Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez változott asszem 2011-ben, a rendőr ha egyedül van is szabsértésnél elfogadott az álláspontja bár lehet, hogy ketten kellenek hozzá, de igazuk van akkor is ha nincs, nem vagy köteles elfogadni, de feljelentésnél az előadó dönt és olyankor duplázódik a bünti.
És mivel nincs tolerancia így is úgy is jár a bírság ! Mondta vigyorogva !
Arra nincs bizonyíték ! De amikor mondtam a pályát csak annyi volt , nem kifogás ,ott is csak 80-al mehetett volna !
Laci ! A hitelesített órát el kell hogy fogadjad bizonyjítéknak ! Elmagyarázta ! Az jobban bánt ,hogy a korongokat nézve sincs tolerancia ! 28napom ott a kezébe ,nehéz hogy egyen sem lehet 80-nál tõbb eggyel sem !?
Oké, persze, tudom én azt, én is max ventillálnék az ilyeneken, csak azért az ember igazság érzetét sérti.
Viszont amióta ismerem ezt az ügyvédet egy hasonló esetben lehet rákérdeznék hogy akarnak e rendőrt szopatni saját költségen. Nem a 15-50ezer miatt, csak azért hogy tanuljon az esetből a disznó.
A korong tartalmazza azt is hol mentél autópályán? Mert arra az állítására hogy 70nél mentél 81-et nincs bizonyítéka.
Voltál már EU bíróságon? Én sem 🤣 De írtam nekik, miután kimerítettem a magyarországi lehetőségeket és az volt a válasz hogy nem ért akkor joghátrány hogy ezzel foglalkozniuk kellene. 🤷‍♂️
Azért mert az a szabály, hogy a teljes költséget előre le kell perkálnia a felperesnek. Ezt azért találták ki hogy senki ne akarjon perelni. De ha a rendőr intézkedik, akkor ő a felperes, így az állam fizeti az eljárást.
Azért az vicces amikor filmekből tájékozódtok. 🤣
A haverkodás hasznos, ez az ügyvéd dolga, de az állami hivataloknak rendszerint fogalmuk sincs arról hogy mit csinálnak, ezért van bőven támadási felület akkor is ha amúgy jogos egy büntetés. Igaz ehhez kell az ismeretség. Azonban ha egyértelműen szabálytalan a rendőri intézkedés, mert 80-as táblát átjavította 70-re akkor az "simán nyerhető" szitu, mert legrosszabb esetben az EU bíróság ítéli meg a kártérítést, ha a hazai korrupt bírók nem is. Persze ez éveket és pénz befektetést igényel.
Voltál már? Én igen. Nem vészes. 3szor voltam bent. Egyszer kihallgatás meg szakértő, 2 bírósági tárgyalás és kaptam érte 5 millát. Az ügyvéd meg sikerdíjas volt, annyira magabiztos volt az ügyben, szóval százalékot kapott amit bőven meg is érdemelt.
Igazából jó lenne egy ilyen jogvédő társaság az ilyen hivatali visszaélések ellen, mert a szabályok természetesen olyanok hogy elrettentsék az embereket az ilyesmitől, de akkor is felháborító, amikor az arrogáns hivatalnokok fejőstehénnek nézik a polgárokat, és visszaélnek a helyzeti előnyükkel. Ezért én börtönt adnák, mert ez simán korrupció, akárhogy nézzük, de minimum örök eltiltást az állami szférától.
Örültem ,hogy szabadultam ,nem még vitázzak velük ! Persze ha pontozással kezdte volna , akkor talán !
