Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

és még egy ........ a tárgyaink amik körűl vesznek minket ,, amiket használunk 13 évesen ... vagy 34 évesen ezek ami részeink ... történetek , legendák ... jó érzések .. és kelemetlen élet helyzetek tartoznak ezzekhez a tárgyakhoz ...


aki ezzeket dolgokat csak anyagi . illetve ... mi éri meg! és mi nem !allapon ki dobálja .... az ön magát dobja a kukába

és egy érzelmi szegény ... az embernek ha nincs multja ... szerintem jövöje sem lesz..... csak egy ... adózó álampolgár
a veteránozással az a baj hogy megvesz valaki egy motort nem túl drágán rendberakatja rendberakja hogy megbízható legyen nézzen ki valahogy és már többe került mint ha vesz egy újabbat amivel fele annyi a gond alkatrészek könnyebben elérhetőek és megbízhatóbb jobban vezethető , mi ebből a tanulság ? ha nem veti fel az embert a zseton jobban jár egy újabb motorral ... a régebbinek is megvan a bája meg fasza de nem olcsóbb pláne ha a tulaj egy gyertyát se tud rajta kicserélni
Minden szóval egyet kell értsek.
Régen volt hogy négy motor állt a garázsban...Aztán egyszer csak felnyitottam a garázsajtót, és felnyílt vele együtt a szemem is...Ember! Te mi a f@szt csinálsz? Hát mi vagy te ? Olajsejket játszol? Eladtam azonnal hármat belőle....
Ott állt az SV 650, a GSXR600, a Runner 180 és a VZ1600 ....A VZ maradt...(Hiba volt) Utána helyette lett a nagy bandó.
Elmeháborodott voltam én mondom. Mindet újként vettem . Ma már felképelném magam ugyanezért (is) !
itthon is nagy keletje van .. csak itt a népek csorok és csak álmodoznak erről az érzésről ... erről a műfajról............................... persze külön kell venni az igazi veteránozást és a 70 évek motorjainak fel támasztása mindennapi használatra veteránozást ...

van egy Angliában élö nagyon normális kuncsavtom ... minden évben eltölt ithon pár honapot .. és ilyenkor ithon is motorozik ...
rengeteget mesélt az ottani motoros tásadalomról ..
ÉS igen a banda fele 60 ,, 70 .. 80 . 90 évek motorjait támasza fel és evvel közlekedik napi szinten ott már az emberek rá jötek a tökés kizsákmányolásra a mindig nagyobatt , mindig modernebett ,

és csak az állam és a tökés járjon jól cimű társasjátékra ..... ruhákat , hütöt ...tv ... és könyveket cserélnek egymásközt az emberek .. hogy minél jobban közelebb kerűljenek egymáshoz és baráti viszonyok alakuljanak ki ... ebben nagy segitség a RETRÓ .. ápolása és az adók ilyen mérvü ki kerülése ........

nálunk a habiztik csak az ujatt veszik és ha a szomszéd // akivel 5 éve egy mondatot sem váltotak // vesz egy uj valamit a másiknak is kell nem számit a HITEL... nem számit az eladosodás csak a majd MI MEG MUTATJUK és az irigység visszi elöre parasztot ..

nincs még egy ország az unióba ...ahol enyire el van adosodva a nép és kihasználva .... És persze csak az Amerikaiak dolgoznak töbet az egész világon mint mi ..... MIÉRT?

mert ez a fel fogása a magyarnak ki fele él a világnak közben otthon ölik egymást a családok ..... Meg tervezi hogy majd x év mulva le cseréli a motorját ...NEM azért mert elromlot .... nem azért mert nem használható ... egyszerüen csak azért hogy lásák Ő UJAT VETT lása a falu ... hogy Ő valaki ......

NA én így látom ezt a dolgot ..és nem azzért mert nem engedhetném meg magamnak a zsír ujat 10 éve még 3 évente cseréltem az autoimat a harácsolás oda vezetett hogy garázst kelett bérelnem asok össze vásárolt motornak ....

amire nincs is szükségem ... és nem is volt

hát igy változik az ember nyugatabra egyre töben !

persze ez megint csak az én kis lelki véleményem .. és jol esett le írni ......... bocs
Ne dobd ki. Érték. Egyébként a mai napig kurva jó képeket lehet vele csinálni. Az enyémnek elromlott a redőnye, megcsináltattam - már vagy 10 éve - hogy jó legyen, pedig már akkor megvolt a Nikon F65-m, de igazán már sose lett jó. Sajnálom, mert nagyon jó Helios obi van rajta. Bár pillanatnyilag fogalmam sincs hol lehet :)
Angliában igen nagy keletje van az oldtimerezésnek napi használatr.............igen olcsó a bizti.
Itthon netto szopás.
Persze, ez is benne van.De azért egy old timer Jaguar amikor nem napi használatra kell, azért tud örömteli perceket szerezni.

