Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

sztem egy kicsit eltúlzod a dolgot. Igaza van Kraven-nek, menj el, hallgasd meg és válassz! Ebben a kategóriában majdnem tök mindegy mi van ráírva. Technikailag csak arra figyelj, hogy 8 vagy annál magasabb inpedancia van a erősítőre írva akkor a hangfal ne legyen annál kisebb, mert ha egyszer megküldöd úgy istenesen akkor annyi az erősítőnek.

Mint a jó számítógépes mondás: a processzorok füsttel működnek! Ha kijön belőle a füst nem működik többet!
Pont így kell meghallgatásra menni. Érdemes egy olyan CD-t vinni, amit ismersz, vagy úgy állítasz össze, hogy az általad leginkább hallgatott zenék legyenek rajta.

Azt azért mondom, hogy nem illik 128 kbit-es MP3-al beállítani audiofil meghallgatási szándékból Meg összességében onnan fogod felismerni, hogy jó rendszered van, amikor nem bírod a tömörített állományt hallgatni rajta, mert ANNYIRA hallod a különbséget.
Élmény szempontjából az utak száma is mindegy. Véleményem szerint az igazán jól eltalált háromutas 400 kHUF fölött van. (rengeteg idő a hangszóró - doboz - váltó illesztés) Alatta mindnek van valami kehéje, de ha tetszik válaszd azt, ne hallgass rám.

A kétutasok korrektek az elérhető árkategóriában is. (Figyelem az utak száma NEM a hangszórók száma!)

Azonban remek alternatíva, főleg álló sugárzóknál a 2,5 út. Itt 2 utas szinten kevés a fázis és keresztezés probléma, viszont 3 utas szintű mélyeket is tudnak kicsiholni.
no és még egy, hogy offoljunk
2 utas vagy 3 utas? ez megint tökmindegy, ne foglalkozzak vele?
áá egységsugarú felhasználóként sztem a lényegét értem, a többi...
a meghallgatás mit jelent nálad, honom alatt az erősítő és bemegyek a boltba?
Persze hülyeséget írtam. Nem nagyon találsz olyan dobozt, ami hitelesen lemegy 20 Hz-re. A mélyek kapcsán jön csak az igazi woodoo. Ha érdeke írok, de ez nagyon kezd itt off lenni.
Az érzékenység adja meg azt a hangnyomást amit 2,83 V eff kimenőfeszültségnél (8 ohmra 1 watt) 1 méter távolságból generál a hangsugárzó. Gyakorlatilag arányszámnak tekinthető, ha hozzáveszed, hogy 3 dB hangnyomás növeléséhez kétszerezni kell a kimenő teljesítményt. a 70 Wattot tudó Technicsed gond nélkül tud majd orkánt csinálni a 91 dB/W/m-es dobozokkal. 91-92 dB/W/m teljesen átlagosnak mondható. 90 alatt vannak a watt zabálók (ezek igénylik igazából a teljesítményt) a 95 fölöttiek pedig a delikát kategória.

A hallható freki tartomány 20-20 kHz. A gyakorlat azt mutatja, hogy szellősebbek a magasak, ha a hallható tartomány fölött is sugároz a hangsugárzó (a páros és páratlan rendű felharmonikusok is "ki tudják magukat futni", az az eredeti hangot is teljesebbé teszi) Ezért szoktak egy-egy szuper tweetert is alkalmazni, ami esetenként 100 kHzig is elhúz.

Ma már nem gyárt neves hangsugárzó gyártó olyan terméket ami ne fedné le a teljes hallható tartományt. Nem is ez számít, sokkal inkább a tartományon belüli hangnyomás változás és a fázis eltolódások. De ez megint kezd a woodoo kategóriába csapni.

Az a lényeg, hogy hallgasd meg és ha tetszik vedd meg. De tényleg csak akkor, ha teszik, hisz végső soron a szórakoztatásodra készült. Így minden szám hiábavaló, az élmény a lényeg!
kösz, és akkor pl. a frekvencia átvitel tekintetében mi az elérés közöttük, ott mi a "jó" sáv vagy tartomány? az érzékenység gyak. uaz mindegyiknél 91-92, felteszem ez tökmindegy...
Ezt a 2 értéket nem vágom még.
(Azt akkor levettem mindeniktől, egyetértésben, hogy 4ohmos erősítőhöz jó a 8ohmos meg a 4ohmos hangfal, semmi nem fog elpukkanni, ha felcsavarom...)
Nekem a Mission m35i van . Az Alba audiónál vettem és akkor erre is lehetett kérni árajánlatot, így 117000-ért házhoz is szállították Zalaegerszegre . Megnéztem, most az m34i-re lehet csak kérni . Szerintem az is bőven jó, de ha a nagyobbat választod, egyben biztos lehetsz, nem kell attól félned, hogy kevés lesz az erősítődhöz .
Ja, és 4-től 16 ohm-osig akaszthatsz rá erősítőt .
A PMPO az a teljesítmény, amit úgy számítanak, hogy gyakorlatilag minden töltéstároló alkatrész egyszerre kiad magából mindent 20 mikrosec ideig. Egyszer. Kb olyan mintha én akarnék egy kamion elé állni. Lehet, hogy okozok 20 mikrosec késlekedést, de utána az állapotom több, mint kétségbeejtő lenne

A wattok teljesen érdektelenek egy szint után. Nincs is értelmük, mert az átlag user el sem tudja képzelni, hogy tisztességes hangsugárzó mit ad e pár wattból. Egy 8 wattos Hiraga Le Monstre pl döbbenetes. Pláne ha valamilyen szélessávú horn dobozzal párosítjuk. Hmmm, na az már unikum!
Nyugodtam válaszd bármelyiket. Otthoni felhasználás mellet egyik komponens sem fogja bántani a másikat.

