Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Csak a lényeget ugrottad át... maga a GÁZ lesz drágább télen, mert megugrik a fogyasztás, és ugye piac van. Most jön még az a spec helyzet is, hogy orosz gázt előbb-utóbb kinyírja az usa innen, onnantól csak hajókáztatott lesz. Mennyiség le, igény fel, vagyis ár fel.
Még a Paks II-ről se beszélnek, azzal mi lesz, de a hidat-utat építik ott bőszen. Azt is el tudom képzelni, lesz egy új híd két végén a semmivel, Paks II meg ugrik - de mindenképp tolódik.
Ez teny,a handras vett egy futoszalas oadloval rendelkezo hazat,mondvan promo arban telibaszatja napelemnel es eves szaldoban mehet orrbaszajba a futes.
Hagyok még időt a gondolkodásra.
Igen, a gázerőmű a fix költségei miatt drágább, de alapvetően ezek amúgy is megvannak. Van olyan ami évete egyszer van beindítva, de fenn kell tartani, mert múltkor amikor vészleállás volt Pakson az egyik blokkban, a másikat karbantartották, akkor ezek vették át a helyét. Tehát a napelem nem rontja, hanem javítja a hatékonyságot szezonális szinten.
Mint mondtam napon belüli gyors reagálású kiegyenlítő erőművek, ami inkább költséget jelent a napelemnél, de erre meg nagyszerű és olcsó (2-3 év alatt megtérülő) beruházás a hálózati kiegyenlítő akkuk. És ebből nem is kell olyan sok mint gondolnák az emberek, főleg ha a lakosságot is ösztönzik a használatukra.
Semennyit mer a gyoker napelemes fűtőfilmes padloba epitett cuccal oldja me,utana meg hápog jo sokat ezert. 😆
ebben egy hiba van csak
az igaz hogy fele gáz kell
de
attól még kell az erőmű amit fel kell építeni, dolgozó is kell mert nem találsz képzett embert évi 6 hónapokra
és ha 12 hónapot megy az erőmű akkor x forint az áram ára ha csak fél évig akkor 2x hiszen az erőmű építése fenntartása dolgozók bére ugyanakkora költség
persze a 2x nem teljesen pontos adat de nagyvonalakban ennyi
ez a pénzügyi része
a környezet kímélés a co2 meg a hasonló dolgok terén biztos jobb ha az erőmű áll fél évig
Senki nem tudott semmit. Csak találgatások voltak. Szerintem még a kormány sem tudta mit akarnak csinálni...lehet még most sem.
Megjegyzem most sem tudunk semmi konkrétat. Még egy törvény tervezet sem jött ki, csak ilyen tiktok videók.
Ó, hát én ismerem az energia megmaradás törvényét veled ellentétben.
A télen beröffentett orosz gázal üzemelő erőmű pontosan mennyivel drágább, mintha ugyan ezt nyáron IS indítják, ha mondjuk a havi szaldó miatt 16-án lekapcsolják a napelemesek a rendszert, mert addigra megtermelte az igényüket?
Máskülönben ez a szaldó tényleg baromság. Annyi az előnye, hogy informatikai fejlesztés nélkül, egyszerű elszámolással tud működni, és amíg nincs nagy arányú lakossági betermelés ez így olcsóbb tud lenni mindenkinek. de nem a téli-nyári dolog miatt. Havi szaldó pont olyan faszság a szolgáltatónak, mert a napon belüli termelés és fogyasztás ingadozás a nagyobb gondja ennek. Erre meg egy korrekt díjakkal működő bruttó, piaci árakkal összefüggő elszámolás lenne a korrekt.
Eleve nem forgalom függő a hálózat használati díj jobb helyen (mert ugye az elektronok nem koptatják a drótot), hanem fix. Másik hogy déli órákban amikor túlteng a napenergia kevesebbet fizetnek, vagy nem fizetnek a villanyért. Este amikor nincs napenergia de mindenki bekapcsolja a rezsót, akkor meg drága a villany. Ennek az áthidalására már egy kisebb hálózati akku is elég, ami csak az áringodozáson visszahozza az árát pár év alatt, napelem nélkül is.
kíváncsi leszek mennyi marad a 10 évből...
meg srra is hogy ezt a tervet amit tavasz óta tud kb minden szakmabeli miért most szellőztették csak meg
Néha neked is kéne...
Nyár van, tombolnak a napelemek, jön az ócsó energia, jön a profit, tapsolnak az MVM részvényesek. Aztán jön a tél, nap nem ad lófaxt se, de a napelemeseknek vissza kell adni - de mibű? Nyilván MÁS energiahordozóból származó árammal - ami biztosan drágább lesz téli szezonban, mint amit a nap termelt. Az MVM-ért nem aggódom, az ezt simán áthárítja - ránk.
ezeknek nem számít a pénz
egy olajcsere is 150 felett van azon a volvón
muszáj volt megvenni mert avval vitte anyuci a kislányt oviba
Valószínűleg csak hangulatkeltés volt hogy aztán látványosan mégis engedjenek egy kicsit, így mindenki örül hogy csak feleannyi az elvonás.
De ugye ha nem hőbörgünk az ilyesmire, akkor még azt hiszik hogy rendben van, és akkor esetleg még megcsinálják. Tehát teljesen jogos volt a felzúdulás.
én ezt az első percben átbaszásnak/nép tesztelésnek éreztem
meglátjuk mi lesz ebből, ha ilyen pár éves hosszabbítás akkor ez csak egy ravasz tett volt
a tóthlacinak meg ehhez semmi köze nincs majd ha nyer legalább 30% népet maga mellé akkot kiderül mit is tud/akar tenni
mert most kb minden megmozdulása tét nélküli, bár mind jól hangzik, igazi politikus, nem kókler a csávó
Tudom nehéz, de gondolkodj. Van egy feketére festett doboz, aminek az energia igénye éves 100 egység energia.
A dobozt elláthatod 100 egység hajóztatott USA gázzal. Ha nyáron ezt kiváltod napelemmel, és betápálsz 50egységet, akkor mennyivel kevesebb hajóztatott USA gázt kell venni a köcsög napelemeseknek köszönhetően?
Jobban járna, ha fejjel előre repülne ki - mivel nála az agysérülés kockázata kizárt 🤣
Igen, elég lomha.
Dacia Spring mennyi is? 20másodperc? Lehet mégis megéri a teljesítmény növelés.
Arról nem tudok, de a BMW-nél volt ilyesmi 😅 ott a műanyag szívócső volt a hunyó. Sokba került a spórolás mindenkinek...gyártónak, júzernek.
Ő siman kiesik a szelvedon talpra. 🤣
Ez már 10 éves 5 csillag... ezek a csillagok már fekete lyuk stádiumban vannak 😅
Világos. Köszi!
Azért ennek ne örüljön annyira az, akinek nincs napeleme (és ők vannak többen) mert a felelőtlenül vállalt kötelezettséget ők fogják fizetni.
Magyarul: a sok ingyen kapott napelemest majd fűtjük télen usák hajókáztatott gázzal, arany áron.
Vagy egy átlyukadt EGR hűtő miatt a leégett kocsit...ugye, mint a BNV 😆
akkor laca most baszik ki magával. 2 év múlva nem ő lesz a hős aki kikaparta azt a bizonyos gesztenyét. Addigra feledés homályába merül a dolog. Viszont ha most eltörlik az éves szaladót lehet pár százezer szavazója pluszban(gondolkodós)
4,4 (gondolkodós) elég lomha darab azt hittem ezek jobban mennek(gondolkodós)