÁFA.
Szerintem ez a kéribarom faterja.
Nem ez a lényeg hogy kit érdekel meg kit nem hogy milyen lesz 10-15év múlva,te írtad hogy tudja a nyugati minőséget,én meg erre írtam hogy majd nézzük meg mi lesz belőle 10-15 év múlva,nem mellesleg ha a 10-15 évet nem éli meg,akkor az téged is érinteni fog,mert akkor már 5évesen se fog érni sok szart.Szóval megveszed a kínai csodát,kiderül hogy kb 8 évig használható mert hát na......akkor a kutya nem fogja megvenni a te autódat 5évesen.És most nem azért írom mert elektromos,hanem inkább mert kínai.
https://www.facebook.com/share/r/bnu9bDPKyXHcFEFw/
Szted az új autót vásárlókat mennyire érdekli, milyen lesz 10-15 év múlva?
Nem is mondtam hogy itthon vette,Írországban él.Igen,10-15év múlva beszéljünk róla,hogy addigra milyen állapotban lesznek a kínai csodák.
Usa ebayrol vennek motyót.
Az oldal megdobta a héa-val az osszeget.Az usakoknal volt par dolognal kiviteli ado de az vat-nak irta.
Ez a héa mar a magyar afát takarja vagy valami uj sarc?