Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igazad van bár nem kizárólag a bankkártya kötelező hanem az elektronikus fizetés lehetősége ami lehet azonnali utalás is, de a lényeg a cikkben van, nincs igazából büntetés rendelve mellé ha egy bolt csak kp.-t fogad el.: https://www.economx.hu/magyar-...
Ja, csak ezzel pont elősegíti a vendégek elmaradozását.
Nálunk azért a jó kajáldák megvannak évtizedek óta. Általában akkor omlanak össze, amikor elmegy a szakács, aki értett hozzá. Illetve sokuknak betett a COVID, ezért mondjuk nem hibáztatom őket.
Fertő tó kerülö ! Kerül amibe kerül ! 😉
Pár háznyira újranyitott egy étterem tavaly ilyenkor, pár hónapja senki nem jár oda mert odaszoktak a cigók. Az a helyi pizzás aki a covidkor nyitott olaszoktól hazajőve tavasszal bezárt és visszament a garda tóhoz pizzát sütni és árulja a házát, sütödét. Hiába volt a környék legjobbja vagy árat emelt vagy szart kellett volna csinálni, egyik sem opció felénk így bezárt. Aki talpon van az azért mert többfélét csinál (benzinkút+étterem stb.) vagy helyi hatalmasság és simán kihúzza a rosszabb időszakokat mert van más, kisvállalkozásból nem lehet megélni.
Elektronikus fizetési lehetőség biztosítása kötelező. Ez lehet átutalás is. Olyan nincs hogy csak KP.t fogad magyarországon.
Máshol nem tudom mi a szabály, de eddig egyedül a Horvátoknál a nyilvános WC 1€ért ami nem fogadott el kátyát. Spanyoloknál még az is 😆
De nem is értem. Annyira nem drága a dolog. Szóval tuti valami adócsalási izé van ezek mögött.
amúgy voltak a közelben olyan éttermek ami 5+ éve üzemeltek foglalni kellett a helyet mert különben lehetetlen volt kivárni a sorod
aztán elmaradt a nép mert egyre szarabb volt a kaja
Nekem mindig elfogadták a bankkártyát. Nem is tehettek mást, mert nem hordok magammal pénzt.
őstermelő voltam kb ugyanaz
számolni kell és gondolkodni
Még nem vállalkoztál ha jól emlékszem, a gond a szabályozásokkal, elvonásokkal van, mikor belekezd az ember bármibe nagy tervekkel még mindent túltol, de utána jön a valóság ráadásul minden csoda 3 napig tart effektus miatt a nyitáskor még betérő helyiek még akkor is ha jó a kaja (vagy bármilyen szolgáltatás) pár alkalom után elmaradnak pénz, irigység meg
ilyesmik miatt miköuben elkezdenek a hatóságok megjelenni, a befizetnivalók akkor is vannak ha 1 vendég sincs a hónapban na meg folyamatosan emelkednek és kínjában elkezd a pénzéhes vállalkozó azon spórolni amin tud és ez általában csak a szolgáltatás minősége.
Amúgy épp nemrég láttam egy műsorban ahol pénzügyi dolgokról volt szó és említették, hogy nem kötelező a bankkártyaelfogadás sőt az utalás lehetőségének a biztosítása sem a bolt dönti el mit fogad el, de nemcsak nálunk hanem a némereknél, olaszoknál így nagy eséllyel szinte sehol sem, tavaly a németeknél lepődtünk meg azt hiszem tommy boltban ( mint a pepco), hogy összeszedtük a holmit a péztárnál meg előrántom ankártyát erre az eladó hadoválva mutogatott a táblára amin a bankkártya át volt húzva, épp volt annyi kp-m, hogy ki tudtam fizetni. Ma meg a dabasi vásárban egy mézbor árus kérdezte, hogy kp vagy kártya? Volt terminálja ott a porban, a lányom vett is még pár cuccot.
Kéribaromlacinak jó lesz.
ez magyarországon valamiért így működik, beindul egy kajálda, fasza minden imádja a nép, utána elkezdenek agyalni hogy maradjon minél több a zsebben és egy fos lesz, a végén meg bezár......
és ez teljesen mindegy mikor van, mert 20 éve is így ment meg 3 éve is
Baszki az elmúlt egy héten ez az első 3 vélemény a helyről 😅

