Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

én is kiürítem a lidit a szerszámktól 😅
mi az osztálytársakkal általános sulis osztrák kiránduláson loptunk banánt a mária segítség strasszén(kezeit széttáró)
De asszem ezt már néhány éve töredelmesen bevallottam(kezeit széttáró)
de az ai-t én is kiakasztom 😅
Akinek bedolgozok az is ilyen,magánkézben van a semmiből építette fel,most tanítgatja a fiát,és a tavalyi évben közel két milliárd volt a nettó árbevétel,idén mégtöbb lesz és több évre leszerződött melója van.És mindeközben nagyjából 15embert foglalkoztat csak.
a melós eldöntheti, hogy hol akar dolgozni nincs odacsavarozva egy vállalkozásba se max rossz esetben kell egy hónap mire dobbanthat.(óranézegetős) egy vállalkozás meg nem csak az első 3-5 évben rizikó hanem tulajdonképen mindig (kezeit széttáró) De ha neked ez tetszik akkor tetszettek volna utána csinálni(kezeit széttáró)
Ez sem teljesen így van,az hogy a dolgozó emberek nem tudnak mit kezdeni a pénzzel,az azért van mert egész egyszerűen nem tanulták meg kezelni a pénzt,mert sosem volt neki annyi amit tudna kezelni esetleg bármibe is befektetni,egy 450es fizetésből hogy tegye ezt meg?örül ha eltengődik belőle a következő fizetésig.Ha a 450 megemelkedne mondjuk 700ra,akkor jöhetne az hogy mondjuk kicsi életszínvonal javulással a 450 helyett elköltene 500-550-et,és akkor már lehetne 150-200 ezer megtakarítása havonta.Az már évi 2milla.
vagy akár 100-at havonta azért szerintem vannak ilyen cégek garmadával akár magán kézben is (gondolkodós)
neked csak milliárdos haverjaid vannak te miért vagy még tűzoltó(gondolkodós)
Most egyébként az jutott eszembe, hogy vitya nagyvezérünknek is csak egy lakótelepi lakása van meg egy autója(gondolkodós) Van 8 milla megtakarítása meg 17 milla felvett hitele amit törlesztget(gondolkodós) ehhez képest a komája lőrinc a világ 30-adik leggazdagabb embere, a lányai mind milliárdosok mint ahogy azok férjei is. De édesapja és öccse is dúskál a milliárdokban meg egy sok csomó haverja is(gondolkodós) Csak szegény führer nem vitte túl sokra (kezeit széttáró) én most látom ezt a párhuzamot köztetek 😅
Na,na.Annak a tönkrement vállalkozónak abból a havi 20 millából és felhalmozott gépparkból annyi pénze van hogy a büdös életbe nem kell dolgoznia.De ha mondjuk üres gatyával szál ki,akkor ő pont ugyanúgy kezdhet valahol holnap mint az alkalmazottja.A kapzsiság sajnos nagyobb úr.
jó. Akkor nézd azt az oldalát amikor tönkre ment a cég, hogy 450-es bérért holnap már kezd is máshol(kezeit széttáró) A tönkrement vállalkozó meg már lehet nem is tud olyan vállalkozásba fogni élete végéig ami annyira rentábilis lenne mint az azelőtti vállalkozása csúcsidőben(óranézegetős) Persze a vállalkozó pénzét mindenki könnyen osztogatja hisz a kibicnek semmi sem drága(kezeit széttáró) Szerintem meg a vállalkozó el tudja dönteni melyik melós mennyit ér meg neki(kezeit széttáró)
az a baj ezzel, ha a nettó 450-et megemeled +300 kilóval akkor kb. 3 hónap múlva már az sem lesz elég(kezeit széttáró) Az alkalmazott mindig sírni fog, hogy kevés a pénze és tök mind1 mennyit kap a vállalkozó is, hogy sok pénzt elvisznek az alkalmazottak (kezeit széttáró) De hát ennek ez a rendje 😅 havi + mínusz 5 milla azért nem aprópénz.(gondolkodós) Azért nem teljesen mind1,hogy 240 milla az éves nettó nyereséged vagy 180 (gondolkodós) persze valamilyen szinten az is igaz,hogy a jó melós az elégedett melós de az a baj, hogy nincs elégedett melós(kezeit széttáró) Aki 1 millát keres az kettőt akar akik 5 millát az 10-et, mert ostobák az emberek és minél többet keres annál többet költ faxságokra. Nagyobb autó, nagyobb ház drágább nyaralás bmw meg bock bor(gondolkodós) Persze ez jól mutat a facén de ha befektetné valami értékállóba esetleg idővel elérné azt a szintet, hogy ugyan az a jövedelme meglegyen a befektetéseiből munkavégzés nélkül(gondolkodós) De hát így gondolkoznak sokkal kevesebben(kezeit széttáró) Aztán az van amikor jön a jó fizuu akkor jön a nagy élet is megtakarítás helyett elbaxák a zsettát kihugyozzák, kiszarják. aztán mikor eljön az aktív élet vége azon gondolkozik, hogy a gyógyszereit váltsa e ki a hónapban vagy kenyeret vegyen inkább(gondolkodós) Bár még ez a szerencsésebbik eset a szerencsétlenebb az amikor a cég ahol dolgozik jó pénzért gajdeszra megy vagy valami oknál fogva elveszíti az állását akár betegség vagy baleset miatt vagy csak a főnök fia elvégezte az iskolát és kell a pozíció akkor meg hirtelen kiesik a csöcs