Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szóval te is csak egy mihaszna vagy.
Akkor ez egy hosszútávú befektetés volt.Mert hát az asszony mára már jól keres,informatikai cég már nincs.
Mert az is fontos.De ez a kor majdnem jo volt,mondjuk 2/3-ban,a 23 as a rosszabb.
Itt van, amit az eccerű eszeddel sosem fogsz megérteni. Nálunk a pénz a családé. Mindegy, ki keresi, honnyan jön, mindegy volt, mikor megismerkedtünk, és mindegy most is. Gondolom, hím kulák aggyal ez nehéz, nálatok biztos akkor löksz az asszonynak kis pénzt, ha kér bevásárlásra 😁 - ill. ez a látszat, valójában ő hordja a gatyát otthon, mint a hozzád hasonló családokban.
Nem, nem dolgozok semmit - egszerűen azért, mert nincs rá szükségünk. Pénz annyi van, ami kell, nem halmozunk, nem szükölködünk. Ezt felfogni a felhalmozó kulák agyaddal megint csak nehéz lehet 😅 Nem, nem veszek panellakást, hogy utána 80 rugóval több pénzem legyen havonta - viszont vettünk már 3-at eddig, és a gyerekeknek adtuk. Viszont költünk mindenre, ami jólesik, borra, hobbyra, utazásra (kulák aggyal ezt se érted, vagy ezt már mondtam? 😅)
Na, már tucc mindent?
Nem nyert, egyetemista volt... semennyit sem sem keresett. Aztán jött 2 gyerek, az alatt se keresett valami sokat. Nem is tudom, miből éltünk akkoriban, miből lett ház, új autó...talán az én informatikai cégemből?
Egyszerűek vagytok, de valamelyest ez engem szórakoztat 😅
Az m3-ast tolják szinte végig. Mellékutakban most fék.van, tavalyig azok mentek itt ott. De sok a nagyon ramaty igy is.
Hihi,tegnap voltam mordorban.
Van egy csomo felujitott ut,meg egy csomo ami nem,De mar latni az alagut elejit. 😆
Kb. 26x leírtam már, de te, bléd meg az okos villanyszerelő úgyis csak fikázni tudtok - szóval erre nincs értelme válaszolnom.
inikém nálam tisza-tó már kilőve(kezeit széttáró)
ne akarj oda menni egy nagy szar lett az egész. Amikor én kezdtem járni 2015-ben még jó volt. Nem kellett kerülgetnem hétköznap a sok hülyét(meghajlós) 10 km-ereket is elcsónakáztam, hogy emberrel nem találkoztam. Mióta mészáros betete a lábát és fejleszt mindent is ismét visszatért a nagyturizmus (gondolkozós) A gáton a bringások, a vizben a sport motorcsónakosok, dzsetszkísek a strandok tömve. Nagy a hangzavar mindenhol. A csendességet felváltotta a lárma. (kezeit széttáró) Ahol meg lenne még csendes zug onnan meg ki van tiltva a horgász(kezeit széttáró) Minden turisztikai fejlesztés a horgászat rovására történik. Lármásabb már a tiszató mint egy cigányoktól teli busz. jó pecát ott neked(meghajlós)
Néha egész jók az írásaid.......nem hiába vagy tanult ember........mégha csak néprajzos is 🤣
sógorék is mászkálnak mindig ide-oda haver is örökké hív pecázni de nekem ezek a műtavak nem jönnek be, és nem azért mert ott kell hagyni pár ezer forintot
ilyen kertitóban pecázok érzés az egész, háromfa is kb ilyen mert ott is csak az nem fog halat aki nagyon hülye, de azért ott amire kiszeded az legalább igényel némi erőfeszítést
csak oda meg nem nagyon akar jönni senki mert a pecások többsége olyan mint te
amúgy engem a tisza tó vonzana a legjobban de oda meg senki sem akar jönni mert mindenki a pénzt hajszolja és senki sem ér rá 1-2 hétre felderíteni a terepet
én örülök neki, hogy a felesége jól keres én annak örülnék a legjobban, hogy ha mindenki jól keresne(meghajlós)
