Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kényelemre csak a Bandi! Városra csak a Gsr!
Örülök, hogy segíthettem.
Semmi köze az olajhoz! Egyik irányba forgatva hajt, másik irányba nem, ennyi. Kb mint a racsnis kulcs, csak ricni nélkül Azért kérdeztem, mert ha nincs ott olaj akkor holnap levesz és megnézem az enyémen.
Szerintem a mérnökök számítottak nagyonmeleg araszolásra.
PC hűtő elolvadna.
Kb. 700-850e Ft-ot tudok motorra költeni. Így csak a régi bandit, vagy egy olcsóbb Gsr jöhet szóba. Ezek szerint lehet, hogy kezdőként is jobb választás lenne a Gsr? A Gsr nem túl hangos hosszabb úton, vagy pl. autópályán? Két személynek melyik a kényelmesebb?
Köszönöm a válaszod.
Jajj Te! Hát gyártanak vizes mocira gyári hűtő ventit!
ez nem is jutott az eszedbe?
Egy passzív hűtésüvel araszolgatni vagy lámpánál pöfögni nem jó. Nekem szokta súrolni a nem egészséges határt a hőmérő olyankor.

Már gondolkoztam rajta, hogy valami PC venti féleséget kéne rakni a hűtőhöz, csak nem tudom érne-e egyáltalán valamit és, hogy meddig tartana egy száraz körülményekre kitalált cucc a motoron.
No én is erre gondoltam, hogy lehet, hogy azt az olajnyomás feszíti? Ha teljesen betolom, akkor érintkezik tökéletesen szintban a többi fogaskerékkel. ha kihúzom a kupplung fel, akkor szint alig érnek össze a fogak.
Most akkor szerinted vagy tényleg csak a kerék mozog?

Egyébként belül a főtengelyre ütközik, kint meg a kuplung tartja, sztem nem szabadna mozognia. Van ott olaj, ha leveszed a deklit?
Ménemjó városban a víznéküli?
Hát a két motor között azért van különbség bőven. Pl a GSR sokkal nagyobb fordulaton adja a nyomatékot, ezért a bandi erősebbnek hat, pedig nem az. Nem tudom mennyi pénzt szánsz rá, de a városi használatra a lég-olajos banditok nem a legszerencsésebb választás, inkább a vizes, tehát 2007-től. Így viszont 2-3 kilóval drágább mint a legolcsóbb GSR.

Az idom elsősorban sztem izlés dolga. Nekem csupasz van, és leginkább túrázni használom ( ha használom )szintén két személlyel és nem hiányzik az idom. kb 180 cm feletti magasság esetén állítólag inkább árt mint használ.
Ízléssel nem lehet vitatkozni. Kinek a pap.......
Nekem az idomos!
szerintem csak a kerék mozog. A kupplung szépen áll.
Sziasztok!

Banditot vagy Gsr-t szeretnék venni. Full kezdő vagyok. A Bandittal kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik lenne a jobb választás, az idomos, vagy az idom nélküli(és miért)? A motort főleg városban és kisebb túrákra használnám, két személlyel.
Köszönöm a segítséget.
Hát te! Megmondom őszintén, hogy nem emlékszem, de ahogy nézegettem a manualt és a robbantott ábrákat, a kuplung kúposan megy a főtengelyre és golyók fogják közre a fogaskereket.

A kuplunggal együtt mozog, vagy csak a fogakrekék magába?
igen!
A nagy fogaskerékre gondolsz amin az önindító kuplungja van?
Pali! Nem emléxel? Az önindító fogaskerekem iszonyat nagyot mozog tengely irányban. Kb 5-6 , majdnem egy teljes fogaskerék szélességet a szabadonfutóban. Normális ez?
Figyu! Nekem van egy láncom itthon ami gyári méreten van. Megmérek valamennyi csapot, ahoz tudod hasonlítani a tiedét.

Egyébként egyetértek a többiekkel: annak a láncnak 100 előtt nem szabadna tönkre mennie.
Köszi, akkor a következő csörgésénél kicserélem a ruggót egy újra, aztám meglátjuk! Kíváncsi leszek!
Az adatlapján ott az elérhetőség írjál neki üzit mert tudtommal kint dogozik külföldön!
K.István-t el lehet valahogy érni? Érdekelne Mccoi.
Sziasztok,

jo allapotu CBR1000RR hatso rugostag elado, kisse profibb mint a Bandit gyari gatloja. 15e huf.
ha valakinek mas mereture lenne szuksege, masok is vannak (R1, R6, GSXR600-750-1000 k6-k8, ZX6R 2005-08, stb)

udv
Nem mondhatom biztosra, de az idő, a meleg vagy franc tudja mitől, de elő szokott fordulni sőt az is, hogy két vadonatúj gépnél már más a rugó hossza.....beszállító váltás vagy csak beleszarás a meós részéről.....volt itt bandit amiben gyárilag rosszul volt összeszerelve a teló és a telórugók több motorból összehasonlítva is nagy szórást mutatnak....mindenesetre a feszítőknél ez lehet problem...
Azt mondod, hogy csak a rugó van elfáradva? És az mitől?
A második képen látszik az is, hogy az indexek is máshol vannak mint a gyárin, vagyis az ötödik képen!
Vagy mondjuk ezen, amit ide tettem.