Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Elsö pályanap Jerez
Reggel idöben elindultunk. Az egyes brigád elöbb indult a hotelböl (azért egyes mert abban az autoban ülnek a leggyorsabbak: Csabi, Tompi, Szabi meg Emese) de elkurták és kerültek 60! km-t. Pedig tegnap 2x is voltak kint a pályán de ugye akkor féljozanul.
Szoval 40 percet vártunk rájuk, mert ugye náluk volt a boxkulcs.
Mára enyhe esöt irt ami sajnos igaz is lett, délelött hol szemerkélt, hol elállt, de szerencsére erös szél van ugyhogy dél körülre tök száraz lett minden. Csabi meg Ádám és Tompi nem birták ki, ök mentek már a felszárado pályán is. Érthetö hiszen pálya uj volt nekik.
Én viszont tegnap megálmodtam hogy annyit fejlödtem az utolso évben hogy nekem nemhogy elsö nap, de az elsö menetben összejöhet az uj pb, tavaly itt 2:01.5 volt a pb-m.
Lehet hogy merész volt ez a terv, hiszen hüvös is van meg a szél is erös. Ennek ellenére sikerült elsö felmenetelben 3 uj pb-t is mennem. 01.1 volt a legjobb. De ekkorra már Csabi 58 nál tartott. Délutánra a nap is kisütött. Második felmenetelemben tovább feszitettem húrt, két 58 as kör a legjobb 58.4. De ekkorra már Tompi 58.0, Csabi 56.9
Szóval semmi tisztelet az öreggel szemben, minding két lépessel elöttem járnak.
Ádám egyelöre nem ellenfél.
Itt van a 3 uj jövevény is, Ök ugye lakokocsival jöttek hatan mert barátokat is hoztak. Kiss Tibi, most 04.5 nél tart, Ancsy egyelöre 10 felett, és Attila, rola nem tudok idöt mert nincsenek velünk a boxban, hanem Öfelsége mellé táboroztak. Apropo Öfelsége kezd alakulni, megfutotta a tavalyi pb-jét 05.
Szabi és Peti nem mérnek még, Ádámét meg egyelöre tiszteletböl nem irom le.
Most elsö nap délután ugy látom hogy ha nagyon összeszedem magam akkor talán a tavalyi pb-men esetleg 5 másodpercet is tudok hozni ami kb 56 lehet.
Csabi 51-et akar itt menni mire végzünk. Amilyen állat meg is teszi. Reggel amikor kaptuk a karszalagot akkor volt egy jo beszolása, hogy milyen csoportot kér: medium-hard!

Délután gyönyörü idö lett, egyre többet köröztünk, javitottam még 1:58.00-ra és ezzel kinyirtam a 6680 as hard ntec-et, Golyo feltett nekem egy kemény Brigi slicket és elhatároztam az utolso negyed orában hogy az uj gumival megyek egy uj pb-t mert azt akartam hogy alá menjek az 58.00-nak.
Végre megmelegedett az uj gumi, felpattantam rá, volt még 10 perc a napból, akkor észrevettem hogy villog a benzin és perszre rögtön eszembe jutott hogy csontra kifogyasztottam az elözö menetben. Én már feladtam, de Ádám nekiugrott segitett, raktunk bele 4 litert, közben meglátta az uj hátsot, rákérdezett guminyomásra, hoppá persze hogy azt sem állitottam be, pillanat alatt leeresztettük 2:00 ra és tüz ki, gondoltam 2 mért kört tudok menni, de 3 lett. Mivel Csabi már bevette a jeladót, fogalmam sem volt hogy vajon sikerült –e a pb, csak vágtam le a kanyarokat a rázokövön és élveztem hogy végre nem csuszik a segge. Aztán leintettek és végre kijöhettem. Sejtettem hogy sikerült az 57, elsétáltam a monitorig, 1:57.1
Tehát jol zártam a napot.
A mai összesités:
Csabi 1:55.1
Tompi 1.56.1
Svéd 1:57.1
Ádám 1:59.6
Peti 1:59
Szabi nem mérte, aszonygya ez lesz az uj taktika.