Próbáltam eddig valami értelmet adni a tevékenységének de a 2300 ft/órás asszisztens teljesen eloszlatta a képzelt feltételezéseimet, hogy folytat valami kenyérkereső hasznos munkát(kezeit széttáró) Nekem nem az szúrja a szemem,hogy a felesége jól keres én annak örülök, de előadja itt a csekonics bárót 9 millás magasan pozicionált bmw-vel meg a kikövetelt felesége által megvett motorral. Aztán én vagyok a munkásszállós, dzsogingos, hasitasis faszi aki még az autójával is csak a gazdasági bejáróban parkolhat(kezeit széttáró) Ő meg eljár drága szállodákban, drága éttermekben ahol a kaja nevét ki se lehet mondani és legfeljebb csak a tányér szélét kenik össze borsos áron 😅 Először feltételeztem,hogy nagyvárosokba elviszi az asszonyt haknikra, mert vagy nem tud vagy nem szeret este a neje vezetni de kiderült, hogy nem haknizik. (kezeit széttáró) Aztán azt hittem,hogy elvégzi az asszisztensi feladatokat ha már be van jelentve a céghez és fizetve van utána a járulék. Most kiderült, hogy arra is inkább kifizeti az asszonya a kb. fél millát havonta. Akkor arra gondoltam, ha már ezt sem akkor legalább elvégzi a női munkákat a háztartásban. Főzés, mosás, takarítás bevásárlás stb. Akkor meg azt írta, hogy hülyékkel csetel. innentől kezdve nem tudom felfogni, hogy mijafaszt csinál napról-napra a neje pénzének a költésén kívül? Annyit tudok, hogy volt egy vállalkozása kb. 30 évvel ezelőtt ami jól szaladt nagyjából 5 évig. Azt is tudom, hogy néha unalmában targoncát javít (kezeit széttáró)
Most már azt is tudom, hogy bevételt nem képez a háztartásban amiben él de legalább a házimunkában sem segíti az asszonyt(gondolkodós) Lehet az asszonynak csendbe kell készülődnie reggel, nehogy felébredjen az a drága férj 😂 Magam részéről a tükörbe nem tudnék belenézni(kezeit széttáró)
Volt egy haverom akit a neje tartott el. De cserébe a gyerekeket vitte oviba-suliba, főzött,takarított, bevásárolt intézte a kertet stb.
Volt egy másik ismerősöm aki úgy élt mint mamlasz(kezeit széttáró) az élettársa eltartotta, van neki kiadva 20-30 saját üzlethelysége amit az apjától megörökölt. Ez az ismerős a legújabb tojota suvokkal adta a nagyot. Mindig úrimód öltözött, drága parfümök, kifinomúlt fellengzős mindenkit lenéző beszéd. Drága helyekre vitte az asszony talaj felett járt fél méterrel. Aztán mikor kiderült, hogy félrekúr a csávó lapátra került 😂 2 hét múlva láttam egy rozoga biciglivel munkás ruhában. a sansin felé biciglizett szalagmunkába, hogy az albérletét ki tudja fizetni 😅 A tojota szuvok biztos jobbak voltak az előző 10 évben 🤣
Nem mindegy?Látod,ő nem volt fogyatékos,ő tudatosan jól kereső nőt keresett,aki vesz neki bmw-t,és beemelte egy olyan elitbe ahol elhiszik az emberek hogy a bock bortól többek.
egyébként neked mi a foglalkozásod? Mivel gyarapítod a családi kasszát? Hogy telik el egy munkanapod?
mi sem horgásztunk mindig 6 bottal, ha nagyon evett akkor csak 1-1 bot volt bent. Ha csöndesség volt akkor került be a 6 bot. Éjszaka volt, hogy nem is volt bent egy sem de 1-1 nél lefekvés után biztosan nem. Húshorgász, Szerintem több mint 20 éve nem vittem haza halat, mert nem szeretem a halat.(gondolkodós) Sőt még azt sem szeretem aki szereti 😅
na hát mi meg nem vittünk magunkkal szívószálat (kezeit széttáró) De ahogy a nóta is megénekli "eveznék de evezzen a faxom, van énnekem motoros csónakom"
Csónakból nem egyszerűbb fárasztani nehezebb de élvezetesebb. 3fára a leghülyébbek járnak csak szenvedni. Motoros nyelvre lefordítva olyan mint hidegben, kánikulában vagy esőben motorozni. Egymásnak azt mondjuk, hogy milyen fasza de igazából a hátunk közepére se kívánjuk 😅
ukrán mesterlövészek álltak mindenhol a tó körül és ha nem motorral mentél egyből lőtek?
