Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jó akkor ugy van.....bár foglamam nincs milyen kamara molesztálja az őstemelőt🤣 talán a mérnöki😀

Az a baj egy csomóan vagytok ilyen téves képzetekből gondolkodók és ugyan nem csináljátok mert az nem nektek való de tuti ugy van ahogy mondjátok😀 mindegy, ez kb olyan mint a villanyautós hittérítésed😀
Semennyivel nem olcsobb,a kp befizetes ugyanannyira jon ki.
Aki nem akar az szamla nelkulizik.Kapsz egy sajtcetlit nem blokkot.
kamara tuti van,helyi adó tuti van, szemétszállítás van, dögnél ráadásul elég sok
tételes elszámoláskor pesze hogy van áfa befizetés, adóhatóságnak ugyanaz mint neked, plusz itt még van állategészségügyi szerv felé is ezer minden
állandó embere is van, plusz melé családtag is, meg ilyen ingyenélő napi bejelentésűek is mint én
plusz azért falunapokon elvárják hogy felajánj egy negyed marhát a közjó érdekében, persze ha valami extra gépi munka van(pl hóeke huzigálás, földutak egyengetése stb) azt is csináld meg, és ha lehet ingyen
szóval nyugi, több gondja és befizetnivalója van a szomszédnak mint neked
de
az igaz hogy támogatás is több van, de erre is fizet embert aki ezeket intézi, mert különben telibe szívatná a jóságos rendszerünk
csak egy példa:
jópár éve egész belvizes volt a helyzet, kiengedték a faluból a vizet a rétjére, de nem akart lefolyni a csatornába, ástak egy levezető árkot és ott hagyták hogy jó lesz az még ha ilyen helyzet lesz, tehén simán átmegy rajta fű is nő majd benne
valahogy megneszelte a mittudoménmi hivatal, aztán jöttek méregetni hogy a vízelvezető árok mekkora mert ezt kiveszik a földalapú támogatás alól
tegyél jót aztán telibe szopatnak
szóval azért az őstermelőség se móka és kacagás mint ezt sokan gondolják

mondjuk a terepjárómra megkaptam áfa nékül a gumikat, azért előnye is van......gázolajat is olcsóbban kapom 😉
na de a vállalkozó is ugyanilyen hamis...... itt sincs eltérés
Aha....kamarai tagság, van? Iparüzési adó van? Bevallás, adatszolgáltatás, jogosultságok fenntartása, ujitása azok feltéteinek folyamatos biztositása(nem, ezek nem ingyenes dolgok) szemétszállitás duplapénzért a székhely telephely cimén van? Áfa ne legyen havi csak negyedéves van? Adóhatóság felé minden szar bevallása jelentése van? Csak egy pár dolog......és ez nem bevételfüggő. Ne akard megmagyarázni amit csak hirből tudsz, mert megint odajutsz hogy a vállalkozás a száz forintos terméket adhatná huszért is mert csak annyit látsz kiadás oldalon bele. Ha a gyereked meg csak azért vállalkozik hlgy dolgozni ne kellejen, akkor inkább engedje el és keressen valami nyugis melohelyet ahol nem kell csinálni sokmindent.
mindent is tudok....
ezért járok inkább pecázni és nem robotolok heti 5-6 napot