Öfelsége végre megdöntötte a tavalyi pb-t, 2:03
Nem csak az e-bay olcsobb, hanem sok esetben az osztrak meg a nemet kereskedo is lenyegessen olcsobban adja ugyanazt a cuccot mint a magyar. Akkor ez hogy van? A palyanapokrol nem is beszelve ( osztrak szervezonel 70 euro elovetelben az egesznapos P.ring, a magyarnal meg 90 )
Összeakadtunk mi már többször is éppen ezért írtam így. Ott is csak a hülyeség folyik belőled.
Ja ezt most csak az LX-nek írtam mert megint bekérdezett De azért nem irigyellek benneteket a nagy hó miatt.
Itt egy kép csak azért hogy lásd itt sem felhötlen az élet
Boreneorol
idefigyelj te kis herélt fasz. az anyádat köcsögözd le. Azt elfelejted kispofám hogy egyszer összeakadhatunk valamelyik pálya mellet és segbeqrlak mint a névrokonodat szokták.
Te még olyat itt nem láttál tőlem ,hogy valakire ilyesmit irtam meg viccől sem. vagy ilyesmi jelzővel illettem volna akárkit te kis sunyi fasz. Ha inteligensebb lennél 1 fokkal az egysejüeknél kulturáltan is eltudtál volna irányitani melegebb éghajlatra. te seggfej.
A pályázókat is utálom mostanában. Ezentúl irántad is igy érzek.
Manilában meresztem a seggem, Holnap visszamegyek 1 szigetre Malaysiaba és március közepéig haza sem megyek hanem motorozgatok Ázsiában. sepang stb.
nem lőttem mellé mert nem sima fékkarról beszéltem hanem pl a titax márkájúról és társairól
Ja.
Nincs értelme ezen vitatkozni. Mindenki ott vásárol ahol tud.
Speciel a fékkarokkal mellé lőttél picit.Bebattyogtam a legközelebbi kereskedésbe és annyért a kezembe nyomták mint a neten.Ugyanazt.Nem 15e res kart 25e ért hanem a 3795.- forintos taiwanit.De ha mindenki becsuk akkor nem lesz ilyen sem.És a motorkereskedelem sem csak fékkarból meg mindenféle tuningcuccból áll.Elég idegesítő hogy egy apró ficni miatt áll két hetet a gép a szezonban holott ismerek kereskedést ahova megyek és hozzámvágják.PL kormánysúly.Mindenki keresgél vadul neten én meg elémkanyarítottak 4 félét mind a netes ár alatt.
Végülis igazad van......ez a globalizáció.....szép új világ.....én pl. nem nagyon járok multikhoz, illetve az osztrákhoz igen......mondjuk az asszonyt már nem tudom lebeszélni a köcsög franciákról......
Okés, fordítsuk meg az érem másik oldalát. Miért van az hogy neten jóval olcsóbb minden? Nincs raktárkészlet? Nincs fűtésszámla? Ja és persze bebattyogok a magyar kereskedőhöz valamit venni, persze nála sincs raktáron, rerndeljem le, adjak előleget, várjak két hetet. Aztán ő kényelmesen felbattyog a netre, lerendeli potom pénzért, ráteszi a hasznát stb amit még nem szégyel, aztán kész. Miért van az hogy a honkongi fékkarokból amit kézbe tudok rendelni e-bay-en 15ezerből azt magyarszágon 25 ezer alatt még nem láttam és az is a legolcsóbb ár? persze ha akarok ilyet akkor is várjak a kereskedőre míg lerendeli
Na nehogymár a vevő tegyen róla hogy keresi a legolcsóbb megoldást.. Bocsi hogy nem akarom fizetni a kereskedő számláit, szerintem a kereskedő sem fizeti az én számláimat..
Sajnálom a kereskedőket, de a saját megélhetésemet előrébb helyezem mint az övékét..és ezzel midnenki így van, a kereskedő is inkább megélni akar mint a másik embert táplálni..
