Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem tudhatják, nem Gino-e a becenevem :) Egyébként meg szerintem nincs jelentősége az ő szemszögükből, hogy milyen név van odaírva.
Akkor elbaszam az utalast, mert Gino nevet irtam a szamlatulajdonoshoz :)
Na mind1, vagy atmegy, vagy visszadobjak es akkor kuldom ujra.
így van, ha látod, hogy már van, aki segít neki akkor mehetsz. Kivéve, ha orvos vagy, vagy olyan speciális képességed van, ami kellhet. De az igazi az, ha megkérdezed, kell-e segíteni, az a legtutibb.
Szia Maci!

De hogy tudok meggyőződni? Kinézek az autóból, és látom hogy már ott vannak és foglalkoznak az esettel az elég? Vagy ezt a gyakorlatban hogy kell csinálni?
Gino az én számlaszámomat adta meg. A nevem: dr. Léhner Zsuzsanna

Előre is köszönök mindenkinek mindent, bármennyi legyen is. És persze legalább ennyit segít a sok együttérzés, törődés...
baleset esetén csak akkor haladhatsz tovább, ha meggyőződtél arról, hogy nincs sérült, vagy azt megfelelően ellátják. Ha nem állsz meg akkor közúti segítségnyújtás elmulasztása bcs.
Ugyertem, hogy az a te szamlaszmod Gino? Csak hogy biztosra menjen az utalas.
Szerintem kellene a szamlaszamhoz egy "szamlatulajdonos neve" is.
Én nem ismerem a gyakorlatot, mert közel 5 éve nem jogi pályán dolgoztam, és előtte sem büntetőjoggal foglalkoztam. De biztos nincs számbeli határ, szerintem mindenkinek külön-külön, másoktól függetlenül kötelessége megállni, hogy meggyőződjön róla, hogy szüksége van-e segítségre a balesetet szenvedettnek...
Te vagy a jogász, ha így van, akkor így van, de azért én már régóta tudni szeretném, hogy baleset esetén mikor kell megállnom segíteni?
Pl. ha már más (szegény Blacknet esetében értelemszerűen a szembe jövő autós) megállt, akkor miért lenne segélynyújtás elmulasztásában vétkes aki mondjuk a mögötte jövők közül tovább megy? Hogy van ez? Mennyi autónak kell megállnia? Mi a gyakorlat?

Szerintetek?
Gino, mit értesz az alatt, hogy besokallt? Valóban, csúszásnyomot mi sem láttunk. De a szembejövő autós valószínűleg nem volt vétkes, miért mondaná, hogy csúszott feléje egy motor, ha nem így volt? Ráadásul van egy másik tanú, a balesettel érintett autó mögött 2. vagy 3. volt, ő is ezt mondta, hogy csúszott arrafelé a motor.
Cvitamin, a kérdéses illető nem is cserbenhagyás, hanem segítségnyújtás elmulasztása miatt lenne elővéve, ami még súlyosabb...
Jobb reggelt mindenkinek.

Azt azért nem tudom elképzelni hogy nincs egy árva szemtanú sem, aki látta volna az elejétől a végéig. Biztos volt ott valaki, mert abban a reggeli időben, mert nagyon nagy forgalom szokott lenni ott. Tudom mit beszélek mert én is érdről járok dolgzni ha kocsival megyek. Mikor robogoval megyek inkább hátul megyek a tétényin. Meg ott annál a homok vagy soder bányánál is éjjel nappal ott áll egy kocsi benne egy taggal. Az sem látott semmitt? Ott a kanyarban is van egy zsilip ott is mindig áll egy autó, abban szokott lenni valaki. Sajna ha valaki(k) mögötte mentek és azonnal megfordultak segitségnyújtás nélkül azok tuti nem fognak jelentkezni mart azokat tuti előveszik CSERBENHAGYÁSÉRT. Pedig talán ha valaki azonnal segit akkor lett volna esélye. Mondom talán, mert nem tudom hogy sérült meg. Szemét világ ez. Köcsögök az autósok nagyrésze. Sajna nekem a melóhoz kell de az egyik szemem mindig a tükrön van ahogy tudom elengedem a gyorsabbat és kissebbet, minek tarsam fel. (tavaj engem is kivasaltak 2x az egyik meg sem állt, pedig az tudhatta mit csinált mert hátulról jött nekem. Remélem azóta kemoterápiára gyűjt.)
Erre én is gondoltam, de ha az előzött autó meglöki, akkor annak nem sérül az eleje. Egy autó simán fellök úgy egy motorost, hogy semmi nyom nem marad az autón. Főleg, ha ugyanabban az irányban haladnak.
Akkor viszont hová lett az autó?
Ha viszont előzött és besokallt, és esetleg hirtelen megpróbálta visszarántani a saját sávjába a motort, talán még fékezett döntés közben, ami nem volt szerencsés.
Nem az eső miatt csúszhatott meg, szerintem.
Az biztos, hogy közvetlenül a mszembejövő autó elött kelleet elesnie. Ugyanis nincs csúszás nyom az úton, hogy távolabbról csúszott volna neki az autónak.

Nagyon kicsi az esélye, hogy valaha is megtudjuk.
Szia Gino !
Léptem , ma korábban kezdem a melót , hogy később fejezhessem be
Olyan variációra is gondoltam, hogy mivel sietett bevállalósabb volt, előzésbe kezdett de csak úgy gondolta ,hogy vissza ál a saját sávjába.Mivel az út vizes volt , vagy valamin megcsúszott , de még a mögötte haladó autó is meglökhette elindult a GALIBA .....
Morgen
Zsuzsi , közelebb leszünk,hogy valójában mi is történt
Jó reggelt !
Bocs, hülye vagyok, 843. hsz. Na, inkább el is teszem magam...
Ezt most találtam. Gyuszkó 2,5 évvel ezelőtt írta (1697. hsz). Hátborzongató...
köszönöm
Üzentem a srácnak, aki 2 sérült autót látott a helyszínen, remélem, válaszol majd.
Őszinte részvétem
Kétszer olvastam bele ebbe a topikba....mindkétszer falfehéren mentem ki egy cigire.........
Senkivel semmi bajom de én többet nem nézek be ide.....:(
Vigyázzatok magatokra !
Ezt még Tybee-nek írtam, nem láttam, hogy közben te is írtál. Köszi!