Vélemények összegzése
5
4
3
2
1
4,1

A vélemények nincsenek ellenőrizve


Összes vélemény
egy hete
Új
Közel 17 éve járunk giroszozni ide, hajdani kedvenc helyünk volt. Sajnos már egy ideje mennek lefelé a lejtőn. Bár a gyros még mindig itt a legfinomabb nekem, a higiénia, hely hangulata és a személyzet stílusa nem egy visszahívogató élményt nyújt... de ami még kellemetlenebb, hogy MA Magyarországon még működhet hely, ahol évek óta "technikai okokból nem működik a bankkártya terminál, és csak készpénzzel lehetséges a fizetés". Ez szégyen. Az főleg, hogy átutalással kell bajlódnom egy érintésmentes, kényelmes és gyors fizetés helyett. Senkit sem érdekel, mennyi a tranzakciós díj, más, sokkal kisebb helyek kitermelik ezt, erre hivatkozni nevetséges. A hely forgalma nagyon visszaesett, 7-10 éve még nem ritkán 30-40 perceket álltunk sorba azért, hogy egyáltalán ételt rendelhessünk. Ez is tükrözi a vendégek lelkesedését. Legutóbb múlt héten voltam nálatok, és inkább hasonlított a hely egy kiégett kocsmára, mint étteremre. A fent említett tapasztalataim miatt nem fogok már nálatok vásárolni. Kár értetek, mert a kaja isteni (volt). Olvastam a reakciótok, hogy senkit sem zavar, hogy csak kp-val lehet fizetni, de, nagyon is zavaró! Ha így haladtok, néhány év múlva a Gyradiko is egy szellemjárta, becsődölt hellyé válik. Még nem késő változtatni!
Étel: 5
Szolgáltatás: 1
Hangulat: 1


egy hete
Új
20 éve járok ide, de ahely hihetetlenül megromlott az évek alatt. Sajnálom de mostmár jobb ha bezárna végleg.

Évek óta csak megszokásból tértem be 1-1 gyrosra, minap azonban pont akkor sikerült betérnem amikor a kártyaterminál “nem működött”. Előttem lévő vendég azonban fizethetett kártyával, ezt mikor számon kértem kiosztottak, hogy nem is azzal fizetett rosszul láttam, az törzskártya mert törzsvendég az úr. (Nfc telefonos fizetésre, mellesleg énis 20 éve járok oda, régebb óta mint a pultos).

Pofátlan hozzáállás, természetesen egyből kifordultam. Ráadásul ugye törvénytelen, kiváncsi lennék a hatóság mit szól ehhez.

Nagyot csalódtam és többet nem térek be, minősíthetetlen a hely. Mindenkinek ajánlom, hogy ne itt fogyasszon, költse olyan helyen a pénzét ahol ezt meghálálják.

Viszlát gyrakido.
Szolgáltatás
Helyben fogyasztás
Étel: 1
Szolgáltatás: 1
Hangulat: 1


egy hete
Új
A tulajdonos kommunikációja egészen elképesztő. A kártyás/elektronikus fizetés lehetőségének biztosítása előírás, nem pedig javaslat. A vendég írásbeli panaszára személyeskedéssel, sértegetéssel való reagálás kicsinyes és gyomorforgató. Korábban reménykedtem abban, hogy kimásznak a pénzügyi nehézségeikből, de az ilyen vállalkozónak semmi keresnivalója a piacon.
Étel: 3
Szolgáltatás: 1
Hangulat: 1

