Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tudom itt ebben az elitársaságban eléggé meglepő, ha valaki nem mohó, és nem akar minden áron csalni 😁
bár nem is tudom ezt miért vetted magadra(szemeit körbeforgató) én gazdag orvosról és ügyvédről írtam(kezeit széttáró) Te sem gazdag sem orvos sem ügyvéd nem vagy(gondolkodós) van egy nejed aki körzeti orvos abban a pozícióban messze van a tűztől(kezeit széttáró)
Ő esetleg az orvoslátogatókkal tud néha seftelni (kezeit széttáró)
Te honnan veszed,hogy én ott csalok ahol bírok? Baszki nálam minden papírozva van(kezeit széttáró) Egyébként nem rólatok beszéltem. Hanem amit laca is említett, pl. fogorvos. Olyanok akik magánszektorban saját maguknak nyomják azoktól nem lácc számlát. (ujjával nemet mutató) Magán orvosi ellátásra mégy nem igen kapsz számlát. Azoknál van ilyen akik cégcsoporton belül dolgoznak pl. 20-30 orvos egy cégen belül na ott van ilyen. Ügyvéd? 😅 na ne hülyéskedj már mikor nyomja a kezedbe a számlát 😅 Tavasszal is vitatkozni kellett vele, mert céges ügyletet bonyolítottunk ott alkudozott hogy mennyiért ad számlát hagyjuk már 😂
Aztán amióta ezt megtiltották megszűnt az állami egészségügy és most már tényleg csak magánpraxisban van esélyed ugyan arra az orvosra sokkal többért, mert most már az a magánkórház eszközeit is ki kell fizetned, amit eddig még SZTK-val megoldottak a befizetett adókból. Szóval ja, az orvosok a gecik, nem az hogy a feleségem orvosként annyit kapott mint az utcaseprő. Most már hogy nincs orvos a maradékot megfizetik egész jól, de azért az tudni kell hogy a magánkórházban egy délután megkeresi a havi fizetését most is, és még csak nem is baszogatják mint az állami egészségügyben, ahol a 8 óra az 12 óra, de túlórapénz az nincs, csak elvárják, és a munkatörvény könyve az orvosra nem vonatkozik, korlátlanul lehet dolgoztatni. És ha valakit kinyír a 24 óra végén akkor még tönkre is teszik egy életre.
Szóval maradjunk annyiban hogy a politikusok a gecik. Ők tették tönkre az egészségügyet is a folyamatos pénzelvonásokkal, meg a szar gazdálgkodással.
Megjegyzem még én is rendbe tudnám tenni ha odaengednének, de ugye itt is a fasz szabályoknak és a politikusok sikkasztásának a színtere az egészségügy egy pénzkinyerő hely, ezért nem lehet rendbe tenni.
anyóst veszem alapul hogy a csípő protézis műtét megvolt egy hónapon belül, de ehhez magán rendelésen le kellett tenni többszázezret
ha nem teszed le akkor évek mire megvan a műtét
aztán lehet ti vagytok az egyetlen magyarországon akinek nem tesznek pénzt a zsebébe azért nem akarjátok érteni a dolgot
erről beszélünk 😅
Hát mondom hogy én sem gyakran látom, mert bármikor menni akarok mindig nyaral 🤣
Orvosokat is szopatták, de mostanában már nem lehet, mert elmegy külföldre sokszor annyiért kevesebb faszságra.
Egyébként én is ezen filózok. Ha vállalkozni akarnék, akkor tuti nem itthon tenném. Olcsó pénzért veszek egy házat valami szlovák zsákfaluban, vagy akár osztrákoknál, aztán ott állítólag sokkal normálisabbak a hatóságok a kisvállalkozókkal, és a kamara is dolgozik a pénzért. Adózás nem feltétlenül jobb, de nem akadályoznak.
