Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Köszönöm!
Kiindulásnak jó lesz!
Van ilyen idomom párban hibátlan állapotú csak a fényezése nem gyári! Azt is tudom miért repedt el neked! De ezt majd titokban elárulom!
Jani ! kreháltam .... így néz ki ,de csak egy rugót találtam amit én használtam .
Én 25 mm -ként tetem , a pántnak a vége hevtelve van de így néz ki .
kereszbe is van pánt rúgóval ! 75 mm hoszú és 7 mm szél nem túl erős Munkahengert keresem !

Más : ez meg nekem kéne ! kis repedés van rajta . Tasi
CSAK BESZÉLGETÜNK !

Én szerintem ! , ma itt Hungariba ... 100 esztergályos műhelyben 95 -be olyan ... gépek vannak a mit , hol a tsz -ből vet 1938 ban "
Vagy valahol le lett selejtezve ,oszt hazavitte ........ jó lesz ! majd válalkozunk ! Vagy nincs is jó gépe ,tovább viszi ,, MAJD JÖVŐ HÉTEN KÉSZ LESZ ,,, KEDVES URAM !
Tatára A lánc fűrészemet sem vinném meg éleztetni ! ismerem !
Ezeken a / NEM JÓ gépeken / ha nyugvokat köszörülik " általában 6 csap" akárhogy állítgatja a gépet csak véletlenül sikerül , központos századra hozni a 6 csapot.
Általában A nem Jó gépen nem szokott sikerülni !
Így a tengely annál a csapnál ,ahol nem forog központosan ,mindig
túl melegszik . Hisz egy körbe fordulásnál mondjuk 60 ' -nál nagy a hézag / el engedi az olaj nyomást / 240 ' meg szorul .
Előbb -utóbb ennél a csapnál el törik !
A másik amikor , lehet jó a gépi munka de a szerelő bácsi , rutin ból
húzza le a csavarokat , szalagot nem használ !
Majd Be kopik JELSZÓVAL ......... JÓ lesz az öcsém ! , HÍD EL !
125000 ft LESZ az egész , MÉG engedményt is kaptál !

Ebből én már............... ! Tasi
Mi Tatán a...
Mi tatána Szeles-el szináltattunk két főtengelyt is! Anno Egy CBX 550 és egy 1000 RX -hez! Ebből a CBX elment ki tudja mennyit mert a tulaj hamar eladta az 1000 RX meg elment 13-ezret és kettétört a tengely! A szeles már akkor megmondta hogy el fog törni! A csapágy maszek volt, ha minden igaz Szombathelyen gyártották (annak nem is volt baja)
Soha többet nem köszörültettünk! Inkább bontott tengely!
Míg a képen lévő egy ZZR 1100-ból van! Szintén a Szeles csinálta de ez csak 19 Km-t bírt! A tulaj már így hozta hozzám hogy zörög egy kicsit pedig most lett felújítva a tengely ! 100 ezret fizetett a szerelőnek!
az komoly!
ÁÁÁ hülye! Hűűű... ...de ha nem látom nem hiszem.
Bár kétségkívül kreatív.
ITT van még egy kokány !
csináltam 30-50 ig alap
130-150 ig fő

Tasi
Olyan érdekes dolgokról beszéltek ebben a topickban, hogy előszeretettel járok ide olvasgatni!
Hát igen az már nem lesz 100 % , de ha kenési hiba miatt ,a tíz csapból egy elmegy , és nem tudsz venni tengelyt .
Mit csinálsz ?
Nem KOKÁNY / az mondtok amit akartok / Kecskeméten a Nagy -műhelybe , vittem hajtórúd csapágyas tengelyt nem egyet
Vagy túlméretre teszik és gyártanak hozzá csapágyat vagy felszórják és vissza köszörülik ! gyári méretre .
Ezek a tengely törések mind szalag nélküli össze szerelésből vannak , szerintem . Meg nem a hokusz -pok -hoz kell vinni egy ilyen tengelyt !

