Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Főleg.
Levágott fejnél is?
Hol olvastál ilyet?Hát nem tudom neked milyen tudásod van, szerintem semmilyen,de én két darab 10cm X5m-es gyorskötöző pólyával bekötök szakszerűen egy artériás vérzést.
Az van , mert kisebb nagyobb hiányosságok merültek fel ! 🙃
Á, elsősegély tanfolyam van.
Még mindig kötekedsz.Az az A kéászlet elvágott kézre való.
Használtál már olyat nyomókötésnek?
Ha térddel rásegítesz akkor sikerülhet. 😁
Amikor kentem a bochemitet akkor fostam nagyon, hogy belefröccsen a szemembe, ezért inkább csukott szemmel csináltam 🤣
Te vagy az aki kötekedsz,ismét Hol írtam olyat hogy van benne nyomókötés?Ne csinálj már magadból komplett idiótát!A nyomókötés egy kötés fajta,nem egy kötésre alkalmas eszköz fajtája,ha érted mi a különbség.
Néha otthoni baleset esetén vettem ki kötszert csomagból , ennek ellenére nem tudnám elsorolni mik vannak bennük , és néha azt sem tudom mi mire való ! Egyszer találtam valamelyik mixerembe egy műanyag flakont kis tölcsérrel a tetején , mire valaki felhomályosított , hogy az szem kiöblögető , ha netán valami belefröccsen , pl beton ! 🤔
Ertem,eddig azt irtad hogy van benne nyomokotes,mostmar csak azt hogy nyomokotehez alkalmas kotszer.
Fingod nincs miaszar van benne csak kotekedsz.
esetleg buszokra ?!
Előírja a komplett mentőládát a kresz?
Artériás vérzést elállítani nyomókötéssel?Már a kérdés is hülyeség.
Az "A" jelölésű csomag is tartalmaz nyomókötéshez alkalmas kötszert.
Tehát mégegyszer,az A tehát motoros csomagban található nyomókötéssel te el tudsz állítani nyaki artéria vérzést?Ha a csomagolást nem nézzük a teljes mennyisége kb egy ökölnyi lehet.Mindezt egy kb totálisan tapasztalatlan ember kezében.
Sok sikert.
Akkor egy komplett mentős ládát vigyél😃
Nekem is bántja a fülem😃
Egyik haver szokta mondogatni, de ő mondjuk robogózik😃 na el is szoktam küldeni melegebb éghajlatokra😃😃
Nem piskóta ! Érdemes elgondolkodni rajta ! Na meg hogy mindenkinek bentvan-e az eü. csomag a motorban , amit ha kell , használni is fog , mert ha nem , bünti ! 🤔
Konkrétan ha ez miatt nem segítesz,akkor segítségnyújtás elmulasztása,ami bűncselekmény.Ettől függetlenül nem gondolnám hogy ebből volt már ilyen ügy,de tény hogy lehet belőle ilyen ügy.
A nyaki vérzést is el lehet szorítani.......Ha valóban artériás vérzést akarsz csillapítani,akkor nyomókötést használsz,sérült végtag a szív fölé emelése,az artériát újjal nyomni a sérült rész elött.Érszorító leszakadt végtagnál hasznos.Érszorító mindent elzár,mentők sem igazán használják .
Családba? Na pont ott nem mociznak, annál melegebb helyeken szokás. 🤢
Van nekem is "A" tipusú , akkor valahogy befogom lapátolni az ülés alá ! De segédmotorral nem tudok balesetnél segédkezni mert nincs benne sebkötöző , akkor bünti ? 🤔
Gégemetszést egy ajtótokkal is megcsinálom neked.De ha valóban artériás vérzést akarsz csillapitani egy Tourniquet elég,már végtagnál,ha a nyaka van elvágva,az coki,azon nem tudsz változtatni az A készlettel sem,még hemoflexet tennék be,de azt szentpéterváron gyártják,tuti van rá hasonlo nyugati cucc,de inkább por alak nem kötszer.
A többi cucc nemigen kell,miafasznak háromszög alaku kendő?
Meg gemkapocs?
Így van. Régebben amíg baszogattak érte, túrákon volt egy originál amit a rendőr kedvéért tartottunk, egy meg amit használtunk. Abból kidobáltam a felesleges hülyeségeket, és hasznos dolgokat raktam bele.
Amíg a szabvány eredeti csomagolást kellett használni az a nagy szürke tasak, na azt nehéz volt betuszkolni.
De később már voltak jobbak. Én egy kis goretex tokos, cipzáras táskában vettem, annál sokkal jobban össze van pakolva, és jobban el is fér.
Na meg van rajta tépőzáras rögzítő, így akár a kormánycsőre is oda tudok kötözni, ha nagyon nem fér el, de alapvetően az ülés alatt nekem is van annyi hely, hogy elfér még a menetrögzítő, meg a tárcsazár is.