Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Áfázni akkor éri meg ha sokat vásárol áfás teméket
szomszééd valamiért áfázik, biztos megvan az oka de nekem nem árulja el, mondjuk nem is faggattam
de amikor megvettem a gumikat akkor a nevére rendeltem aztán visszaadta az egyik gumi árát
majd a gázolajat is neki tankolom, mondtam is neki ebből senki sem lesz gazdag mert áprilisban tankoltam és 3/4-ig van a kocsi, idén szerintem nem kell többször tankolni, etetni robogóval járok hétvégente meg belemegy 25-30km
egy bizonyos szintig. 16 milla/fő per őstermelő közösség. Ha az őstermelői családi gazdaságban 10-en vagytok akkor 160 milláig jók vagytok de hát a pénz is 10 felé megy. Szóval a bűvös szám a 16 milla ezt 2 éve emelték fel. Indult 8-ról majd lett 12 most 16-nál tartunk (kezeit széttáró)
na akkor egyet már is ismersz én fizetem a tagságot a többi ősteremlővel együtt 🤣
téged se molesztál semmilyen kamara a könyvelőd szól, hogy március 15-ig utald át a kamarai tagságod 5000 ft és többet nem is hallasz róla abban az évben 😅
igazából őstermelőnél van egy limit amíg könnyített minden és öcsg-be vagyok benne ketten az asszonnyal mi éves 32 milláig jók vagyunk kicsi adózással. Aki nagyban őstermelősködik neki is a meghatározott értékhatárig jó a buli utána ő is fizet mindent mint a katonatiszt.
Na ez az ami nekünk is van. Plusz kamarai hizzájárulás meg mostantól tagság is. Ez már három
igen tagdíjat fizetünk, mert őstremelő is vagyok. És eladási érték függvényében. ha adott évben semmi forgalom nem volt akkor az alapdíj asszem 2000 ft.Az őstermelő egy könnyitett vállalkozási forma tulajdonképen hivatalos kiskapu a minimális adózásra(kezeit széttáró) Vállalkozásnál pl kft a kamarai tagság meg 5000. na nem ettől megy csődbe vállalkozás 😅 Ez a bevallás adatszolgáltatás meg egyéb faszság könyvelői feladat nálunk kft-nél havi 22 ezerért. Áfát nem számolunk mert az befele kifele van az nem költség hiszen azt megfizeti nekünk a fogyasztó mi meg továbbfizetjük a navnak levonva belőle a havi áfás kiadásokat. Hipa néhány százezer egy év a társasági adó sem döngöl a földbe egy átlag kisvállalkozás mai legnagyobb költsége az alkalmazott fentartása fizetésestől, járulékostól. De ha az östermelő alkalmazottat foglalkoztat ott is ugyan annyi. igaz idényjellegű munkánál napi bejelentéssel van de ott is ki kell fizetni az elvégzett munkát gazdagon. A román cigány nem jön már meggyet szedni ha nincs belőle havi 5-7 száz ezre(kezeit széttáró)
Elméletileg ott ahol szolgáltatnak vagy kereskednek mindenhol kell van néhány kivétel ahol valamiért nem(kezeit széttáró)
A vásári forgatagban a bazárosnak is kell(kezeit széttáró) Egyébként akinek meg nincs vagy véletlenül még nem kötelező az csak saját magát szopatja ha nincs mert az emberek 70-80 %-a már forint nélkül jár egy telefonnal a kezében amivel fizet(kezeit széttáró)
nekem van méhész komám van is vagy 8-10 tonna méze ami összegyűlt az évek alatt, mert az utóbbi időkben nem tudott jó áron eladni,mert a kínai hamisítványokkal elárasztották a piacot(gondolkodós)
orvosnak, ügyvédnek továbbra sem kell annyit tudok 😅
8-10 ezer forint körüli összeg egy ilyen modem fenntartása de az is csak azért mert kb. senki nem vette meg és a havi díjban a bérlést is fizeted. Aki a bevezetéskor megvette 50-60 e ft körül az fizet rá kb. 2 ezret egyszeri tranzakciónként meg kb. 17 forintot. Szóval az össz kiadáshoz képest egy modem fenntartása még csak kerekítési hibának se számol 😅 Csak nyersz vele,mert a kereslet 50%-nak már semmi készpénze nincs mert kártyára kapja a fizetését. Nálunk ez már kötelező ellentétben azzal amit írtál.(kezeit széttáró) De még is én vagyok a hülye meg én személyeskedek amikor te írod azt,hogy" Háát neked bejött az élet és mindig tudod a tutit, írj akkor róla had okosodjak." Ha erre a személyeskedésedre meg reagálok akkor meg én vagyok a szar(kezeit széttáró) Leírtál egymásutánban két olyan hülyeséget ami nem így van és pont(kezeit széttáró)