evező azért van hogy nem baszd össze a zsinórokat, legalább építettél volna egy kis izmot a testedre 😂
egy háromfás helykersés után este szívószállal ittuk a pálinkát mert a féldecis pohát is nehéznek tűnt úgy bedurrant az izom 😁
csónalból sokkal egyszerűbb fárasztni, mint partról van direkt egy rövid üvegbot szettem erre a célra
amúgy 2 embernek mi a fasznak 6 bot? semmi értelme, nem sok halat kell fogni csak pár nagyot, persza ha húshorgász vagy és hazaviszel mindent is akkor van értelme a sok botnak
itt, hol láttál stéget? Ebben az állásban nem volt.(kezeit széttáró) Nem a kikötéssel van a baj sosem. Itt alkalmatlan volt a terep a parti fárasztáshoz. Gondolom látod, hogy nádból horgászunk ki ez elég jól beszűkíti a fárasztás irányát amikor 6 botot kb. 120 méter szélességben húzunk szét.
Szerintem már leírtam, hogy a benti fárasztáskor akadhat probléma a sekély vízben lévő sok zsinór miatt. Itt a zsinórokat 120 méter hosszan a tó bármelyik szakaszán felkaphatja a motor ha átmégy felette. ha tó végén pecázunk a 2,5 méteres vízben akkor nincs ilyen probléma csak ahol a zsinórok a vízbe érnek. Dvcs-s 1 botos parti horgásznak ezt hiába próbálom elmagyarázni(szemeit körbeforgató)
Mit nem lehet azon megérteni, hogy bent vagy a csónakkal egy bot a kezedben amivel fárasztasz másik 5 bot 120 méter szélességben kihúzva 120 méter hosszba. A hal is átmegy a zsinórokon ha nem figyelsz a csónak is. Csak a két szélső bot lehet jó esetben nyerő az is csak akkor ha a többi zsinórhoz mérten kifelé indul el a hal. Ha valamelyik belső bot sül el akkor szedegeti össze a hal a bent lévő többi zsinórt(kezeit széttáró) Itt nem dvcs-s 4 kg-os pontyokról beszélünk hanem 10+-os jó esetben 20 +-os halakról(kezeit széttáró) Ezek egy kicsit másként dolgoznak mint egy 4kg-os aminek akkora a húzása mint egy picsán rúgott kárásznak 😂
Egyszer meg próbáld valahol ki a csónakos fárasztást(meghajlós) Rá fox jönni, hogy dupla élményt ad mint partról(meghajlós)
Ja amúgy kapáskor 20 métereket szaladgáltunk. az állás belső részén hűsöltünk a nyárak alatt.(kezeit széttáró)
ez igaz(kezeit széttáró)
csak egy kérdés
nem mindegy hol veszed fel a botot? stégen vagy előtte 5 méterrel, a jelzőnek mindegy az a +5 méter ember meg amíg a bothoz odaér normalizálódik az irány is meg az egyensúlyi helyzet is
sok stég egy rakat fos billeg rajta minden is amikor ki-be ugrálsz a csónakból, meg sok esetben kicsi is
na mindegy, ha nem a partról fárasztasz mindegy hol a bot
háromfán volt hogy előttünk volt 20+méterrel aztán nem baszta a hullám a gazon felfekvő zsinórt
szóval hiába pecázol pár évtizede akkor is béna vagy
😂
amúgy a dvcs-n javarészt egy bottal tolom, semmi értelme még a kettőnek sem, egy este egy bot egy hal, ha kifogok egyet kb 50 esetből 49x nem jön utána semmi 300m belül
Ja, a féleszű haverod tényleg sokat elért... Csak az a baj, hogy 50 éves korára alkesz lett. Nem baj hogy nem irigylem annyira? meg azt se, hogy te vagy a legjobb haverja 😁
A feleségem nagyon jól keres. Elhiszem, hogy ez bassza a csőröd, de nem unod még ezt állandóan felemlegetni? Ha te nem lennél ilyen fogyatékos, akkor egy okosabb nő is szóba állt volna veled, akkor az is jól keresne - Szóval ez a te hibád 😅
kb. 10 perc alatt kirámolok(kezeit széttáró) Mindennek helye van nem kell rajta gondolkozni a vízparti pakolás a neccesebb az 3 óra, mire minden a saját tartójába kerül szétszerelve(kezeit széttáró)
Nekem meg az jutott eszembe hogy bepakolni még hagyján,de mikor hazaérsz,hány napig cipeled még a sok motyót az autóba?tökömnek nem lenne kedve kipakolni.
