Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jujjdepatent írás!
Anyukám egyszer úgy 7-8 éves korában lepasszolta a kocsiját hogy defektes mert "furán" megy.
Nya kérem lekapva a kereket a fékcsó sugábran dobta ki a folyadékot.
Én nekem szégyen de csak fémcsöves motorom volt.

És a motorteljesítményt sose buzeráltam a féket meg a futóművet rendszeresen.
Pár gondolat:
Egy részröl túlmisztifikált dologok vanak a motorkarbantartás környékén. A gyári "gumicsöveket" 4 év után kéne cserélni. Autóknál ilyet sehol nem olvastan...igaz nincs is kitéve UV sugárzásnak...

Az 25 éves Sr 500-amon le kellett cserelni a gyári fékcsöveket, mert koppanásig húztam, és szaladtam vele be a keresztezödésbe... a második linken lévötöl vettem. Itt már érezhetö a különbség.

Az gsx 1400-en is lassan lecseréltem elöl hátul, meg a kuplungét is. Erre elvileg többet költeni nem kell...de cseréltem a föfékhengert a kormányon a B-kingére. Ugyanis ha hegyekben tekeregsz és 10 másodpercenként kell elmarni teljes erövel a féket, akkor ennyi könnyités jól esik, mert óriási különbség van a radiális és axiális föfékhengerek között a radiális javára.
Ugyanakkor magyarországon még mindig sok esetben megáll a tudomány mindenkinél a motor tuningnál, az hogy megemlkedett teljesítménnyel egy szitre kerüljön a fékredszer meg a fütömü is az már sok pontagyunak nem megy bele a fejébe...
Azonban minden fejlesztést érdemes függövé tenni attól, hogy milyen vérmérsékletü vagy, és milyen hosszú távon gondolkozol a motor megtartásában. Sokan esnek abban hibába, hogy összevásárolnak, minden bucsus bovli kiegészitöt, és az mellet hogy úgy néz ki a motor mint egy karifa, a tököm sem óhajt többet fizetni érte a piacon egy két idénnyel késöbb mikor "kinövik".
Meg ha olyantól kapsz tanácsot akinek teljesen más a vérmérséklete, "örült", akkor az sokba kerülhet neked, ugyanakkor semmivel nem fogod jobban érezni magad.
Lehet hogy igazad van
Egy bandit es egy aprilia kozt nagy a kulonbseg fekben es nem a femcso meg a betet miatt.
Köszi, majd még én is meglátom, majd letesztelem a tesóm apriliáját fém fékcsővel, na meg az enyémet, van- tényleg érezhető különbség.
Úgy is most cseréltem fékolajat, meg beleraktam a szinteres betéteket, elvileg meg kéne tudjak állni
Én majd akkor cserélem fémre, ha zavaróan "megpuhul" a fék, mert rugalmas lesz a fékcső. Egyelőre ez 7 év után nem áll fent, majd egyszer egyben mindent. Az ebayen árulnak 3 részeset is amúgy.
Nincs,marmint van beszallitonal horror dragan.
Azt Istvan altal linkelteket mernem feltenni,abba semmilyen vizsgabiztos nem tud belekotni. A ket csoves race es a gyari elosztos.valtozat kozott sztem semmi kulonbseg. Gyarilag csomo sportgep ketcsoves.
Ha jól látom, itt 2 cső indul a munkahengertől, nem pedig 1, ami később válik ketté. Melyik a jobb? Vagy mindegy?
Ez sem olcsó, bár a féken tudom, hogy nem szabad spórolni. De vajon érdemes megvenni?
Ha jól látom, itt 2 cső indul a munkahengertől, nem pedig 1, ami később válik ketté. Melyik a jobb? Vagy mindegy?
Ez sem olcsó, bár a féken tudom, hogy nem szabad spórolni. De vajon érdemes megvenni?
1
2
Otthon az x-bike van de pofátlan drága már, és egy minöségi tanusitványt sem képesek adni hozzá.
A fentiek meg ABE! (Allgemeine Betriebserlaubnis)-vel jönnek.
Ha szeretnék 600-as banditra előre fém fékcsövet, van itt bejáratott hely, ahol érdemes érdeklődnöm?
Zöldi esetleg nálad?

