Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

de..csak Te itt kevesellted a kanyarokat meg a Gerlosra nem akarsz jönni..banyek
ez a Nivo kft féle belső sárvédő-láncvédő van 1200-eshez is?
a nivóékkal beszéltem nekik nincs
erre gondoltam:http://www.nivojff.hu/index1.p...
A bütyök jobban tetszik!
bütyke = csapja?
Szep bizony!
Köszi, ilyenem nekem is van. Az érdekelne, hogyan néz ki a PLX539, ha csak a hátsó doboz van rajta. Köszi.
Nem gyengén türelmes pasas lehetsz!
Én is benne vagyok!
Jaaaaaaaaaaaaaa
Na én is így vagyok vele!
Olyanom Nekem is van!
Tolóvilla kukactárcsa kapcsolóprofiljába illeszkedő bütyke = kukac
Az megvolt, mivel pl Pannoniánál rendszeres hiba a kukactárcsát (nem hengeres tengely) mozgató, rugós leszorítású villa profiljának és a kukactárcsa léptetőbütykeinek rádiuszos kopása miatti váltólábító ugrás, amit súlyosbíthat a kukactárcsa kapcsolóprofilja és a TOLÓVILLA illeszkedő bütykének további kopás miatti kotyogása...

No ez is szép...
És ne felejtsük el a "kukactengelyt".
Tolóvilla és tolóhorony. De szép szavak! A veteránok kapcsán nagyon sokszor téma a nem megfelelő váltó, de sosem használtam még ezeket a szavakat. Mindig vájat, bigyó, köröm, stb használatával utaltam a villa - fogaskerék kapcsolatra :-))))

Ma már megérte felkelnem
akkor nem együtt megyünk?
Hehe,de nekem is ez van oldalt ,hátul meg 52-es maxia
A leptetö villak jateka 0.1-0.2 mm között van, ha beegnek ( idiota kerekezök miatt, meg gyorsuloverseny vitezek miatt ) akkor ez valamivel nagyobb.Ilyenkor mar akar több fokozat is kapcsolodhat, annak meg eleg kiszamithato a következmenye, hogy akkor mi lesz.
Meg ha mar dobalja a sebesseget ki , akkor a villa küzd a folyamtos fokozatban tartasert, amig tud, aztan kiugrik a fokozat. Ilyenkor a kapcsolokörmök 1-2 fokos alaszedes gömbölyödik le es az addig tehermentes tolovilakat kesztetik nem tervezett terhelesre.
Bontaskor erdemes ramerni ezert a tolovillak szelessegere, de inkabb hezagmerövel kimerni a fogaskereken levö tolohorony ,es a tolovilla közti jatekot. (bontott valto vasarlaskor az elöny hogy esetlegesen cserelhetö ha tul nagy a jatek). ugyanakkor gondot kell forditani a tolovilla kukactengelyben mozgo vegere is, mert ott is megnöhet a jatek...
Nem szedtem még szét csak megujjaztam :-)
Kaptam egy kupplungot cserébe de azzal is volt morgás.
Pár hét és szétkapom. Sajnos a szerelő barátomat a múlt hét csütörtökén elütötte egy köcsög!
Dupla záróvonalon megfordult, beszívva és biztosítás nélkül!
Manualod nincs?
Na szétbontottad végre? Oldalra annyit mozdul amennyit a tengely enged, mivel úgy kapcsol, hogy a fogaskerekeket tolja ide-oda.
Banditák.
Oldal irányban mozoghatnak a fogaskerekek a váltóban?
Ha igen, akkor mennyit is?
Májusban tuti megyünk.................a panzió rendben volt 2-3 ágyas,külön zuhanzós wifi is volt meg tv.
+1
Bár nem feltétlen kell szálloda, faház is megfelel, ha nincs hideg.
Nyitott vagyok bármire. Gondolkodtam is rajta, hogy összeállhatnánk páran egy nagy útra Főleg, hogy még nem voltam több napos külföldi túrán.