Mindenképp hallgasd meg őket a választás előtt! A katalógusadatok semmit nem mondanak! (ha elfogadsz ajánlást: Dali ikon 6 még az mk1-es sorozat talán még található valahol újonnan, de az mk2 érkezése miatt nyomott áron. Vagy ha megnyerted a lottót: B&W Nautilus 803S)
Persze, mert ateljesítményt is több féle módon mérik, pl. PMPO meg ilyenek ami nem valós!
technics su-a707; 70W, 4ohm. hifi, nem házimozi, ezer éves erősítőhöz, hangfalpár:
Mission_1
heco, de szett, későbbi bövítéshez
heco 2
mission 2
De az élet minden területén ez folyik: a mosogatógéphez papírdobozban kapható regeneráló só, amit 600-ért adnak, kutya közönséges konyhasó amit egy másik pulton 30 Ft-ért megkapsz, csak a kristályok nagysága nagyobb, hogy ne ismerjen rá a paraszt, valamint a dobozon nem azon a néven van írva a tartalom, hogy konyhasó, hanem nátrium-klorid
Nekem 850W-os Samsung házimozi rendszerem van. Mondjuk, szól is mint az ökör, le lehet vele bontani a házat, de azt a 850-es számot akkor sem hiszem, véleményem szerint az csak parasztvakítás, amiről írtál, hogy jobban eladható legyen.....
Ugyanez pepitában: amikor annakidején hozták be nyugatról a könnygáz sprayokat, mindegyikben ugyanaz az összetételű és koncentrációjú malonsav-dinitril volt, aztán nyomták rá a 5000-től a millióig terjedő számokat, hogy az annyival "erősebb", holott az egész egy nagy átbaszás volt, sokkal drágábban adták tök ugyanazt a terméket
Én csak azt írtam le, amit anno mondtak nekem az üzletben!
Daty!

Bocsáss meg, hogy kijavítalak, de ez így nem egészen igaz.
Ad1.: A gyártók által írkált adatok legtöbbször csak számháborús számok. Ugrálnak a sztenderdek között, a lényeg a minél nagyobb szám, mert azt hiszik akkor eladhatóbb...

Nagyon hosszú téma, meg itt off is. Röviden:

4 Ohmos erősítőhöz passzol minden piacon kapható hangsugárzó (a torzításhoz semmi köze...) A wattokkal csak akkor kell foglalkozni, ha nagyon eltérő szintet akarsz összerakni. A közép szintű hangsugárzók is rendesen túlterhelhetőek, ha nem kapnak egyenáramot. Ezt pedig csak elromlott, vagy túlvezérelt -klippelő- erősítőtől kaphat. Ezért... Tapptarapp, már megint kezdenék belelendülni, de nem fogok!

Inkább linkeld, hogy mit akarsz mivel társítani és majd jól megköpködjük
Többiek után szólva: 4 Ohmos erőlködőbe beledughatsz 8 Ohmos hangfalpárt, viszont 8 Ohmosba 4 Ohmosat nem, mert kilövi a végfokot.
Az ohm az impadenciáját jelzi.
Ha nem egyezik, akkor kicsit torzít, így tudnám legegyszerűbben leríni.
Teljesítményre pedig (W) olyan hangfalat kell venni, hogy "több/nagyobb" legyen, mint az erősítőé, akkor nem fog "szétdurranni".
Tehát ha az erősítő 100 W-os akkor minimum 100 W-os hangfal kell hozzá, de inkább 150 W-os, hogy teljes hangerőnél se torzítson!
más téma, de hülye vagyok hozzá sose jegyzem meg, pedig már magyarázták...
70W-os az erősítőm,4ohm, ehhez kell vmi hangfalpár, ami nem durran szét:(Mi a tökömet kell nézni? Melik W-ot és milyen nagyságú legyen? és az ohm kérdése..)
1. 260/140W teljesítményű 4ohm
2. a másikra meg azt írják 8ohm....15-75W erősítőhöz?

Mi a tökömet kell nézni?
Stimmel ezek az értékek. Az összes levegős himbás, ennyi az érték 1200-nél is. A vizesek korongosak, kivétel nélkül.
Szevasztok Banditák!Információt kérnék!A közelemben egy srácnak 2002-es 600-as Banditja van.A szivó és a kipufogó szelephézag értékei után éredeklődött.Nekem 750-es volt szivó 0,10-0,15 kipuff 0,18-0,23 és himbás.A 600-asét nem tudom egyébként 600-as korongos?Az 1250-esé milyen?Válaszotokat előre is köszönöm!
Szotyi1

Nini! Nemrég jártam itt,és a hajó is ott állt még!
Nem kell lemosnod, azonnal mehetsz vele.