Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szinte már fázok is ! 🙃
Sziasztok, végre nincs az a k*rva nagy meleg 😀
minek nyomná fel??
sorban állnak érte
szomszéd évekig várt hogy egy 200 méteres részre tudjon szerezni annyi sittet hogy meg tudja csinálni az utat
utána még leborította 5 centi zúzott kővel és van egy fasza út a tanyára
ahol most pecázok ott meg teli szórták törött palával egy részt, múlt évben baszott nagy csörgés zörgés között tudtam rajta átmenni most meg olyan szinte mint az aszfalt, összekeveredett a felázott agyaggal aztán vizesen se süllyedsz le benne
csatorna parton az a jó ha nagy darabos sitt van örül neki mindenki
Na most akkor ki rugózik rajta?
Vazz, még a szomszéd u-ból is wnnyi mert ez a tarifa, 1m-től 10km-ig ami a szomszéd faluk messzebb 150ft/km plusz az 1-1 óra. Amúgy a fel-leállás nem annyiból áll, hogy felhajtok oszt jónapot, a szerelvények, kanalak stb. elhelyezése, rakodása, a gép megfelelő minimum 4 helyen történő rögzítése, a rampák pakolása, rögzítése meg ilyenek, elég gyorsan csinálom, de nem 5 perc.
Egyszer nyomja fel valami buzgómócsing és az utóbbi 20 évben odahordottat is ráverik.
Azt irtad hogy egy sony olcsobb.
Nem igaz.
itt mindegyiknek van melója bőséggel.(kezeit széttáró) Úgy csinálják, hogy a kisebb munkákat megcsinálják délelőttig. Az ilyen kupac sitt meg zöld hulladék egyebek aztán mennek a nagyobb melóra. Számolgatásaim szerint napi 10 órában gépi földmunkával és sittszállítással a napi 3 kila meg van. Ebből kell fizetni a melósokat az üzemanyagot a gépi karbantartásokat illetve az üzem működési költségét Maradjon meg napi 100-150/vállalkozó. Akkor az havonta 22*100/150= 2,2-3,3 misi/hó. A vállalkozó annyit csinál, hogy felveszi a melót, megy megnézni mi lesz a feladat mert úgy tudja, hogy melyik gépet, gépeket küldje oda. Szerintem nem olyan szar pénz ahhoz képest, hogy valaki buszozik a munkákba havi nettó 400-ért napi 8 órában + 2 hétvége(kezeit széttáró) Ez 25-40 millió/ év tisztán(gondolkodós) Szerintem az jó lóvé(kezeit széttáró)
ja nagyobba akartam(kezeit széttáró)
ja a kép az egykor szeméttelep bejárati irodáról(kezeit széttáró)
na most látom a kép felső ficakjában a piros tetős épület még mindig meg van. Ez volt az egykori szeméttelep bejárata. Úr isten mennyi ganét kihordtam én ide utánfutóval 😅 Ez akkor úgy működött,hogy vitted a papírt,hogy van házad és a vgv (város gazdálkodási vállalat)nél fizeted a hulladékszállítást akkor évente 1 m3 szemetet kivihettél. Volt olyan nap amikor 10 utánfutó ganét is kihordtunk 😅 Na ehhez már adni kellett az őröknek egy 5 literes kannás bort 😅 Az többet ért minden papírnál(fetrengős) rengeteg cigány"dolgozott" bent a területen gyűjtögették a vasat 😅 Akkor még nem volt ám, hogy szelektív meg mitököm vitted ki az autógumit a vasat a háztartási hulladékot a sittet mindent egyben ami volt(kezeit széttáró) A cigányoknak is kellett az őröknek jattolni, hogy ők ott gyűjtögethessenek(kezeit széttáró) ha nem szándékoztál magad lepakolni az utánfutóról akkor úgy kellett csinálni, hogy 20-30 kg hulladék vasat a futó aljába kellett tenni.(kezeit széttáró) Amikor meglátták a sárga utánfutót a cigányok már rohantak felénk tudták, hogy hozzuk a kincseket 😅 A legelején még rutintalanok voltunk a tetejére került a vas. De azt a cigányok gyorsan lekapkodták a többit meg hagyták a picsába nekünk kellett lepakolni(ujját lefelé mutató) Elég hálátlan egy fajta(kezeit széttáró) Aztán a 3-4 fuvarnál rájöttünk, hogy legalulra kell tenni a vasat így felőle ledobálják a szemetet 😅 Így már elég jó szinbiózisba kerültünk 😅 Pont azon beszélgettünk, hogy ennyi energiával dolgozhattak is volna napszámba sokkal jobb körülmények között és több pénzért 😅 De valahogy ezeknek a vérükben van a vasas szakma szemmel láthatóan azt szerették gyűjteni pedig azt még kiskocsin, babakocsin meg egyéb tákolmányokon el is kellett szállítani a méh-be ami a város túlvégén volt 🤣
Ja,nálatok is olyan hülyék mint sok helyen,mi?Egymás alá mennek az árban hogy övé legyen a meló,észre sem veszik aztán már szarér hugyér csinálják.Nálunk is volt ilyen,egy faluban volt három fényező,a végén már 14ezerért festettek egy elemet,mikor mi 30ért,aztán örült magának hogy mennyi melója,aztán mondtam neki hogy te hülye,mi feleannyi melóval szedjük össze ugyanazt a pénzt,de azért csak versengjetek.
