Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ha más nem akkor miattam(kezeit széttáró) 😅
nálunk még most is megy az a pc bolt amit a haverom kezdett kb. 30 éve. Dolgoznak benne 4 en és köszönik elvannak. szaros 25 ezres városról beszélünk. persze nyilván nem egyforma mindenhol minden, Ők életbe vannak
Gyüjtöd a régi lapitopikat ? Szívesen adtam volna kettőt , amit nemrégiben ajándékoztam el . Egy Lenovo B590-et , meg egy Acert 1 terrás vinyóval ! Utána vettem a mostani Acer-t a fos win-11 el ! 😉
eladtam 2 éve elég volt a hülyéskedésből. Mindíg szívatott valaki vagy a hnp-s vagy a halőr vagy a vizirendőr.
Aztán már hétköznap se volt nyugi a sok újgazdag nyomi miatt 110-el száguldoztak fel alá egész nap a szarjaikkal. Sem a tiszán sem a tározóterekben nem volt már nyugalmam. Ahol jó lett volna még a hely oda szorult az összes horgász attól meg túlzsúfolt lett. Szóval meguntam(kezeit széttáró)
engem ez nem bírna el
5xl budi kell ekkora picsához ami nekem van
mobil wc-t erre a túrára most én is csináltam 😅
tudtam,hogy a környékbe se lesz 😅
a régi laptopok faszák voltak csavaros volt minden elemük, sokszor csak kis ablakokat vagy a hátuljának egy részét kellett levenni a bővítéshez, itt inkább az volt a baj hogy elhagyták a csavarokat
ezek pótolhatóak voltak volt itthon többféle méret
most meg van 3 féle gitár pengetőm meg mindenféle műanyag/fém pajszer, de ha nem lenne youtube videó akkor tuti letörném fele patentet, sokszor az sem mindegy merről van megkezdve
bár én elektronikát nem szerelek mert nem értek hozzá, max a zsanérokat takarítom ki, meg bővítés, hdd cserék pasztázás meg persze a takarítás, esetleg ventillátor csere ha van hozzá (hp gépekhez többnyire van), de volt hogy komplettem kellett az egész hűtőegység
te mekkora here vagy baszki 😅
Kitartatod magad a nejeddel és még frenkizel is a pénzével 😅
legalább hazudnál nekünk valamit, hogy érsz valamit a társadalomba(kezeit széttáró) Belenyomod a képünkbe a cigánytempót?(kezeit széttáró)
Hogy a faxomba tudsz te reggelente úgy felkelni, hogy az asszony elment ma reggel is dolgozni a te jólétedért?(hüledezős)
Igen valóban az én kulák agyammal ezt sosem fogom megérteni. Nálam annak van becsülete aki dolgozik és tesz le az asztalra. És nem valamikor 30 évvel ezelőtt hanem egész addig amíg a kezét fel tudja emelni.
miért mondod ezt? hát a pénz a családé mind1 ki keresi 😅
De legjobb ha az asszony keresi mert akkor nem kell érte csinálni semmit 😂
Nem macera, csak amikor sokan megveszik mondjuk iskolakezdés előtt a jóárasított teszkogazdaságos laptopot, azt nem éeri meg javítani, inkább vegyen a júzer egy másikat. Persze sokan vannak, akik nem ebben gondolkodnak, de ez annyira vékony réteg, hogy erre üzletet nemigen lehet építeni. Aki megteheti a combos gépet az alapból azt is vesz. A bővítés ritka, tényleg csak a javítás mérhető, de azt meg nem sokan vállalnak. Én speciel tudok, de csak egyet-kettőt, pedig megyeszékhelyen élek.
de-de, természetbeni juttatás 😁 orvost ilyenért már hurcoltak meg ebben a szép új világban.
lapitopi javítás: hát azt nagyon rühelltem. Ahány, annyiféleképp kell szétszedni, műanyag pöckök letörtek, meg semmi nem volt hozzá... alkatrészek ki-be, kontakt spray - ha megjavult jó, ha nem, vigyék a faxba 🙁 akkor az ingyen munka volt. A drágábbakat felküldtük noti szervízbe mi is. Bővítgetés még elment, de soxor azért is szét kellett szedni.
