Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

3500 + ért azt le vizsga ............... ami be kerék nincs ...... stb csak a fék legyen fasza!... jöhet slick gumi ... bármilyen kipu

http://taschnergarage.webnode....
Köszi
Akkor reggel összeöntöm, du. meg megy a motorba.
Én kaptam nemrég ilyet. Mármint yuasát, de ilyen állapotban.
Én beletöltöttem a folyadékot, vártam amíg befejezi a pezsgést, (kb 40 perc) majd ráraktam tölteni. Amikor már nem vett fel töltést levettem. 2 nap múlva megint, és így tovább. Hetente felrakom, amíg nem kerül a mociba végleg.
Zselés akkut kértem, de nekem ez nem annak tűnik. Pedig a Freewindben ferdén áll az akku. Jól gondolom, hogy a savas akkunak az nem tesz jót?
két három hétre olvass vissza,ott kitárgyalták azt döntsd el,hogy töltöd vagy nem

egyébként öndsd bele a folyadékot,majd vagy töltöd ,vagy nem, ez a Te döntésed
a felsoróltakon kívül a kipuffot(E legál),nekem fényképezték,lánccal nem foglalkoztak,de azért a lánckerék ne legyen foghíjas

talán még a törzskönyvet vidd magaddal,de ez nem tuti
Sziasztok
Vettem ma akkut a motorba, de még ilyen akkuval nem találkoztam. Hogy kell a fotón látható akkut üzembe helyezni? A papírjain nem írnak róla.
Oké Így már értem.
Annak idején főnökömék hoztak egy Banditot, amihez adtak kint olaszban gyári vezérműláncot 1 db-ot bontatlan csomagolásban. A motort eladták úgy ahogy volt, cserés lánccal így megmaradt a lánc. Az került bele a motoromba

Hidd el én is szívesebben játszottam volna be a nittelős láncot, de ez itt volt kéznél.. Akkor meg miért ne?
Ha eltűnik a nap, akkor lehetne csak igazán látni (nem tűzi a kijelzőt a nap), vagy tévedek?
Le fotózom ... ha legközelebb itt lesz...... ígérem
246 000/ gsx 550 a fiamé
184 000 / gsx -r 1340
Uram! Lefotóznád ezt az inazumát? Érdekelne a 232000-es futásteljesítmény.
Ha meg már beszélgetük egymással ? Hol szereztél gyári V láncot ?
Még egyszer ..tudom ,hogy vágod a szerelést ! De mi volt ebbe a nagy szám ,hogy szét dobtad a blockot egy 2 órás V lánc csere helyett , ha nitelőset veszel az miért nem lett volna megfelelő ?
Nagyon érdekel , komoly .... semmi kötekedés ...
Meg csak egy Bicske-bp viszonylatban probaltam,tetszett,jol rogzitheto,varialhato,de azt nem tudom,mennyire latszik,mert ahogy felultem a motorra,eltunk a nap...
Ne vedd magadra ....nem neked és nem a te motorodnak szolt ..
Te értesz ehhez !...vágom
Ma hoztak ide hozzám , köt szevizre hordot .....stb gs 500 ... NE tud meg .....! Valamenyit én is húztam az igát 81-94 servizekbe , söt 95-98 -ig szalagvezető ... a Suzuki gyárba ... tudom mi , hogy megy !
mellékesen megjegyzem olyan kérdésre válaszolsz amit nkem tettek fel, plusz olyan hangnemben ami miatt magamra veszem azt amit irtál... 1 nem pék a szakmám, tudom mit miért és hogyan teszek.
2 nincs visszapörgetve az óra, banki visszavett motor volt 1 gazdával . én vagyok a második.

dolgoztam márkaszervizben, és azt kell mondanom el vagy tájolva kissé... de mindegy.

ennyit szerettem volna, maradok tisztelettel.
nem volt még tropa a lánc, viszont volt új láncom, ezért lett kicserélve. Egyébként nem volt rossz móka rendbe rakni :) Olajsárra talán annyi indokom van, hogy bőven túl lett használva benne az ásványi olaj. De egyébként hibátlan a vas :)
szia U.S.A motor doki !

