Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

https://katalogus.hasznaltauto.hu/mazda/tribute_2.0_4x4_ce-60816
én utálom ezeket a buzi dízeleket de nem találtam benzinesben olyan terepjárót ami jó lett volna
pedig leszartam volna hogy 5000ccm mert ilyen 30-50km távokra használom majd hetenete szóval nagyjából mindegy hogy 8 litert eszik van 18 litert
na mindegy...... lett egy turbós crdi, egy kibaszott betegágy, remélem kibír pár évet ilyen kicsi használattal
ja és a gréta bekephatja 😂
https://www.autonavigator.hu/c...
Itt egy cikk róla.
Anno a vivaróval sikerült megtapasztalnom, turbótengelynél rántotta be az olajat. Szerencsére sikerült időben lefojtani.
Negyedikbe kuplung fel, satufék....
Ki is éghet, a dugattyutető kiégés a jobbik eset, de akár szét is robbanhat a motor. És bizony bármeddig pöröghet, illetve az elöbbiek bekövetkeztéig, motorja és annak mérete szerint
nekem a terepjárón 5 ezer felett is lehet forgatni a 2,9 dízelt, de 4500-tól már piros
amúgy kipörög hihetetlen fordulatig, elolvad benne minden, ha nem állítják le kurva gyorsan motorcsere a minimum, már ha nem ég ki a szekér
Ő odáig jutott hogy,nincs mit tenni 5ezres fordulat van meg nagyon meleg,meg különben is 4 csavar fogja a csövet.Az ilyeneknek való a vészhívó gomb.Nem véletlen büszke rá annyira.
úgy látom mamlasz nem lett okosabb az utóbbi időben(gondolkodós)
kár, hogy nem én találkoztam vele asszem eligazítottam volna az emóciók miatt amit elimináltak innen már vagy két éve(szemeit körbeforgató)
Hm......írtam volna konkrét számot?Nem.
Ostoba ne legyél,ha a fordulat emelkedik akkor a levegő mennyisége is.
Látod, megint okoskocc feleslegesen. Egyik dízel se forog üzemszerűen 5 ezret, tehát ebből látszik, hogy TUDOM miről van szó... persze lehet hogy nem 5000. hanem 5240, vagy 5860 😁 de ennél SOKKAL több nem lesz, mert van egy tehetetlensége a renccernek, és ha többre kényszeríted, valami szétszáll - ami meg is szokott történni néha.
Inkább megint az derült ki, TE nem értesz hozzá - attól, hogy egy szervizben fested őket kívülről... 😅 különben tudnád, hogy nem a beszívott olaj mennyiségétől függ a max. fordulat, hanem az égés sebességétől és a levegőtől. Hiába nyomsz be akármennyi olajat - füsthatár fogalma megvan?
na mennyé guglizni 😄
Hát pont ez az,rohadtúl nincs róla fogalmad.nem alapjárat,nem is 5ezer.......ilyen esetben nincs fordulatszám határolás,csak hogy értsd,nem tilt le egy bizonyos fordulaton.A beszívott olaj ég ami generálja a fordulatot,egyre nagyobb a fordulat ezáltal a beszívott olaj mennyiség is ami eléghet.
👍️
Ja, szép román akcentusa volt. 😁
Az is lehet, kidobtam a dobozát. 🤔
Mondjuk elég világos lett az addig félhomályos garázsban csak most már figyelni kell nehogy felkapcsolva maradjon. 🤑 😁
Mai napon Etyek és Botpuszta között defektet kaptam, a srác egy talán kék Forddal megállt, és mondta, hogy a Sportmotor.hu főszerkesztője. Gyakorlatilag leállítani se volt időm a motort, és máris intézkedett. Nem tudom, ki vagy, de rettentő hálás voltam neked ott és akkor. Önzetlenség, motoros összetartás jeles. Rengeteg szuper kanyarvadászatot kívánok!

Ogre
mivel minden motorosnak ez a sorsa nincs ezen semmi meglepő(kezeit széttáró)
Agyatlan marha még az is aki robogóra felül(kezeit széttáró)
az alapot már megvette hozzá tehát most még nincs de majd lesz neki 😅
nincs idő ilyen mutatványokra amikor 9000 ezret pörög a turódízel 😅 Levegőszűrőnél elfojtod 4 másodperc azt leáll mert nincs levegő az égéshez(kezeit széttáró)
Kínai piacon cigánytól? mert akkor a 300W az 25 😁 Az árából lehet tudni, mekkora... 😃 Egyébként a felvett teljesítmény van ráírva.
Ja, biztos azért szoktak szétrepülni, mert alapjáraton mennek 🤣 ez a furgon a vidiben is szemmel láthatóan alapjáraton ketyegett...
Neked kéne egy vészhívó gomb... 😁
Csak meglep mert a gyári izzók sokévet elmentek eddig. A csere bolti már nem
Szerintem ez egész jól működik,legalábbis mostanában,ha egyik oldalt kiég egy izzó és kicserélem,pár nap eltéréssel a másik is kiég,nincs nagy szórás az élettartamba.
Ha azt vesszük anno 18-ban az első motor olajcserém 60e volt okosban, annyira nem vészes.
Csak kifizetni.
És mivel megy a versengés szervizköltségben, tíz liter olajjal meg összes szűrővel, cullanggal 109fél😄
Nyilván otthon megvan feléből de a gari miatt áldozni kell a szervíz fenntartására is🙂