laptop javítás macera
pl ez hdd csere akaplapi ssd-re plusz ram bővítés
a ram kicsit necces volt mert sehol nem találtam olyat ami benne volt de működik jól a másikkal is
az ssd csere után olyan villám lett a gép hogy aki gitte simán bevállalt volna egy seggből szájba akciót is érte 🤣
3 perces bekapcsolásból lett kb 15 másodperc
azért ezeket már pasztázni sem egyszerű
régen minden jobb volt
erre nem tudok válaszolni, de a nép tudhatott számolni emiatt nem vásárolt ott, és meg is szűnt
javítani most is javítok néha, de hiányzik a lelkesedés, szóval a maxi javítás annyi hogy újrapasztázom a cpu-t
én nem vagyok adócsaló annyiért adtam amennyiért vettem azt a pár méter piskótatekercset amit kaptam ezekért az apeh nem jegyzi
de ez egy mások bolthoz képest volt 20% nem a nagykerhez képest, azért ne keverjük a dolgokat
Én helyben azt láttam - persze lehet, hogy nem jól - hogy akkor kezdett nálunk probléma lenni, amikor az asztali gépek helyett a laptopok kezdtek egyre jobban terjedni. Azokat bővíteni nemigen, javítani is úgy, hogy összeszedték és elvitték valahová, így a szervizeknek egyre kevesebb melójuk lett.
Jó.....
Nem vettem le a tiltást de mivel meglepően kulturáltan reagáltál válaszolok.
Szóval.....anno mivel sláger szakma volz én is autószerelőnk jelentkeztem, másodiknak meg autóvillamisságra, mindkettő szakközép. Mindkettő slágerszakma volt, felvételi meg ismerős kellett. Nekem nem volt ismerős, uncsitesónak intéztek. Nekem két pont hijja neki felvették. Véletlen sodort ebbe a szakmába, de ha valamit elkezdek akkor abban vagy a maximum vagy hagyom a fenébe. Megtetszett, elég jó eredménnyel végeztem, folytattam a tanulást. És igen, igazad van. Nem volt sosem megbecsült szakma. Ma meg rengeteg a kókler. Szinte csak az van. De rengeteg képzés normális munka, egyszer csak olyan ipari környezetbe juttatott ahol meg is fizetik mindazt amit kurva sok pénz energia és idő befektetése után időszerű hogy adjon is vissza. Az uj ford kell mert mindenhová oda kell érnünk. Az uj és minőségi szerszám is. Sokat visszaforgatok, nem felélem és elcsalom a bevételt. Szerncsére eddig a cég termelte ezeket a költségeket. Holnap nem tudom.mi lesz. A ducati meg jött, gondoltam megérdemlem. Ennyi. Mások munkáját ha van mögötte tartalom elismerem. Én sem várok mást.
Elfelejted, hogy gyakorlatilag egyszerre végeztünk villanyszerelőként... az enyém érettségit is adott, és 4 év volt. Az iskolánk kiengedett ilyeneket kb. 60-70-et évente, nagyjából tudom, hány maradt a szakmában 😁 ugyanakkor szakmunkásként is végzett évente jópár.
Nem, akkoriban ez nem volt egy elit szakma. Mindenki autószerelőnek meg kamionosnak akart menni, a még rosszabbak meg festőnek, kőművesnek, mert oda tényleg mindenkit felvettek.
Egyszer sem modtam olyat, hogy te rosszul csinálod, csak azt hogy ez akkoriban középszer volt. 30 éve nyomod, még jó, hogy képezted magad, meg ennyi idő után csak megtalálnak munkával. Mára menő szakma lett, meg az esztergályos is, az is hasonló. Autószerelőnek meg már nem akar menni senki...
Hagyd a fenébe!
Ez világos az átlagembernek, de Ini a vállalkozókat feltünően utálja. 😁
Többnyire a kereslet határozza meg a kinálatot.
Azért ennek a "túl éhes" minősítésnek a pontos definíciójára kiváncsi lennék, hogy mondjuk hány %-os árréstől számít éhesnek egy bolt? Az kiderült, hogy a környéketeken te tetted tönkre a full fekete adócsaló tevékenységeddel a számtech boltokat. 🤣 Persze, most, higy ezt abbahagytad a környékbeliek jól megszívták mert se vásárolni se javíttatni nem tudnak mert megszűntek a boltok. 😁
Még annyit.....nem a lakosságban szedem össze többnyire a melót, a klimát leszámitva. Céges melók amihez azért kevés egy csavarhuzó megfogása meg a lózung duma hogy mekkora ász. Az ország rengeteg pontján dolgoztam, nem csoda melókat de azért kell némi tudás hozzá és főként minőségi munka amit nem dobnak vissza hanem visznek a következőre.
Asszem igaza van F2-nek.......nem sok értelme van felnézni se már ide.
Mondjuk annak a beképzelt faszkalapnak üzenem hogy a közepes senkitől kurva messze voltam mindig. Folyamatosan tanultam, képeztem magam, tettem azért a kevésért amit elértem önerőből és vele ellentétben van nevem a szakmában mára. Az ilyen senkiháziaktól meg hányni tudok.
mindenkit vár a sok akkugyár