Hát ezt a féleszű alkeszt többre becsülöm mint azt akit egész életében a felesége tart el(kezeit széttáró) Nem csak az autódat és motorodat veszi meg helyetted de még a falatot is Ő adja a szádba.(kezeit széttáró) Vigyázz rá nagyon ha történne vele valami éhen halsz(kezeit széttáró) Ez a féleszű alkesz 20 évesen felépítette a saját házát forint kölcsön nélkül. Ez a féleszű alkesz eltartott és felnevelt 3 gyereket és egy asszonyt 1 önkoris fizetésből meg állandó fusiból. A féleszű alkesznak 23 évesen megvolt az első gyerek és nem az asszony tartotta el az egész családot. A féleszű alkesznak a kislábaújján köröm is többet ér egy olyannál mint akit egy feleség tart ki egész életében. 😂
Na rakok neked néhány képet csak azért, hogy tudjad, hogy a velneszhoteleken és a gurmé kajákon meg a drága de ihatatlan borokon kívül is van élet(meghajlós) 100 szor inkább ilyen helyen nyaralok mint a telihugyozott picsaáztatókon (kezeit széttáró)
Te ezt el sem tudnád képzelni. Itt a szúnyog is megcsíp és szarni is a napraforgó között kell fürödni is legfeljebb 3 naponta ha éppen akksitöltés miatt felmegyünk a tó elejére. De nem ragozom(gondolkodós) Erre a civilizálatlan életre te alkalmatlan lennél de szerintem a önállóan a civilizáltra is 😅
Az a baj inikém, hogy hüje vagy ehhez is(kezeit széttáró) Te a dvcs-n kívül életed során kettő helyen pecáztál. egyik 3fa ahol a csónakmotor eleve felejtős a hínár miatt, a másik a balaton, ahol 4 pecával húztok minimum 5 hektárt(kezeit széttáró) ott tényleg nehéz belegabalyodni a zsinórokba 😅 Ezt a vízben botot meg nem is értem(gondolkodós) Az meg mire jó? Ha kapás van bemégy a vízbe a botért? Nem azért van a rod-pod mert egyszer csak divat lett(kezeit széttáró) hanem azért, hogy a botokat fel tudd vele emelni és elférj alatta a csónakkal(kezeit széttáró) Mivel március felé kezdtem el azon gondolkodni, hogy le kéne foglalni valami helyet hát én oda mentem ahol egyáltalán volt. májusban a mélyben a tó vége felé, most meg a tó legelején a gyöngyös patak befolyónál jutott hely(kezeit széttáró) Erről a helyről annyit kell tudni, hogy 50 cm a vízmélység a túloldali nádnál mélyül 70 centire(kezeit széttáró) Mi 1 hektáron húztunk ki 6 zsinórt a víz szélesség teljes terjedelmében ti meg a balatonon kb. oda húztok 4-et ahová akartok akár 10 hektáron is. A hajócsavar kb. 5 centire ment a fenéktől az iszapot kavarta(kezeit széttáró) Ilyen körülmények között csónakos halfárasztásnál fényes nappal józanul is nagyon oda kell figyelni. Mattosan meg orosz rulett. Egyedül mattosan meg a biztos pusztítás borítékolva 😅
Nem a kijövetelnél van a gond a zsínórok mellett ki tudsz jönni mert látod. Hanem amikor bent forgat a hal a még kihúzott 5 zsinór között(puszit küldő) A májusi peca lassabban indult. Az első nap reggel kilenctől 2 sátor felállításáig jutottunk. a második nap folytattuk az ivást meg főzőcskéztünk nem jutottunk a horgászatig. harmadik nap tapogattuk a fejünket délután 4 volt mire az első bot bekerült 😂
ehhez képest a mostani peca rapid mód indult. 16-ra érkeztünk és sötétre jöttek az elő 10 pluszosok pedig már nem voltuk szomjasak, de a tábor állt és a botok be voltak vetve 😅 Aztán a névnapom a túra felénél volt szóval még 1 nagy berúgás kötelező volt a kávés unikumból 😅 Szóval ezt sem tudod jól. Se horgászni se horgászparton berúgni nem tudsz ezért te nekem ne adj tanácsot 😂