Persze ha van másik tengely AZ A JÓÓÓ . DE még egyszer mondom , HA NINCS ! EZ az én véleményem !
JÓ a csap ! ,,, MONDTA ! vegyél rá gyárit ! jó ez apám !
Rakjuk össze ! ........... munka dij **** csak a tömi garn 30 ft ...ez is cseréljük ! új Olaj ....STB
EGY hét múlva vissza jön ........ EZ MÉG MINDIG KOPOG ! SZERINTEM EGY JÓ SZAKEMBER .. simán meg csinál egy ilyen csapot ., A régi CBR 1000 F csapágyasan vettem 98 -ba
Mind a 4 hajtórúd csapágy Át esett ezen , csináltak hozzá csapágyat és jó volt 2001 -ig használtam csak a kurva három lánc
csinálta a zajt BOCSÁNAT ! tasi
Más a lánckeréktengely(csak a fogaskerekek kompatibilisek), a a gixer váltóban szürkék a fogaskerekek, a banditban meg kékes-feketés.
Nem tudom, én biztos nem mennék egy métert sem olyan motorral, amihez esztergályos csinálta a csapágyat.
Jajj, mennyi hülyeség...
Irányára? Jöhet mail-ben...
Sorry nincs csapágyam. Egy blokkom van elfekvőben magamnak ;)

Nem szedtem még szét bandit blokkot. Nem tudom mi a különbség.
Én csak azt tudom, hogy a gsx-r 1.1 váltóját keresik ,mint a cukrot erre fel írtam amit írtam ;)
Bandit fórumon kérdezd meg, sz.tem ők ebben már jártasabbak XD
Most ültem gép elé ..látom besokaltál :)
Hello!
Itt vannak a képek. Annyit kell róla tudni, hogy 8 évet állt a motor egy garázsban. 38.000km van benne. Egy osztrák motorversenyző alakította át magának utcára. 1127cm3 blokk van benne, 17-es felnikkel, az idomok egyediek.
JÓL beszélsz ! Jani így van ahogy mondod ! csak ha anyira kopott a csap , hogy már mindegyik szín kotyog rajta akkor nézegetheted a táblázatodat !
Vagy kidobod a tengelyt vagy esztergályos Ezt Próbáltam ecsetelni !
Így járhat aki köszörülteti a tengelyt.
Hello!

Baromságokat beszéltek!
Motorkerékpár főtengelyt nem köszörülünk!
Nincs is túlméretes csapágy csésze hozzá!
Az a baj hogy szerelgettek és fogalmatok sincs róla melyik betű és szám mit jelent! A főtengelyen minden csaphoz tartozik egy szám és egy betűkód ugyenez a hajtórúd és a blokk hátulján levő számok, erre van egy táblázat és ez alapján nézed ki színkód szerint a csapágyat, illetve lehet variálgatni ha picit kopott, de ez nem nagyon szokott sikerülni hiszen ezred milliméterekről beszélünk! De hívjatok szivesen segítek!
Köszönöm a tippeket de köszörűsnél járt a tengely.az mondta teljesen makulátlan.Csak azon az egy csapágyon látszik némi kopás, és nagyon nem szeretnék beletenni köszörűs által adott csapágyat,mert a régi mocimmal már megjártam. A gyári az csak gyári.Viszont színkódot nem találtam csak a hajtókar csapágyon.
Nem okimoki !, de alapméreten belül is van , azt hiszem vagy 4-5 méret !
oszt ha már köszörülni kéne a tengelyt ,vagy nem is alapon van !?
vagy ovális csap !? ,vagy esetleg üt ! ? vagy görbe ! ? ,,
nem lesz hosszú életű !
Az esztergályos Bácsi meg tesz rá neked csapágyat !
SZERINTEM
Tisztelt Indy 1100.
Érdeklődnék hogy nincs-e egypár elfekvőben lévő nyugvó csapágyad eladó. A blokk hátulján A betűvel van jelölve,a gyújtás felőli csapágyra volna szükségem,ennyi híja volna a boldogságnak.Volna még egy kérdésem,honnan lehet meg külömböztetni a gixer váltót a banditétól.
1127 gixerbe kellene a csapágy.
popi1100@hotmail.com
Hi Indy,
Van mail címed is? Melót vinnék...