és mégegyszer leírom: nem minden őstermelő olyan mint a mari néni aki 3 kosár barackot elad évente....
anno sok-sok ilyen voltam én is, 600 ezerig 0 befizetni valóm volt felette meg x % azán jónapot
csak bevallani kellett fizetni nem
na egy áfás ettől összetettebb
Nem kell, lehetőség. De azt gondolom fog kelleni előbb utóbb ha már kiforrottan megy ez a mobil kütyü
Értem. Akkor mindent is tudsz 😅
Az őstermelő egy erősen könnyitett és egyszerűsitett vállalkozási forma.
Na mindegy, lassan azt látom hogy ugyan semmit nem próbálsz de mindent is jobban tudsz de mégsincs villanyautód, mégse vállalkozol. De minden vállalkozó lehuzós drága köcsög🤣
amúgy meg az agyalás nem csak ennyi
pl sok éve havernak volt 20 méhcsalád nekem 5, ő belevágott valami támogatott rendszerbe aztán beszopta(mint sokan mások) én számolgattam 2 napig és mindig arra lyukadtam ki hogy ha nem tudok még tenni mellé pénzt akkor ez csak szívás lehet, hiába mondtam havernak is ő nagyon bízott, aztán 7 év múlva nekem lett 5 családból 30 neki a 20 családból 700 ezer tartozás(kb egy éves fizetése) és 0 méhcsalád
ki sem bírta várni a 10 éves időtartamot mert már nem tudott több pénzt beletenni, mert ugye az időjárás és a felvásárlási árakra 0 ráhatása volt
nagyjából ennyi a vállalkozás is, ha ki tudod számolni előre mit tudsz csinálni és mennyiért és pluszban vagy akkor el kell kezdeni, menet közben meg a fejlesztéseken lehet gondolkodni
nálunk ez már működik sok éve, igaz nem az afrikai szafarik meg a nagy bmw a cél csak annyi hogy ne kelljen elmennie a gyereknek céghez robotolni
ajj
szomszédomnak kb 500 millája van gépekben, tekenekben is van ennyi, földekben épületekben meg annyi hogy ő sem meri összeszámolni
mivel áfás bőszen önti a pénzt az államnak, külön könyvelője van(csak neki könyvel meg intézi az állatos dolgokat) mert ezek a "bérkönyvelők" nem győzték
szóval itt is vannak szintek a barackot áruló nyugger és az egészen nagy termelők között
haver is őstermelő tizenpár hektárral, neki egyszerűbb a buli, de azért itt is sokkal összetettebb mint egy átlag katás kőművesnek/villanyszerelőnek
de nem kell messzire menni a gyerek is vállalkozó, igaz neki 0 alkalmazott van
Nem a covid tett be nekik te szerencsétlen,hanem az ostoba intézkedések.
Igen,a kp elfogadás mellett további 3közűl legalább egynek működni kell(kártya utalás,QR)
Nem csak annak kell aki pénztárgépre kötelezett?
Nem mert bizonyos összeg alatt kevesebb marad mint amennyiért érdmes a terméket eladni. A fenntartási költségei már ugyan elfogadhatóak de a tranzakcios dijak elég magasak. Ott ahol több száz ember megfordul jo de ahol napi kettő és az se nagyértékű fizetés nem feltétlen. Akár nekem is lehetne meg néha el is gondolkodtam rajta mert egy telefon méretű kütyü kell csak hozzá, de nem érné meg.
Ezzel én is így vagyok, nem akarok olyan helyen vásárolni ahol nem fogadják el, de most a vásárban meglepett a borárus, mondjuk kis boltnak tényleg nagy kltsg lehet a terminál fenntartása, de attól még utalni lehetne bár szomszéd faluban lévő füstölthúskészítő akinek boltja is van még azbutalást sem engedi
Ráadásul érdekes a világ. A szomszéd kamionozik, magának egyedül. Nemzetkőzi fuvarokat intéz. Egy autót hagyott, illetve kettőt és felváltva jár velük, most egy uj scaniát hozott ki az egyik páréves merci helyett. Nincs türelme kedve már alkalmazottakat tartani, régen volt vagy három neki. Aztán a fiának most csináltatott jogsit és rátette az öregebb nyergesre,de az is vagy négy éves. Autóipari lomokat fuvaroz többnyire. Aztán mondja hogy a fiu szarik bele mindenbe aztán ha berágatja eladja az egyik autót elég egy is megél belőle.
Szóval a mai fiatalokat egy jól működő vállalkozásba belekerülni aztán tovább vinni sem perspektiva.....
Van ismerős aki ilyen kinyitható asztalon szokta árulni a szarjait. Neki is van, mert azt mondja nagyságrendekkel nagyobb így a forgalma. Szóval tényleg hülyének kell lenni manapság, hogy egy kereskedő ne fogadjon el kártyát.
Számtalanszor volt, hogy szépen visszatettem a polcra a terméket mert nem lehetett kártyával fizetni.
Engedd el....nem ugyanaz a kiindulási pont és nem ugyanaz az út.....
Ej ha tudtam volna ezt fiatalon, hogy elég csak keményen dolgozni és akkor majd jól élek akkor nem henyélek végig és most boldogan dagobertkednék, de hát nekem nem olyan apám, nagyapám, dédapám volt eki ezt elmondta volna és már 8 évesen a szociban a saját üzemükben munkát adtak volna, semmirekellő tanárok voltak akik semmirekellőt nevelve. 😁 Jó is ez a kezdődő megint elővett személyeskedés amolyan jóleső tud lenni amikor felülkerekedünk a másikon egy kis aljaskodással, majdnem mint egy dugás.....ja nem, annál jobb. 😅
😅
Közelébe nincs egy vállalkozás viteléhez es fenntartásához. Ha csak ennyire alapozol összehasonlitásban nagyon messze jársz. Te tényleg azt gondolod hogy azért csinál bárki válalkozást hogy egy melohelynél kétszer több idöt szánjon az idejéböl rá meg mindenért felelősséggel, akár büntetöjogival tartozzon de ne keressen vele semmit hanem ossza szét a semmirellő alkakalmazottak közt és lehetőleg ingyen adja a szolgáltatást vagy a terméket.

Egy őstermelőnek kb lófasz fizetnivalója van az állam felé äs nulla a fenntartás költsége.
hát leírtam már csak el kell tudni olvasnod.(kezeit széttáró) Nekem nem bejött az élet,hanem keményen megdolgoztam érte, hogy ne azon kelljen sopánkodnom a hónap végén egy kamionos cégnél 60+ évesen, hogy kevés a fizu(kezeit széttáró)
Na utolsó kánikulai nap irányulunk strandolni a gyerekkel(kezeit széttáró)
Háát neked bejött az élet és mindig tudod a tutit, írj akkor róla had okosodjak.
dehogynem. Bejelntem oszt mén a hatóság büntizni, A seggük lyukát is átnézik az meg nem hiányzik senkinek(kezeit széttáró)
na ez is egy jó nagy marhaság amit írtál(kezeit széttáró) van még mára valami a tarsolyodban vagy holnapig elég ennyi blődség? 😅
tommyban tudtunk bankkártyával fizetni sőt a kisboltok java részében. Ott még nem kötelező a bankkártya elfogadás de igyekeznek saját maguk bevezetni ott ahol még nincs mert rájöttek,hogy a bankkártyás világban kiesnek a piacról gyorsan.
Nálunk meg kötelező a bankkártya elfogadás 5 boltom is volt és akkor kezdték ezt bevezetni nem tudom milyen műsort láthattál ami nem ezt támasztja alá?(kezeit széttáró)
Ma én is kerültem a fertő tavat....., a közelébe sem mentem. ☝️