Na de azok az országok ahol még nem kötelező ott zálogos marha az a kereskedő aki nem állít rendszerbe egy modemot a forgalma felét azonnal elveszíti a többit meg azért mert aki egyszer már megégett, hogy nem tudta kifizetni a termékeket amiket összebogarászott nem megy be többet hanem az 5 méterre mellette lévő üzletben hagyja ott az elektronikus jeleit a kártyáról(kezeit széttáró)
addig örülj amíg ilyen kamarai faszságok vannak, azt befizeted aztán ennyi
pl a biztonsági őröknek is volt, aztán mindenki tiltakozott ellene meg szervezkedtek aztán a végén eltörölték, boldog is volt mindenki
aztán mivel kellett az ingyen pénz kitalálták hogy x évente meg kell védeni a biztonságiőr vizsgát, szóval el kell menni tanfolyamra és vizsgázni belőle, és ez pont annyi volt mit a kamarai tagság az x év alatt
tehát ugyanúgy fizeted csak egy napod el van baszva, ráadásul izgulhat aki sík hülye(ebben a szakmában nem ritka) hogy sikerül-e a vizsga
Azért egyáltalán nem csinálnak semmit😀 az csak azért lett kitalálva mert amugy bedőltek volna annyira nincs tagság. Nálunk megint faszául kitalálták hogy kötelezö a mérnöki kamaránál tagnak lenni ha FMV jogosultságom meg akarom tartani. Ott meg már nem ötezer a tagdij. Szóval ezek mindig kitalálnak valami fizetnivalót a százsokadik mellé mert a köcsög vállalkozó elbirja. Lassan mi tartunk el minden szolgáltatót meg szervezetet az állam dolgain tul.
Tehát az ötezer marad mert azt nem váltja ki semmi plusz a többszörösét fizessem a mérnöki kamarának ugy hogy enélkül is levett évente vagy 20 ezerrel ötévente meg egy százassal. Most ez még plusz hozzájön majd.
Na jó de azt bármilyen formában műveli ugyanugy beletartozik. Teljesen jogos hogy egy őstermelő is hasonló feltételekkel csinálja ha nagyba akarja csinálni.
az adózás lehet
de ha hozzáadod az állat egészségügyi részt meg a többi faszságot, vagy a borosoknak a fináncok basztatását akkor összességében nem feltétlen
A kereskedelmi kamara tagsag evente 5e,bar annyira nem csinalnak semmit hogy azt se tudom hol vannak.
Csak azert fizetem mert igy nincs macera.
Akkor is könnyitett az őstermelői bárhogy is csűröd csavarod.
gondolom anyukád nem áfás volt szóval kb olyan a hasonlatod mint a te vállalkozásod meg egy katás ev
az hogy miféle kamara teljesen mindegy, egy faszságért fizetni kell és ez a lényeg
2x 900e ingyenest ki szoktam hasznalni.
Kell mert a cegek atutalasosak joreszt,talan egy kp ceg van.
A befizetes maceras,a k und h nincs penztar,az automata 6 bol 3x vagy rossz vagy televan.
Ha tobbet fizetek be szazalekot von le.
Sakkozni kell de jol jovok ki belole.
Ez nem olyan mint az iparkamara ennek az a lényege, hogy ha őstermelő akarok lenni először itt kell regelni és utána a nav-nál az adószámért ahol választhatok a tételes és átalányadózás között.
Utánaolvastam és többféle őstermelő van, az alap akik tevékenységtől függően 16-32 milla között adóznak, tb-znek minimálbér után illetve akár 10% az szja a bevallott bevétel után és vannak akik tételesen adóznak bármekkora bevételig, de a tb és adóvonzata is sokkal kedvezményesebb mint az általános vállalkozóé és van őstermelői kamara ami kötelező mert csak akkor van őstermelői nyilvántartás, de a lényeg, hogy sokkal jobb mint a vállalkozósdi.
Ebbe biztos voltam hogy a neten találsz valami faszságot amivel bizonygatod az okosságot.
Egyetlen őstermelőt nem tudok hogy kötelezően kamarai hozzájárulást kellene fizetnie, ugyhogy amit linkeltel felesleges. Anyám is őstermelősködőtt, neki se volt semmi kötekezettsége. Az hogy valaki nagyba csinálja és emögé bujik mert nem akar vállalkozósdizni az egy joghézag lehet. De akkor se keverd össze a büféssel vagy az étteremessel ha mari néni ha joskapesta ötszázholdas őstermelő.
Ööö......nem biztos hogy akarok annyi kp befizetni mint mondjuk amennyi a kártyás fizetés lenne.....illetve nem mindegy hogy csak száz forintos termékéket fizetnek ki kártyával vagy pár butort. A butor elbirja a száz forintos termék árrése nem mindig.