Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

hát azért a 3 sáv az 3 sáv(kezeit széttáró) Egy időben az m7-est jártam ott van 3-om sávos szakasz. Ha nem a balatoni csúcsidőszakot vesszük alapul ott tudtam menni mindig 130-al (meghajlós)
nekem van kint amerikában egy kamionos cimbim ha jól emléxem azt mondta ott 120 km/h átszámolva a megengedett sebességük(gondolkodós) itt is baszkódnak autópályán ezzel a 70-el(gondolkodós) Miért nem lehet illeszteni ezeket az autókat legalább 110-ig azt az autópályán hagy mehessenek 100-al(kezeit széttáró) A kiránduló buszok simán mehetnek 100-at pedig 40-50 embert szállítanak. Pont egy autópályán kellene ezeket engedni ha ott nem akkor hol? Most lézer jani belengetett valami kresz változásokat mert állítólag 1975 óta vannak benne elavult dolgok(gondolkodós) Kíváncsian várom mi fog változni a közlekedő társadalom javára(gondolkodós)
vagy pont olyan mint te aki sose a megoldás keresi egy problémára, hanem azt az ideológiát ami alapján nem érdemes vele foglalkozni 😅
az az ipari leválasztó gondolom a tűzvédelmi kapcsoló az kötelező. Ki is kell legyen írva. A Fí relé akkor még nem volt kötelező.
Nem hinném, hogy zotya csinálta gondolom a bolt villamoselosztója (gondolkodós)
3 sávnál lehet előzni.
Ahol 3 sáv van ott sem jobb a helyzet, csak annyi van, hogy két sávban kóricálnak a holdkórosok. Azért az sem reális mint amerikában, hogy minden autónak külön sáv van 😆 Elég lenne a kettő, csak értelmesen kellene használni.
És az már régen nincs hogy azért megy lassabban, mert a Skoda 105-nek megforr a vize ha átlépi a 80-at. Minden autó tud 90-el menni biztonságosan.
Mondjuk cseheknél tuti lehet előzni, mert állandóan a 2km/h különbséggel előző kamionok miatt kellett lassítanom a pályán.
Szóval én örülök hogy nálunk tilos, de tényleg kellene ehhez egy kötelező minimum sebesség, hogy ne nagyon tartsák fel a kamiont, hanem kiszámítható legyen a menetidő.
Olaszoknál volt jó. Ott külső sáv fix 80 belső fix 120, tömött autópályán egymás seggében 2 méterre. Ott senki nem próbált se gyorsabban, se lassabban menni, mert tuti letolnak az árokba 😆
ez a free ember ilyen eszement
ha azt írod hogy a piros szebb mint a zöld máris lázasan keresgél hogy tudná ezt megcáfolni
de ha azt írod hogy a zöld szebb a pirosnál ugyanilyen bőszen fog a pirosért kiállni
olyan miht a nők: mindig az a nem jó ami van legyen az bármi is 🤣
belegondolst jobban akkor rájössz hogy nem az a fő gond hogy 70-el megy a kamion hanem sz hogy van 2 sáv
ha lenne 3 sáv akkor kurvára nem érdekelne senkit sem ki mit és miért csinálna szélsőben
de 2 számjegyig már az összes útnak minimum 2x2 sávosnak kellene lennie ekkora forgalom mellett
A cseheknél találkoztam előazör azzal, hogy aki 80 alatt ment a pályán azt lekísérték és a bundesre invitálták és ahogy írod a szlovákok is átvették, sajnos nálunk nem így azon cégek autói ahol a fogyasztással szivatják a sofőrt azok 70-eznek és ugye előzni tilos.
Nem.
