Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

hát ezek a 0,22-esek azért elég hangos puskák. Amit az tudott annyit már tud egy modern légpuska is(kezeit széttáró)
A lőtérre amikor érkezett a szállítmány toz 8-ból mindegyik fegyver mellett a dobozába volt egy próba lőlap, hogy mit produkáltak vele a gyárba 50 méterről (gondolkodós) Aztán az egyiknél kicsomagoláskor nézegettük, hogy elfelejtették átfúrni a csövet, úgy rakták össze és küldték el(fejét fogó) Azért a próbalőlap abban is benne volt egy 9-es és két érintő 10-es eredménnyel 😅
esténként ki kellett csapni, aztán nem volt gond 😂
Hát ha akkor ott a seregben felállt, akkor még nem úgy volt mint most, hogy előnyt jelent 😁
Nem ma volt . Tegnap ? 🙃
Régi szép idők, amikor még felállt 🤣
Az autók sem hadizöldek voltak , hanem ilyen okker sárga , még a ruhánk is ilyen barna kertész ruha volt . 1987-ben a honvédségi mixerem hátán álldigálok !
Soxor elvállaltam az éccakai őrséget az üzemanyagkút melletti toronyban, az nyugis volt.
Akkoriban ott volt a Ladám a laktanya mellett, mert heti 2-3 alkalommal volt Baja-Pécs. Nagyon kis fogyasztású autó volt, mert akármennyit mentem vele, mindig tele volt a tankja 🤣
szerintetek létezhet olyan hogy alkatrész hiba miatt veri le ezt a co hegesztő a biztosítékot?
1-2-3 állában fasza, 4. állásban 10ből egyszer szépen hegeszt többiben meg lebassza a 16-os biztosítékot
5-6 éve áll a gép, akkor ment 4. állásban is akár reggeltől estig
én a kismegszakító elfáradásra gondolnék, csak az nem tudom hogy van-e ilyen
92február-93február között voltam katona. 92 nyarán voltam párszor őrségben mert az augusztusi leszerelés után fele létszám volt és nem volt elég őrkatona, és befogtak minket is amíg a kopaszok nem tették le az esküt
nekem szerencsém volt nem volt elzárások a sok csillag megmentett, csak ugrott egy és áthelyeztek a sötét századba, de végülis így utólag az sem volt rossz mert mivel maradt még csillag nem melózhattam a honvédek között, a szakaszparancsnokok meg már megvoltak szóval tengtem-lengtem mint fing a gatyában 😂
plusz lőhettem egy bazi nagy ágyúval amit azért nem sokan tehettek meg...
az valami speciális volt, mert se a zala felvágott se az olasz nem olyan volt mint a boltokban, a bácskai hurka meg rettenet volt
a zala ehető volt az olasz határeset, ha volt sok kenyér akkor basztuk ki az olaszt is a kukába és ettünk sima pirított kenyeret
a bácskai fel sem volt szeletelve, egészben kapták a fogdások
Fater a 84. évében van, neki a rántott far-hát a "csipsz". Mutterral 3-4 darabot megsüttet és tálcán elnyammogja.
Legutóbbi anyósom szerettette meg velem a farhátot mivel vasárnaponként sültcsirkét csinált és a farhát valahogy mindig nekem jutott így kénytelen voltam megkedvelni és igazából ha sültcsirke van akkor a farhátot már én követelem magamnak. 😁
Én utáltam, azóta se ettem, meg a csirke far-hátat se szerettem meg, Baján csak olyan csirke volt, aminek se keze, se lába 🤣
Az nálunk is volt...szemben álltam az állománnyal a sorakozó téren, a haverok meg röhögtek 😁 de én nem feszültem rajta, mondtam, ígyis-úgyis itt kell lennem még egy évet, nekem oly mindegy, hol fexem 😅
A "nehezen" megszerzett őrvezetői kinevezésem is visszavonták, azt meg pont leszartam, akkor is kocsi pk maradtam 🤣 mert nekem volt meg rá a vizsgám csak 😅
Most próbálok visszaemlékezni, de nem emléxem, hogy ettünk... csak a kényelmetlen fa priccs ugrik be, amit este vihettünk be a cellába, és reggel ébresztőkor ki kellett vinni. Azt rühelltem, dehát nem azért csuktak oda be senkit, hogy jól érezze magát 😅
35 éve volt...
Nem bizonygatok én semmit,pipi írt hülyeséget,én csak őt javítottam.
Én szerettem a bácskait, ma is veszem a nádudvarit. 😁
Na én meg a Petőfit úsztam meg meg a fogdát is . Komplett laktanya előtt meg szégyenítés + kb 50 őrség 😂
Mondjuk akkor nem volt fani mert elégé be voltam szarva, de a sok jó fejség és még több kanás bor + egy két minőségi ital enyhítettet a helyzeten hogy ne keljen katonai börtönbe vonulni 😬
vaskútiban volt fogda, mindig a legszarabb kajákat adtuk a fogdásoknak, szerintem heti 6x bácskai hurkát ettek 😂
voltam párszor őrsében akkor mindig azt kapták
Én csak az 1. időszakot töltöttem ott, kiképzés, a többit Baján a szegedi úton (1 hónapot kivéve, mert azt fogdán a másikban, mert a kis laktanyában nem volt fogda) 😁
Én se sietem be 😂 amúgy tényleg volt Táncsics 1 Táncsics 2
Híradós voltam sík hülyén 😁 de mivel csináltam egy nagyobb bakit összehoztam 118 őrszolgálatot 😂 😂 és olcsón meg úsztam
Első hónapban a kantin közelébe sem mehettünk röhögni meg friss kopaszként gondolatban sem mertünk még a sittesek sem ( na jó, a súlyosak mindent leszartak na meg a bányászok, azoktól még a tisztek is tartottak).
Táncsics volt, ja, úgy emléxem... azt tudom, kettő volt, egy, ami még most is üzemel... nyáron egyszer arra voltam, benéztem, de nem lehetett bemenni. A területe is kisebb lett.
95? addigra el is felejtettem, most néztem csak meg, mennyivel vagy fiatalabb, mondjuk engem elég későn híttak be (22 voltam majdnem)
Nyilván. De ezeknél az embereknél, nincs különbség ebben.