Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Te állítottál valamit, ami durva és ízléstelen hazugság. Én bizonyítsak? Nálad így szokás? Én nem feltételeztem rólad a rosszindulatot, megkaptad a lehetőséget a korrekcióra, de te azt választottad azt hogy lesüllyedj blődi szintjére. Gratulálok.
Ezt mondjuk nehezen hiszem... sofőrre akkor a hiány, mindenhova kell. Blődivel értek egyet az nem tud dolgozni aki nem akar
épp volt az eszembe hogy akkor a te öregapád is olyan volt mint az enyém aki nem akart önszántából meghalni aztán a sanyi szerint akkor kőgeci volt
sanyinak nagyon sarkallatos nézetei vannak ezen a téren
ő egy okyan ember aki a sitten nem szopja le a cigó faszt önszántából inkább megvárja amíg kiverik az összes fogát meg eltörik a bordákat meg pár nélkülözhető alkatrészt
és csak utána tolja a mélytorkot 😂
Az egy igazi hülye, 4 nő pumpolja... 🤣
Akkor legalább nem kell munkát keresniük.
Mert meghaltak. 🤔 🙂
én nem takatítok meg
a vasúttól kaptam végkielégítést, mivel semmire sem kellett ment mindenféle papírokba aminek a kamata jobb volt
pihent vagy 10 évet aztán azt vettük észre jó ha fele mindent kapnánk érte mint amikor átutalták
és nem a párnacakatt pihent 0 kamattal
azóta ki van nullázva a költségvetés egy forint nincs a kasszában, ha nagy a baj elmegyek egy nappal többet dolgozni
ki van számolva mennyi a rezsi mennyi az egyéb aztán annyit dolgozok
egy nappsl se többet
van 3 csomag háztartási keksz vésztartaléknak aztán annyi
Az egy dolog,tény hogy egy 40est előbb felvesznek mint egy 60ast,de valahogy mégsem látom a 60as munkanélkülieket.
Na meg tájegység is számít.
Nem egészen, 50 év fölött ,ár nem kapkodnak, kolléga 59 és át akart menni sofőrnek a maszekhoz aki többet fizet ugyanezért mire mondták, hogy max 40-eseket vesznek fel, de amúgy mehetne. 60 fölött meg már a kurrens szakmákban is alig lehet elhelyezkedni.
Mondjuk azért az is hülyeség a mai világban hogy fél év mire találsz másik munkát,aki dolgozni akar,az másnap már tud dolgozni.
A megtakarításhoz olyan jövedelem is kell amiből meg lehet, talán 3-4 éve mondtam, hogy az akkori megélhetéshez 300000 kell és ha kis plusz nyaralás, takarék stb. akkor 400, ma már ez 450 és 600-ra módosult, na ennyit kékgalléros alkalmazott nem keres, de a fehérek közül is kevesen, tehát vegetálva lehet valamennyit megtakarítani, de azt meg elviszi az infláció így tulképp mégsem lehet.
Ha így folytatod,neked is lesz "kurva anyád"az alpári nyomatékosítás nagyon megy neki.
Ez a hiszti toled pont erthetetlen.

Amugy en csak egy kavet kerek.
Ha bizonyítasz lesz bocsi addig milyen alapon? 🤔 A hit semmire sem alap.
Na ezért MOST kérj bocsánatot! Egyenlőre csak egy nyomi poénkodásnak tekintem, nem szándékos sértésnek, de ezt az érzéketlenséget faszparaszt gyökér blőditől vártam volna, nem tőled. Világ életükben üldözték a mocskos komcsik a családomat. Elvettek tőlük mindent, még a pártba sem lépett be egyikük sem, mert utálták a kommunistákat mint a szart, nem hogy pufajkások lettek volna, vagy 3/3-asok.

Kb. olyan mintha egy zsidónak mondanád, hogy biztos azért halt meg a nagypapa Auschwitzban, mert részegen kiesett az őrtoronyból.
Ebben maximálisan egyet értünk.
Nagyon kevés az olyan ember, aki előre gondolkodik. Egyszerűen azt látom hogy nincs pénzügyi tudatosságuk.
Kevés pénzt (voltam kezdő fizetéssel) meg baromira meg kell tervezni. Ha nem lehet kijönni, akkor meg valamin változtatni kell, mert az a csőd ha több a kiadás mint a bevétel.