Persze ez nem azt jelenti ha legközelebb arra járok kb. évente 1 alkalom, hogy nem nézem meg(gondolkodós) Mi a sétányon szoktunk enni itt: és itt: (kezeit széttáró)
Római parton itt kell enni, ezeknek jó ára van.
https://maps.app.goo.gl/6ZmnnM...
A sétányon tényleg nagyon elpofátlanodtak.
na ez az amit úgy gondolom,hogy megéri az árát(kezeit széttáró) Nagyjából gyerekfej méretű hambikról beszélgetünk 😅
Ha valakinek nincs bringája akkor úgy is lehet. 😆
Mondjuk nem véletlenül tegnap tekert freelac meg én is mert akkor volt az első nap, hosszú ideje, amikor 30 fok alatt volt a hőmérséklet.
tiszta sor(kezeit széttáró)
na visszanéztem május 20-án voltunk arra a halászbástyát néztük előtte meg(kezeit széttáró) Ott ettünk a gyerekkel egy bódéból 2 hot dogot 6000 ért(szemeit körbeforgató) Az arra volt jó,hogy megalapozzuk a helyet a rómaiparti hekknek 😆 Temérdek lehúzós helyen voltam idén is de a halászbástyai hot dogot nem überelte idén semmi 😅 A hibás én voltam mert nem tájékozódtam előtte csak éhes volt a gyerek mondta enne egy hotdogot, mondom eszek vele én is, úgy sem áll ott senki gyorsan sorra kerülünk 😅 Azóta tudom, hogy miért nem ált félkörívben kígyózó sor érte még a Margiton is 1650 egy helyben grillezett hot dog 😆
De hát utólag okos az ember. (kezeit széttáró) Kecskeméten kicsi híján augusztus 20-án majdnem behúztam ugyanezt ott fej-fej mellett voltak az árak a főtéren a halászbástyaival. 😅 A gyerek hurka-kolbászt akart enni na mondom én hamburgereznék de ha már itt vagyunk akkor eszek én is azt(kezeit széttáró) Amikor mérte a csaj a mérlegen egy akkora hurka mint a hüvelykujjam 1830 Ft-volt nem volt pofám azt mondani, hogy akkor nem kérem de magamnak én ott már nem kértem. A kolbász ugyanabban az árba ment a sültkrumli kb. 20 darab egy kicsi papírcsónakban 1200. 😆 kenyérrel együtt 5 rugó volt amitől szerencsére a 10 éves fiam épen jó lakott nekem fél fogamra se lett volna elég8kezeit széttáró) Na mondom nem baj jön az eredeti terv keresek egy jó hamburgerest úgy is arra voltam ráizgulva(kezeit széttáró) Az egész placcon 1 hamburgeres volt de nem állt a pult előtt senki(kezeit széttáró) Szerencsére az árak ki voltak írva egy akkora hamburger mint egy mekis sajtburger 5 szem krumplival volt 4500 😅 Kénytelen voltam azt is kihagyni mert hát ellenkezett az elveimmel 😅 A főtértől 200 méterre ami már nem rendezvény helyszín volt ettem inkább az el-bandiba egy maffia névre hallgató akkora hamburgert mint a fejem 2500-ért(fetrengős) A végét már úgy kellett leszuszakolnom szégyeltem volna kidobni meg ennivalót egyébként sem szoktam kidobni de másnap még reggeliznem nem kellett 😆
Az augusztus 20-i fesztiválon csak a lángosos előtt volt sor pedig ott is megnyomták a ceruzát számoláskor. (szemeit körbeforgató) A sajtos tejfölös 2100 Ft volt. A debreceni strandon amikor megláttam 2000 ft-os árat akkor arra gondoltam ettől nagyobban nem fogok látni egy ilyen lángosért (kezeit széttáró) Tévedtem(kezeit széttáró) Igazi magyar begyöpesedett berögződésből a sok marha nagyot akar szakítani a fesztivál végén meg sopánkodnak, hogy hiába a temérdek nép fogyasztani meg nem fogyasztott senki (kezeit széttáró) Kecsón is annyian voltak, hogy mozdulni sem lehetett de zabálni csak immel-ámmal egy két olvasni számolni nem tudó egyén kajált(kezeit széttáró) Hát úgy mondják annyiért kell valamit adni amennyiért elviszik(kezeit széttáró) Szemmel láthatóan ezért a pénzért már nem vitték se a hurkát-kolbászt, se a hamburgert sem semmi mást (kezeit széttáró) A girosz pita 3500-ér az is vitt mindent(gondolkodós) Ha pont felébe adták volna a tisztes haszonért Akkor az a tömeg a lézengés helyett ott költötte volna el a pénzét(kezeit széttáró) Előbb utóbb majd meg tanulják ha meg nem majd lehúzzák a rolót(kezeit széttáró)
Hát én már rá nem ülök 38fokban,nem vagyok hülye......az már minden csak nem élvezhető motorozás.
én a két út között találnék még közbenső sörölős helyeket elhiszed? 😅
Én meg pont ugyanúgy nem értem azokat akik talpig bőrruhába beöltöznek fejükön a bukósisak a nyári kánikulába és ugyanezt csinálják 38 fokban 😅 Nem gondolnám,hogy van azon mit élvezni(kezeit széttáró) Holnaptól kezdődik a motoros szezon 24 fok(óranézegetős)
Lehet hogy nem olcsóbb, de sokkal jobban esik ott....30km bringázás után. Mondjuk valóban nem gazdaságos mert elég sokat meg kell inni hogy a vissza 30-ra is elég legyen 🤣