Van itt valaki aki lecserélte? Megéri vagy csak divat?

Köszönöm!
Pedig létezik a Freewindbe való YTX9-BS akku zselésben is... (nem gondozásmentes, ZSELÉS!) Nekem is az van a Banditban..
Elég jó a fék?
Hello!
Kellene a cimed ;-)
Kosz
Na, ez nem rossz. Vállalható tételek annyi km után.
Előbb mentem egy kínai robogóval 2X20 métert, élveztem :D
az a tárcsa gyári 182 000 van bent eböl 148 000 a seggem alatt ment ...... mondom a titkot ..
2005 óta kuplung ferrodoval ragasztatom a betéteket / 4 db 3000 ft /
kb 10000-12000 ezer alatt kopik el! De a tárcsa most 5.4 es gyári/ 6.5 /
és meg tudok állni . Na mit szólsz Dipshit........ most ezért .... kapok a pofámra ...tudom
szeva a Zöldi ! hozzám hordja ...itt vette Bicskén az Interatba első szerviznél olaj, szűrő, átnézés stb ..tudod ott hagyott 21 ropit .... de akkor tájt még 200 volt a benzin ...ez nagyon fájt neki
így én csináltam tovább mikor ,hogy 5-6 ezrenként olaj 10-es/ sg
márkát nem írok ,ma már 15-ös/ sg -vel megy 60000 -nál M lánc+ F kerekek 90000 kuplung csere volt ,120 000 nál tárcsák, telok , leömlö csere, lengőkar felujit ,180 000 V tengely exh csere + V lánc +feszitö és vezetö minden szelep fészek marva új szelepekel és rúgokal +pár db himba bontott , DE aVÁLTOBA csak a kiválasztó tengely kelet cserélni az is a fogas ív miatt / nagy volt a hézag /
ezt 2010 be volt!
azóta csak szinkron ,olaj cs , gyertya, és már bele pörgőt 60 000 +
Ide jár hozzám " gyrzslt " neki is 170 000 van benne , Persze mutata a lenyirt fogaskerekeket de ő csak egy éve jár ide !
Egy 2 éve beszéltünk erről ZŐLDI ,, ma is azt mondom ha jó a kuplung és van jó olaj a váltó a világból ....persze van kontra is

Hulu ...
féktárcsából is elfogyhatott már egy néhány
meggyógyultál?ülhetsz már motorra?,nem csak a fajanszra
Hanyadik valto van az inazumaban?
Köszi
Erre gondoltam én is de kellett a megerősítés. Nem vagyok vegyész...
nyugi, zselés akksira halandó embernek nincs pénze... tévhitek eloszlatása képp: a ferdén elhelyezett akksid is savas, csak van benne egy réteg ami fel iszza a savat ezért helyezheted el akárhogy anélkül h ki folyna.

én így szoktam üzembe helyezni: a savról leveszed a nejlont, az akksiról lehúzod a védő fóliát. Felé helyezed a savat úgy hogy a fényes alufóliás nyílások az akksi felé nézzenek. Rá nyomod a savas dobost az akksi nyílásaira, majd otthagyod az egész cuccot hadd csepegjen le szép lassan magától. FIGYELEM! NEM nyomod meg a savas dobozt annak érdekében hogy gyorsabb legyen a folyamat! Ha így teszel, a benne levő cuccnak nem lesz ideje felszívni a savat, és szépen kibuggyan a töltönyíláson. Maximum kocogtatni szabad a savas doboz tetejét. Szóval. Megvárod míg MAGÁTÓL betöltődik a sav, majd leveszed róla a savas dobozt és nyitott állapotában hagyod pihenni minimum 20-30 percet. Ha ez megtörtént, akkor a záró kupakot rá helyezed, és vagy kézzel vagy egy gumikalapáccsal óvatosan a helyére kérleled.

Ennyi. Üzembe helyeztem már jó pár akksit, mind jó lett.