Te nyomi, pont te mondod ezt aki ott csalsz ahol bírsz? ügyvéd mindig ad számlát, ott nem ez a lényeg, hanem az hogy k**** borsos áron dolgozik. a mi orvos béténk szinte kizárólag az államtól kap pénzt, mondd már el hogy azt hogy lehet elcsalni? elküldik a praxis finanszírozást és még aznap visszautalgatom nekik a felét mindenféle jogcímen
Már hogy ne lenne. Van ismerős aki arra épített üzletet hogy a tehéntelepek igényeit szolgálja ki. Van neki minden hülyeség, amire nem is gondolna az ember.
az egész egészségügy romokban hever és ebben a dokik a bűnösök javarészt
persze nem az aki a sürgösségin robotol 12+ órákat.... azoknak zsebéből gyorsan kivették azt a kis plusz juttatást amit összehordott a nép
a főgecik meg magán rendelésen beszedik a zsetont majd sztk alapon megjavítanak
Én ismerek jó pár fogorvost de olyat, aki számlát ad, még nem láttam 😁
Pedig egy nagyobb korona vagy egy-két fog pótlás és már át is léptük a milliót
Ha sok mindent vesz, meg van forgalma, akkor megéri áfázni.
Mondjuk ezt nem is értem. A Tescoba meg csak a hígfos, répacukor ízű szirupokat lehet kapni méznek. Az ember nem is tud normál boltban rendeset venni. Oké hogy a többség konzumidióta és azt nézi hogy olcsó legyen, de nem lehetne jól megkúrni a Tescot és társait amikor méz helyett valami más árul? Minden hülyeségért basztatják a népet, csak ilyen miatt nem?

Én már jó ideje közvetlenül méhész ismerőstől veszem a mézet, mert ég és föld a különbség.
Szerintem a méhészeknek össze kéne fogni, csinálni egy webshopot, felbérelni pár futárt, néhány raktárat az országban, aztán közvetlenül árulni a termelői mézet és rohadtul ellenőrizni a minőséget és agyonverni aki bármi nem odavalót beletesz a mézbe. Ja és nyomatni a reklámokat.
Ez ilyen. Amíg a kis embert szopatják addig a gazdag orvos és ügyvéd nem bajlódik a számlákkal 😅
Szerintem ezeket az egyetemen az első órákban arra tanítják, hogy kell adót elkerülni 😂
Ja hogy csesznék meg. Sok száz ezres fogorvosi számlára kp.-t kel vinnem. Mondom átutalás esetleg, mert had ne vegyek már ki a bankból. Nem lehet. Az a baj, hogy amúgy jó fogorvos, de az egészségbiztosítós kártyát nem fogadja el, amelyik meg igen, az mindig nyaral, soha nem ér rá.
Egyébként most néztem. Ilyen 1.2% a terminál jutaléka, meg még pár tized rakódik rá egyéb címeken tehát 2% körüli. Nincs elvárt forgalom sem vagy összeg a vásárlásra. Szóval biztos hülye vagyok, de mi ebben a probléma? Hol a csapda?
És ez csak az első cég aki szembejött. https://novopayment.hu/hu/bank...

Másik hogy a kóla automatákon, meg autómosókon is van paypass olvasó. Ott pedig azért nem jellemző, hogy bárki 500forintnál nagyobb összeget fizessen. Ha olyan nagy a jutalék rajta, akkor hol éri meg?
2% kártya kölcség szerintem elfér az 1500forintos lángoson a vevőknek is.

Az megint más amikor a kőműves kp.ban kéri a 2 milliót, mert tudom hogy ott kapok 27% engedményt azért 🤣
Tehát akkor nem nem tudta,hanem nem akarta.Nem kell bemutatni a dolgot,több kollégám is van aki ezzel foglalkozik,és nem 5 családjuk van.