Szlovákoknál van valami ilyen szabály. Nem rég vezették be, hogy ha indokolatlanul lassan megy valaki, akkor megbüntethetik a lassú hajtásért is. Nyilván ha forgalmi okok miatt lassít az más. Bár még nem hallottam róla hogy bárkit ezért büntettek volna, de sok köcsög, fillérbaszó, füstgyáros dízelesnek akiktől nem tud haladni a rendes bébifóka mentő villanyautós nem árt az ilyen fenyegetés 😆
Mondjuk azt tényleg nem értem, hogy túlfesz védő, meg minden szarra külön kismegszakító, meg ipari leválasztó kapcsoló az van, de egy fi relét nem raktak be?
Vagy ezt te csináltad?
Toyota Prius. Én is ezért vettem annak idején, mert a korosztályában az az egyetlen rendes motor. 1.8 szívó, szívócső befecskendezés, nincs dupla izé. És akkoriban még viszonylag olcsón megkaptam, mert mindenki rettegett, meg fikázta a hibrideket, én meg már akkor is okos voltam 😁 most már bezzeg rákaptak a népek, és fel is verték az árát...ez nekem mondjuk nem volt baj, mert közel annyiért adtam le 10 évesen leharcolva alku nékül (elég alacsony árat mondtam mert nem akartam szarakodni vele) mint amennyiért én vettem 5 évesen jó állapotban 😁
Freelac ciklusba került megint? 😆 én már letiltottam mert kezd unalmas lenni, te még bírod, vagy csak beugratott a téveszme cseréjébe?
Milliószor ki lett ez fejtve, de úgy sem érti meg a makacs fajtája. A 100-as izzót is ezért kellett betiltani, mert volt aki az utolsó pillanatig is ehhez ragaszkodott a megszokások miatt, akármekkora fos. Jártam a Tungsram márkaboltban, kellett néhány spéci UV cső NYÁK fotózáshoz (akkor még működött a gyár) Ott volt raktár készleten. Sorba álltak a nyugdíjasok és kitömték a banyatankot 100-as izzóval 🤣 majdnem mondtam is, hogy minek annyi, úgy sem tetszik ilyen sokáig élni 🤣
az üvegesek boldogok lennének amikorva foshalom szar mellék utakon 60-al kellene menniük
egyenlőre nincs olyan hogy indokolatlanul lassú haladás
ha vslaki egyes alapjárat akar menni úgy megy
Itt van amire ini hivatkozott
Nem,nincs.Olyan van amit korábban írtam,miszerint csak olyannal mehetsz a pályára mi képes 60al haladni.Ha úgy gondolod mutasd meg melyik kpm-bm rendelet rendelkezik erről!
Én valamiért 70-re emlékeztem, de aztán rájöttem, hogy az a kapaszodó sávra van kirakva minimum sebességnek. Ezek szerint csak emelkedőn kell gyorsítani 🤣
Ha nem tartasz fel senkit indokolatlanul......
Na, nem olvastam el mielőtt írtam. 😁
De van, pályán 60 a minimum legalábbis 2 éve még így volt és ez ellen már többen fel akartak lépni, hohy 80-ra emeljék, máshol valóban nincs sajnos alsó határ pedig a főutakon is kéne legalább 60.
megkerestem szóval a 60 már jó tempó a pályán
37. § (1) Autópályán és autóúton, valamint az azokra való ráhajtásra szolgáló úton (az előjelző táblától kezdődően) csak olyan gépjárművel, illetőleg gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel szabad közlekedni, amely sík úton legalább 60 km/óra sebességgel képes haladni; ezeken az utakon más jármű közlekedése tilos.
Nincs ilyen szabály,a kresz annyit ír elő hogy nem szabad indokolatlanul olyan lassan haladni hogy az akadályozza a forgalmat,továbbá még azt mondja hogy csak olyan jármű használhatja a pályát amelyik legalább 60km/h-val képes menni.Szóval de,sok esetben szabályt szegnek,pláne ha még 90el is előznek.
azt hiszem 60 a minimum a pályán tehát nem szeg szabályt
ha egyszer ráérek akkor kipróbálom mekkora kamion sort tudok összeszedni 60-as tempóval, majd beszélek a sanyival feltétlen legyen a sorban 😂