Tudod miért ... ? vissza vannak tekerve az órák , itt még nagy divatja van ......... aztán... okoskák /már aki / csak a márkát nézik az olajos dobozon !Maguk a SERVIZEK kötelező szervizek alkalmával semmit nem csinálnak ... ki küldik a tagot ..... rá beszélik 5-6 ezer ft olajokra , ami nem is jó a gépükbe .... oszt megy bele a TESCOS sutyok gyári szüröt fizetsz és kinait kapsz ... ez megy itt sajna . basznak szét mindent, szinte direkt módon ! Amihez értenek !, csak a pénzt gombolják le róluk / tiszt a kivét /

1200 inazuma / 0 km től ... itt a faluba ...232 000 km tart 40 km-ént szelep Á .... 6000 -ént olaj bele való oszt ..semmi baja

180 000 cseréltem V láncot ...sorolhatnám ... De te is gondolom ?

Sajna ez van .. Pék szerel .... tudod? .. Aki tudja nem engedik oda ,.. aki nem érti csinálja ... aki nem tudja ... tanítja !
Erdekes amit irsz hogy 50 ezer utan kuka a lanc. A feszitot ertem de a lancon csodalkozok. Meg az olajsaron is. Dobbenet. Kitudja mit muveltek ezzel a motorral az elozo gazdai? Kollegam TL-jebe 180 ezer van eredeti lancokkal. A jel elteres a vez kerekeken a szivon 1.5 mm. Nem egy motort szedtem mar szet 100 kornyeken es semmi olajsar nem volt bennuk. Mitol van az olajsar? Es mitol megy a lanc gajra olyan hamar?

Jo melo volt rendbe rakni a gepet nem? Gratula hozza.
Sziasztok!

Lejárt a műszakim és lassan viszem vizsgáztatni a vasat. Autót már vizsgáztattam, de motort még soha. Az lenne a kérdésem, hogy a szokásos dolgokon kívül(fék, világítás, gumi, kormány, lengéscsillapító, váltó stb.) mi az amit még ellenőriznem kell ahhoz, hogy átmenjen a vizsgán? A láncfeszességet vagy a láncnyúlást nézik?
Előre is köszi a segítséget.
Szia Zöldi!

Mi a véleményed a tokról, érdemes volt megvenni?
Engem is érdekelne egy ilyen, de ebay-ről még sosem vásároltam semmit sem.
azért volt vele sok munkám, mert a vezérműláncot gyárira cseréltem le nem pedig nittelősre. Mivel a 2-es 3-as henger közt van a lánc ez úgy néz ki gyári , nem nittelős lánc esetében hogy olaj le enged, blokk ki, blokk szét, főtengely ki, lánc le. Új lánc fel, főtengely vissza, blokk megtakarít, Loctite piros pasztával újra tömítve ( nézd el nekem, hogy fejből nem vágom a gyártási számát csak a színét ), blokk össze, mindent nyomatékra meghúzva, majd mehet vissza a helyére.

Mivel amúgy is ki kellett szednem a blokkot és szét kellett szednem a vezérműlánc cseréhez, így minden egyes alkatrészét elmostam, tehát teljesen tiszta a blokk. Meg lepne, mennyi retek és olajsár lakott ott bent 50.000 km után. Olajpumpa szintén makulátlan mostmár, plusz új hengertalp tömítés, új hengerfej tömítés, új O gyűrűk.

Összességében nem tűnik soknak , de azért el játszottam vele pár órácskát munka után
No offense, de miért volt anyi munkád vele?
Egy olajcserével van kevesebb az enyémben, kapta a TMK-t ahogy kell, de azt nem nevezném soknak
Mesterem, volt polcon:) Természetes, hogy ha már a feszítőm szarrá ment akkor a polcon levő láncot bele rakom Legalább az is új.

Egyébként hallani is lehet a blokkon a különbséget ezzel a lánccal és a régivel. A régit miután kiszereltem és megnézegettem, még talán bele esett az "épp, hogy jó még ez" kategóriába
Az enyémben azért cseréltem ki, mert volt a polcon új Plusz a feszítőm záró csavarján a menet kuka volt, így sokat nem funkcionált mint feszítő. Ezért abból meg jött az új.

Plusz eladás előtt egy szerelő átnézi, és megcsinálja amit kell :) Fáj is érte a szívem, nem kevés munkám volt benne.