a mézár szopó volt mindig
volt olyan év hogy az akácért nem adtak annyit mint előtte a vegyesért
ezért akartak összefogni omme szinten de a genya kereskedők addig lázították a buta parasztokat amíg nem lett belőle semmi
a" nem tudott jó áron eladni" az azt jelenti, hogy szaré-hugyé nem adta oda a felvásárlóknak, mert most ezt kínálják érte. Lefordítom a te nyelvedre eddig 20 ezer forintért festettél egy motorháztetőt a komádnak most meg a komád azt mondja innentől csak 4 ezret kapsz ugyanezért(kezeit széttáró) Mondjuk te más lehetőség híján elvállalnád annyiért is a komámnak viszont van ideje kivárni a jobb árakat ha ez csak évek múlva lesz akkor is(kezeit széttáró)
Nem nem tudja,nem akarja eladni.Vannak felvásárlók,azok megveszik,igaz nyomott áron,de megveszik.
ezt minden kereskedő fizeti de ez tulajdonképen csak egy regisztrációs díj 😅
Jó rég láttam erről a tv-ben egy műsort amikor kérdezték ezekre a gittegyletekre miért van szükség? mert van belőlük bőséggel. Bármit vállalkozol bármilyen formában valamilyen kamarának így is úgy is fizetni kell. (kezeit széttáró) Kérdezte a riporter a kamarai elnököt,hogy mit kap a befizető az éves 5 ezer forintjáért. Azt mondta az csak arra elég,hogy nyilvántartásba lehessen a rendszerükbe az egy regisztrációs díj. De annélkül meg nem vállalkozhatsz tehát nem eldöntendő, hogy akar e valaki kamarai tag lenni vagy sem(kezeit széttáró) Szóval ha valaki vállalkozik az AKAR kamarai tag lenni 😅
Felír kódot kapsz, övtj kódot meg amire alapítottad az östermelőséget pl, nekem fakitermelés saját jogon arra is kaptam egy kódot. meg Erdőgazda lettem a saját területemen az is egy kód. 😅 meg ide is kell könyvelő + 5 %-k haszonért erdészt fenntartani mert kötelező aki a papírmunkát megcsinálja és beadja az állami erdészeti hivatalnak de hát már ezek is beolvadtak a nébih-be. Aztán manapság a fa árának a feléért vágják ki és szállítják el a fát az erdőfelújítás meg ennek a negyede szóval mindent összevetve 100 forintnyi fából a végén 20 forint marad a zsebembe mindenféle kedvező adózással együtt. de nem sopánkodunk más vállalkozásnál sincs ez másként (kezeit széttáró)
A hab a tortán ha 5 hektár felett van tarravágás és 5 évnél kevesebb ideje végzed az erdészeti tevékenységet akkor felújítási biztosítékot kell fizetni mondjuk ez hektáronként kb. másfél milla amit majd részletekben 4-5 év múlva kapsz vissza a kitermelt erdőállomány helyén felújított új állomány záródásakor, műszaki átvétel után (kezeit széttáró) Műszaki átvétel előtt meg évekig mecegeted tárcsázod és sorközműveled(kapálás) az erdőd. A tárcsázás nem nagy etvasz trakesz megcsinálja 10 ezer forintért/ hektár a metszés nagyobb gond az kézi meló hektáronként 60 ezerért. Most fejeztem be 17 hektár felújítását eltelt 4 év a műszaki átvétel megtörtént. A tuskózás a vágástér letakarítás a csemeték megvétele az ültetés a kiszáradt csemeték pótlása a tárcsázások, kapálások és a metszések összegét előre befizettem az államnak, biztosítékba ami egy jó lakás ára. Aztán ezt még egyszer kifizettem, hogy el is legyen végezve a művelet, majd amikor a hatóság is meggyőződik róla, hogy nem elittam a pénzt hanem visszaújítottam az erdőt akkor részletekben visszafizeti természetesen kamatok nélkül 😅 na ha minden lóvé visszafizetésre került akkor látok valamennyi hasznot az egészből a faértéknek a kb. 20%-t(kezeit széttáró) Szóval azért nem fenékig tejföl az őstermelőség sem. (szemeit körbeforgató)
mondjuk traktorból több mint 10 van, igaz fele limlom, meg egy csomó egyéb kacat, egy szaros rendsodró is 2 milla felett van
na ez az ami nem nagyon van egy tehén telepen