illetve bocs, most, hogy nézegetem a képeket a gödrök közötti rész ahol most a dunaaszfalt tanyázik a város 100 éves hulladékán mert építik az M8-at na az a rekultivált szeméttelep. (kezeit széttáró)
Igen vélemény,és azt azért ne hagyd ki,hogy pont ennyire véleményezel te is,tehát ez a három napos "baszogatás"nem egy egyoldalú beszélgetés.A másik dolog,hogy pont te jössz itt megint kötekedni azzal hogy az én szavam mit sem ér,én ismét leírtam a tényeket,saját magamra vonatkozóan.
Az egész egyben meg így néz ki(kezeit széttáró) ennek kisebb része valamikor szeméttelep volt azt rekultiválták már 15 éve(kezeit széttáró)
Ezt a gödröt meg majd még akkor kezdik feltölteni amikor az előző megtelt 10-20 év(óranézegetős) Ez is van vagy 8-10 méter mély(szemeit körbeforgató)
Ez az "új" terület de ezt is töltik már legalább 5 éve(óranézegetős) ezt azért úgy kell elképzelni,hogy 8-10 méter mély(kezeit széttáró)
na a kedvedért megnéztem most már így jobban emléxem gyerekkorom óta ezt a gödröt töltötték fel azóta már épületek állnak rajta
én annyit fizetek amennyit kérnek.(kezeit széttáró) Ha annyit kérnének mint sanyáéknál azt is kénytelen lennék kifizetni mert más megoldás nem lévén rákényszerülnék(kezeit széttáró) a hajeszba sokkal szarabb lenne belapátolni a sittet plafonig a téglagyári gödörnél meg ki 😅
Helyben az a szerencse, hogy a hatvanas évekbe kitermelt téglagyári gödröt kell feltölteni "központilag" Már 20 éve megy bele a sitt és még az összterülethez képest alig látszik, hogy történik ott valami 😅
Baszki városon belül a gépek mozgatása max néhány kilométer. Az egy óra oda meg egy óra vissza elég lehúzás,(dollárjeles) mert a platósról a kotró amit rámpázni kell 5 perc fel és 5 perc le az a 2 kikóméter amit meg kell vele tenni az legyen 10 perc ha keresztül kell menni a központon. A nagy gép helybe kijön lábon. 1 óra alatt itthoni telephelyről ezek már cegléden vagy kecskeméten dolgoznának nem a faluban 😅 A visszaszállítással meg átbasznak mert vissza nem szállítanak hanem mennek vele a következő munkára. Lehet nálatok visszaszállítanak mert szerintem ott lófasz meló van azt az ilyen balekokon húzzák be a heti elmaradást 😅 Itt van kb. 3 vállalkozó aki ezzel foglalkozik se éjjelük se nappaluk(kezeit széttáró) Nálunk van egy óriási téglagödör amibe még a következő 50 év is kevés lesz mire feltöltődik de ki van adva,hogy ezt fel kell tölteni. Önkoris tulajdon de lezárt terület sorompóval. Szednek érte pénzt de nem tonnánként 9500-at hanem egy platós mazda billenthet sejtéseim szerint 6 vagy 7 ezerért. Egy traktor pót valamennyivel többért mérleg nincs szemre meg pofára megy(kezeit széttáró) De ez csak törmelék lehet. Se egyéb hulladék sem zöld hulladék(kezeit széttáró) persze azért szokott lenni ilyen néha azt úgy szoktuk csinálni,hogy a sittrakás aljára kerül így amikor bemegy a platós a telepre az őr és a kamerák csak a sittet látják szóval minden rendben(kezeit széttáró) Én azt látom, hogy nem horror áron dolgoznak nálunk viszont folyamatos meló van. Az önkormányzat is ad nekik munkát bőséggel nem élnek rosszul. Nálatok meg lehet egy ilyen vállalkozó aki csinálja annak is kevés a meló más pénzt kell kérni, hogy neki is jó legyen szerintem(kezeit széttáró)
felénk úgy oldják meg hogy kiviszik földútra/csatornapartra a sittet útjavító anyagnak
persze ebben sincs se szög se egyéb szar
A velemeny egy dolog,3 napig baszogatni a kávával mar inkabb elmebeteg hulyeseg.
Es meg tobb nekifutasra probalsz kifogasolnivalokat keresni,amik netto hazugsagok.
Az meg hogy nem youtubozol meg nem vasarolgatsz kinai oldalakrol,de erre csak a te szavad van.Az meg nemer egy lehullot falevelet sem.
Csak azert jarsz ide hogy basztass embereket.
Ez eltet.
Esetleg felbérelhetné Pipit munkavezetőnek, aztán ha Sanyi nem is tudja elküldeni a picsába az ilyen próbálkozókat Pipi lerendezné. Én tuti hajlandó lennék fizetni neki....persze csak annyit mint ő a kotrósnak 🤣
A betonpumpának minimum 4h amit fizetni kell , mégha csak 10percet dolgozok 0,25m/3 -el , akkor is ! 😉