Ehhez képest tényleg azt látom, hogy a millás fizetést elbasszák az emberek, aztán irigykednek rám. Persze azért lehűti a kedélyeket, amikor mondom hogy annyit keresel mint én.
Jó mondjuk a nagyobbik főnököm szó szerint elbaszta a pénzt, mert vagy 4 nő és 7 gyerek után fizeti a gyerektartást, de ennek legalább van eredménye, erre érdemes költeni akkor is ha szegényházban végzi. 😆
Aha, tehát ez volt a magyarázat arra, hogy a régi fényképeken miért volt pufajkában később hosszú bőrkabátban amin ávós jelzés volt ahol megvert embereket kísért pisztolyt nyomva a tarkójukhoz a bitófához. Ő csak ácsolta a bitófákat különben szibéria lett volna. 😅
Mondom,az aki nem tanult meg bánni a pénzel,aki nem következetes.Pár hónap és az asszony is megy vissza dolgozni,ami nem azt fogja jelenteni hogy akkor annyival többet költünk,marad ugyanez a szükséglet csak éppen havi 500ezerrel több marad a tarisznyába.Aranyat most nem veszünk,az most elszáll,ott most az eladáson kell agyalni.
nem igazán értem az emberek többségét (kezeit széttáró) első alapvetés, hogy törekedni kell a megtakarításra. (kezeit széttáró) Ha nem elég hozzá a bér kell olyan munkahelyet keresni ahol ez megvalósítható(kezeit széttáró) nem azt mondom, hogy annyi megtakarítást kell összekendácsolni, hogy az utolsó 20 évben már dolgozni se kelljen de a nagykönyv úgy írja, hogy legalább fél éves megtakarítással kell rendelkezni egy melósnak ahhoz, hogy nagy vonalakban biztonságban érezhesse magát. Ez azért nem a világ vége. Ha valakinek mondjuk 600 ezer forint a havi kiadása akkor egy szűk 4 millás megtakarítással kell rendelkeznie amihez nem nyúl csak vész esetén. Ez azért nem lenne olyan valóságtól elrugaszkodott dolog(kezeit széttáró) Kb. ennyi idő alatt lehet biztonsággal képzettségnek, elvárásnak megfelelő munkát találni. De az emberi fejekben nem ez történik(kezeit széttáró) Mindenki zsebét égeti a pénz(kezeit széttáró) kocsi kell hitelre, ház kell hitelre, el kell menni drága nyaralásra stb. Aztán amikor oda a munkahely a nulla bevételre még ott vannak a törlesztőrészletek is a csekkeken kívül(kezeit széttáró) szerintem ez a baj. először legyen meg egy féléves fizu akár a párnacihában. Majd utána költekezzen ha akar(kezeit széttáró)
nem kétlem szerintem van sok ilyen vállalkozás ami képes ezt az összeget megtermelni(kezeit széttáró) Csak akár egy tüzép fél hektár telephellyel 4-5 alkalmazottal is meg tudja termelni akár az általad elmondottak többszörösét is. Persze épen jó gazdasági környezet kell hozzá mint a háborút megelőző felfutó évek. most egy kis csöndesség van aztán újból lesz egy perem ahonnét ismét elrugaszkodnak(kezeit széttáró) ez csak egy példa a sok közül.
a millás fizetéseket is elszarják a jó életre (kezeit széttáró)
egyik nagyapám is ment málenkíj robotra(kezeit széttáró) ő abban a szerencsés helyzetben volt, hogy az 1800-as évek végén született és végigélvezhette mind a két világháborút had kötelezettként(fejét fogó) Amit tudok édesanyámtól tudom, nos amikor kikerült a nagy szovjet únióba a háború végén, mert hát, hogy vitték neki állítólag jó sora volt(kezeit széttáró) A háború miatt nagyjából elfogytak a munkaképes és potenciállal rendelkező férfiak. kiutalták valami csonka családhoz ahol átvette a férfi szerepét a szó szoros értelmében is (gondolkodós)
Aztán hosszú-hosszú évek múlva hazajött meghízva kisimulva. Aztán kiderült, hogy az akkori felesége meg már meghalt. És nagyon bánta, hogy hazajött amikor engedték mert kint azt szerették volna, hogy ha ottmarad(kezeit széttáró)
nincs már ettől több a valóságban(kezeit széttáró) Egy nagyobb cég nem babrál a számlákkal egyrészt már nem is nagyon tud meg már inkább nem is nagyon akar(kezeit széttáró) az árbevétel az jó adat(gondolkodós) ez kb. nagyjából semmit nem mond. Hiába 4 milliárd egy cég árbevétele ha a kiadása meg 3.999 milliárd (gondolkodós) a céginfós weblapok a kiadási oldalt nem firtatják 😅
Ami esetleg mondana valamit de általában ez nincs kimutatva ha találsz olyan tételt, hogy adózás utáni éves nettó nyereség (kezeit széttáró) Na az az a tétel amit el lehet(ne) hordani a kocsmába. (kezeit széttáró) De normál esetben ennek jó része innovációra megy el fejlesztés, korszerűsítés gépparkcsere stb.
Tudod mi a rizikó,ha holnap utcára kerülsz és nincs egy forintod se.