Én pl. Vespázok is. Nagyon szeretem őket. Amit tisztelek bennük, hogy az 1950-es géphez is tudsz alkatrészt venni.
Persze nem olcsó, és persze a mai kor technikájához nem hasonlítható...De szerethető fejszellőztető...
És ami nekem hobbiskótnak fontos, az ára csak felfelé mozog. már-már vérlázító módon...
Sajnos nem csak erről van szó. Egy idő után már hiába birtoklod a régi, idejét múlt cuccot, nagyon macerássá válik a használata, mely először a pénztárcádra, majd az idegeidre fog menni. Egy példa: ott áll a szekrényemben a korának csúcsgépe, egy tukörreflexes Zenit. Mindent kézzel kell rajta állítani, plusz figyelni a fénymérőt is. Venni a filmet, kidolgoztatni. Lehet már bolt sem fog lassan foglalkozni film kidolgozással. Egyszerüen eljárt felette az idő. Egy mai fotós pedig digitálisan dolgozik, mely totál automata és nem kell előhívogatni. Középkorrá vált. Már csak azért nem dobom ki, mert elfér a szekrényben.
Még itt vagyok... ma inkább az üzleti részre koncentráltam, mert az a fontos...:-D
Nem mondod, hogy voltál?
Mesélj, milyen testközelből a H2R és az új GSX-S?
Nem tortent semmi. Azt tudtam hogy szinte mar mindent pc-re kotnek, nemregen vettem oszcilloszkopot ami a szamitogepen megy. Joval olcsobb volt.
Szia! Köszönöm a kimerítő választ de ma már be is szereztem Zölditől mindent ami szükséges volt.
Itt is köszönöm, Zöldi!
Ezt visszavonom önszántamból...nagyképű és felesleges beszólás volt, bocs.
Na, meg volt ma a kölni Intermot elsö napi bejárása... :-D Volt egy kis kukkolás, beszélgetések itt-ott...:-D
1200S 2000ig

H4 60/55W
4W BA9S


1200S 2001töl

HB3 60W
HB4 51W
5W W2.1x9.5D
Hm, szerintem a prop-tech-es cucc jobbnak tűnik, egyszer próbálj ki egyet ha erre jársz.
Nem mondod, hogy nem ismered? Arrafelé nem dívik az ilyesmi? Én kb 6 éve használom és korrekt cucc... ....
Egyébként a lényegen ez nem változtat. Az hogy miért drága a járgány, a téma szempontjából indifferens. Drága azt kész. A gyártó meg próbálja faragni az árat, hogy mégis megvegyék.
Júzer, Tasi, júzer. Nem lúzer :)
Azé ha összeadod a számokat sehogyse jön ki.
230e minusz van vagy plusz oldaltól függően.
nem jol látod .... be vagytok csapva ....... nem ez miatt készülnek a szar termékek .........

egy uj suzuki 3 800 000 swift

az áfa 1 000 000
az adó 450 000
a bér 280 000 ...ennek az adója és járulékai 320 000
az auto önköltsége 1 080 000
az adozatlan haszon 900 000 autonként

a haszont ujabb 16 % adó és ujabb eho terheli tehát 280 000 megint adó

számoljál ..... egy uj auto eladásnál kp esetén egy
1 100 000 ft értéket kapsz ................. 3 800 000ft ért
a gyártató tiszta haszna kb 700 000 ft
a gyári munkás kb adó után egy autora vetitve 230 000 ft kap / 3900 fő + ebéd jegy és esztergomi ingyen busz
az ÁLLAM kb egy db auto után 1 800 000 ft seper be + az átirási ileték + a gépjármü adó ................


milyen luzer ? ... ki itt a luzer , ?
meg kell vennem a cég összes termékét ... így a bmw - a triumph ig minden motorban tudunk majd matatni .... Ígaz a hozzám a szegényebb motorosok járnak karbis gépel ehez elég a TUDÁS IS
meg tanulom azt kész ....

ez a szinkron teszter Jó .......... pontos , és nem igényel szakértelmet még egy ovis is be tudja vele állitani a motorját ,, jelzi a farsot ,, mindent amit kell .. tárol adatokat nével motoral .............
hala Józsikám
Igen. Amikor a gyártók árversenybe kényszerülnek mert a júzerek nem akarnak annyit fizetni a járgányokért, amennyibe kerülnek, akkor a gyártó elkezd spórolni, kevesebb, hitványabb anyagot tolni bele és látjuk az eredményét. Nincs ingyen leves. Ha valami ócsó, annak oka van.
Ha ha ha... ez van, hetente jon a Snap-On gyerek es mindig veszek valamit. Muszaly. Nemreg egy kamerat vettem amit a gyertyanyilasba lehet bedugni, 855 dolcsi volt. A jo szerszam megfizeti magat.
Nekem most egy digitalis szinkron muszer van Vacuummate http://youtu.be/uFTppxm1umY ) nevvel. De a higganyos valamiert jobban szeretem, megbizhatobb jobb felbontasu.
szia józsi............... rábeszélésre ... a kevés... öszekupiorgatott kis pénzemet bele ölöm ... meg lesz véve az egész rendszer ... minden uj szar motorhoz .... és ha sikerűl csinálok egy mérö padot is ................................................... na nem olyat mint te 20 éve ....már anyit kaptam hogy nem elég a 13 villáskulcs ,,,, meg egy csillag csavarhuzó hogy bele untam ... engem is visz az ár Józsikám !