akkor mondani kellett volna írják bele a valós 80 km/ mert ugye autópálya büntessenek meg az 1 km/h miatt, majd valamelyik újságíró meg hivatalosan állásfoglalást kér az ügyben mert ugye a rendőrség sajtószóvivőjét amikor kérdezték azt mondta elviekben lehet már büntetni +1 km/h-.ért de nem ez a cél(kezeit széttáró)
De van bizonyíték , ott a 28korong a kezében és mivel az óra hitelesített ,a korongon kívül semmi nem kell nekik ,se radar ,se semmi ! Elnagyarázták ,és azt is , hogy semmiféle tolerancia nincs ! 🤔
egy ismerőst régebben oltogatta egy ügyvéd hogy pereljen mert tuti sikerül és lesz sok pénz
ismerős mondta neki felesbe vállalja
de nem vállalta 🤣 úgy néz ki mégsem volt akkora tuti a dolog
pedig több milláról volt szó
geci ez mind
Magyar jogban nincs olyan, hogy "simán nyerhető" - olyan van csak, hogy ki-kit ismer, ki-kinek az üzletfele, rokona... 🤣 ja meg hogy ki mennyit tud a projektre áldozni 😆
Azért ebben van némi veszély, mert ha nem az ügyfél nyer véletlen, attól az ügyvéd ugyanúgy kéri rajtad a lét - mindkettő 🤣
Meg aztán ez nem úgy megyen, hogy te szépen háttérben maradsz... be fognak rángatni kihallgatni vagy tanúskodni, amíg vége nem lesz, többx is.
Nekem volt ilyen ügyem, valaki számlázott a cégem nevében... először engem gyanúsítottak, beidéztek, ott voltam fél napot. Aztán pár hónap alatt rájöttek, hogy SEMMI közöm nincs hozzá, onnantól tanúként hívogattak Pestre, kb. 5 év alatt 4x voltam... az vádlott nem tudom, mit kapott, engem hivatalosan nem értesítettek, az is lehet, tart még az eljárás - olyan 12 éve kb. 😂
Pontosan.
És ez ráadásul simán nyerhető, mert nincs bizonyítéka a rendőrnek. Ez egyértelmű hatósági visszaélés.
De ugye az átlag ember igyekszik kerülni a problémát és ezzel élnek vissza. Ha minden alkalommal lehúznák őket fél millára amikor ilyet csinálnak, akkor kétszer meggondolnák az ilyen visszaéléseket.
Persze előre kell egy ügyvéd haver, aki lehajol az ilyen ügyekért.
olvasd már rendesen
az ügyvédek baszakodnak a yarddal egymás büntetéseikkel
és nem a 10-15 ezer miatt hanem a másik ügyvéd juttatásaiétt
szóval az az ügyvéd kaszál aki nyeri a pert, és ez oda-vissza játszik
Hát ez az ! 🤔
tulajdonképen pont ezt használják ki ezeknél a kis mértékű büntiknél. Úgy vannak vele,hogy nem éri el az ingerküszöböt nem fog ezzel szarakodni senki(kezeit széttáró) aztán néha bele futnak egy ráérős nyugdíjasba aki alig várja már, hogy szórakozhasson végre egy kicsikét vagy egy ilyen laca félébe akkor van egy kis csöcs te ez lehet az elenyészőbb szerintem(kezeit széttáró)
ez igaz(kezeit széttáró)
nem vagyok annyira jártas nagybálában szórnak a számok én mintha hallottam volna már 6 mázsa körül is persze ez nem kifejezetten fix szám ennyi erővel lehetne ugyan úgy 3-4 mázsa is(kezeit széttáró) Ha ilyet ütsz el motorral 3százzal lehet az a szerencséd, hogy van két bálahossznyi "lég/szalma/zsákod" ami megvéd 😅
akkor sem engedtem volna beírni a 70 helyet 81-et. Persze 13 ezer forinton meg kár rugózni neki volt aznap egy madárral több téged meg nem hiszem, hogy túlterhelt az a 13 ezer forint.(kezeit széttáró) Ha komolyabb összeg lett volna meg pont tuti panasszal éltem volna. Milyen dolog az, hogy autópálya 80 at átjavít közút 70-re?
Az ügyintézésse ltöltött idővel többet vesztek sajna , ezért is használják ki , de piszkosul ! A pénzbehajtás a lényeg , nem az hogy esetleg 5 perccel valaki túlvezet ! És nem vette ki a pihenőjét , vagy netán 80 as megengedettnél 81el mentem , és 70 et írt megengedettnek , nem a valós 80 at ! 🤔