a szájából és sok esetben a puszta picsáján kívül nem tud felmutatni semmit(kezeit széttáró) Na ezek az emberek jönnek mindig azzal, hogy hát ők legalább élvezték az életet 😂 igen(gondolkodós) Valameddig. (óranézegetős) A maradék 20 év meg gyötrelem lesz(kezeit széttáró) Ha az éléskamra tele kolbásszal abból 3 napig jól él az ember utána ahogy elfogy felkopik az álla (gondolkodós) De ha beosztja tud jól is élni az élete végéig(kezeit széttáró) Én pl. nem szarom el a pénzt felesleges marhaságokra és mégsem érzem úgy, hogy lemaradtam volna valamiről(kezeit széttáró) Meg kb. ott tartok ha akarok holnaptól elmegyek önkényes nyugdíjba(kezeit széttáró) Nekem még is az a legnagyobb dolog azon íivül, hogy a családomat maradéktalanul ellátom, hogy csinálom amit szeretek és ez hasznosan kitölti a napjaimat. nem határidőre,nem órabérbe nem teljesítménybérbe hanem a saját tempóm szerint mert magam főnöke vagyok. bár egy g.ci hajcsár az igaz. Már kitaláltam, hogy szombat délelőtt és vasárnap délután is dolgozni fogok a többi időm természetesen a családé 😅
messze van(kezeit széttáró) inkább lemegyek hozzád a csatorna partra viszek valami kocsis bort meg hamisított kínai mézet ha ez oldja meg a nyelved(kezeit széttáró)
Nem is abból számoltam.A tiszta hasznot haver mondta.Mondjuk azért az sejthető hogy ha évi 200milla szerepel,abból nehezen lesz havi 20milla tiszta haszon.
Nagyapámat hozták haza a frontról a ruszkik meg beterelték egy szögesdróttal körülvett telepre, mert csak úgy. Vitték őket munkatáborba, de megkérdezték ki az aki tud ácsolni. Nagyapám asztalos volt, gondolta munkából még baj nem származott, így ő jelentkezett. Ő maradt a többieket vitték. Nem sokan tértek onnan haza. Nem volt kötelező ez igaz, meg golyó sem járt ezért, ha nem vállalja, de mégis emiatt maradt életben, és itthon, mert hasznossá tudta tenni magát.
De abból kiszámolni se annyira egyszerű.
Egy szóval nem írtam hogy az éves árbevétel és a tiszta haszon ugyanaz.
Már a számlázó programok többsége tudja kezelni a bankodat meg a nav szinkront. Ettől sokkal fejlettebb amit nav használ.
Foleg az elektronikus szamlazas ota,a teljes lancot latjak,ha megbillen azt az algoritmus latja.
Te nagyon el vagy akkor csuszva. Az éves árbevétel nem a tiszta haszon. Azon kivül ha ha csak számlás munkái vannak már pedig aki nagyba játszik annak csak az van, nincs több vagy legalábbis nagyon elhanyagolható a fekete jövedelem. Az a baj nem látjátok át a vállalkozósdit. Te se meg ini se. Csak beszéltek hülyeségeket.
Hát mondjuk kb fél perc megnézni egy cég éves árbevételét,és ugye azt tudjuk hogy ez általában ennél több a valóságban.
ez az előny-hátrány csak nézőpont kérdése
ha beállsz a sorba akkor előnyöd származik, vagy ha nem állsz be akkor hátrányod, sajnos nullás opció nincs
öregapámat nem ismertem jól mert még iskolás se voltam meghalt, amikor láttam már csak feküdni bírt az ágyban
mivel úri szabó volt a foglalkozása(akkoriban így hívták a varrónőket akik kb sosem voltak nők) megkeresték és vitték a háború alatt, utána meg a hős ruszkik felszabadították egy több hetes munkatáborba hajtással
lehet hanem szabó lett volna hanem akármi más a frontra viszik és nem egy hangárba varrni
A 2.vh. volt,de többet nem tudok,mikor ezt mesélte én még nagyon gyerek voltam,később meg már nem volt alkalmam erről beszélni vele.Igazából ez két dologra volt kihegyezve,a német és a nápolyi.
baszki ezek jobban sírnak mint a fürdős kurva 😂
de mindenért is sírnak.......
amúgy nem kevés infó a dolgozóktól jött be, nem a vezérrel bratyizik az ember, csak ha viszed a számlát akkor kezdődik a sírás, haver sokszor velem vitette mert én nem beszélek jól és előbb szabadulok
Igen nagy becsben lehetsz a környékbeli vállalkozói körökben ha megosztják veled a pénzügyi dolgaikat, terveiket. 😁
Látod, itt kezdődik a családi legenda, soha nem volt senkinek kötelező dolgozni semmikor se náci se komcsi időkben és golyó sem járt érte ha csak nem izraelita volt mert akkor lehet és érthető miért vállalta, kényszer sem volt se nácinak se komcsinak lenni aki az lett az előnyökért tette. Amúgy persze, hogy nem hallottál arról, hogy bárkinek is keresztbe tett mert aki rokon az szégyellte főleg ha haszonélvezője volt akiknek meg ártott azok ha egyáltalán tudtak róla, hogy ő tette akkor meg nem állnak szóba a családjával. Erre valók a családi történetek terjesztése az utódoknak, hogy ha valamiképp tudomásukra jut mit követett el az ős akkor azt előre relativizálják, mentegessék.