Próbálj fel egy netes kesztyűt,csizmát stb.Nálunk volt neves gyártó aki kikötötte hogy a termékéből ki kell rakni 8-10 db ot.Jött egy okos netes emberke sufniból hogy ő olcsóbban adja.Ajánlotta a kedves vásárlónak hogy menjen el a kereskedésbe és próbálja ki majd megrendeli olcsóbban.Erre falhoz lett állítva az emberke.Vagy ő megy vagy a kereskedő.Ő ment.
Ha becsuk minden bolt hol lehet felpróbálni a dolgokat?Sehol.És a boltos a költségeivel nem fog tudni versenyezni egy db számítógéppel.Így becsuk.Utána lehet 2-3 pár kesztyűt rendelni és feldobni hirdetésbe méretprobléma miatt eladó címmel.
A neten kereskedés lehetősége mindenki előtt nyitott, az e-bay tele van pl kereskedők árukészletével mert így ki tudják terjeszteni a vásárlói körüket. Általában az olcsóbb kütyük mind hong-hongból meg hasonló országokból jön, mindenki tud onnan rendelni árut magának tovább értékesítésre..
A vevőt majd fogja érdekelni ha valami nyűgje van.Addig nem.Viszont fájó mikor visszaviszed a cuccot és lehetne gariztatni de nincs számla csak sajtpapír.
Kereskedő mondja menj szervízbe.Szervíz meg mondja hol a számla.jó kis jojó ez.És tuti nem a vásárló a nyerő.Fogyasztóvédelem is csak blokk,számla ellenében tud tenni valamit.
TSanyi !Megint megelőztél!
A kiskereskedők harca még elmenne ,de a netes kereskedéssel sajnos nem tudunk versenyezni! Az akinek nincs üzlethelysége ,tehát rezsiköltsége ,esetleg nem a hivatalos hazai utakon szerzi be az árut hanem a szürke v feketeimportból az teszi tönkre a piacot! Többször tapasztalom ,hogy ugyanazt az árut a neten olcsobban vehetem meg ,mint amennyiért én netto beszáron kapom az importőrtől. Akkor hol itt a verseny? Egyenlő esélyek?!
Igaz, viszont a rengeteg neten árult ki tudja honnan származó igen olcsó cuccal lehetetlen helyzetbe kerülök hisz én mindent itthoni nagykerből veszek számlára. Az más kérdés, hogy pl. a hamis gyertya, átöntögetett olaj gondot is okoz, de nekem az nem lesz öröm, hogy elmondhatom a "na ugye én megmondtam"-ot. Ha abbahagyom és a többiek is, arra írtam, hogy egy kis olcsó alkatrész vagy maszk, stb. beszerzése is nehéz lesz mert a netárus ilyenekkel nem foglalkozik ráadásul több nap míg megjön.
ez mind igaz, de ha most a motoros szakmát nézzük amiben "utaztok", itt nincs a multik vs kiskereskedők harca, csupán kiskereskedők harca van...
Ez a multik felfogása, nyitáskor és egy darabig nagyon olcsó, hogy tönkremenjenek a helyiek és utána lehet emelni az árat. Keleten ezért nem él meg a multi, egyetlen egy sincs mert az emberek környezettudatosabban vásárolnak, Juszuf vesz kenyeret Alitól cserébe a cipőjét Ali csak hozzá hordja. Mi ezt a fuvarozásban már rendesen megszívtuk.
A vevőt nem érdekli hogy a kereskedőnek van midnenféle számlája, minthogy a kereskedőt se érdekli hogy a vevő a csilliárd fizetéséből veszi a terméket vagy az utolsó kenyér árából..
Neked sem lesz ettől jobb főleg ha pár ilyen akció miatt bezár néhány bolt és a megmaradtak még drágábban fognak árulni........ilyen eksönök mindig lesznek az előzőleg leírt okok miatt, de ha bezárnak a boltok egy vacak kesztyű, de főleg a kis olcsó cuccok megvásárlása is gond lesz.
A gond ott van mikor már amúgy is alacsony árra valaki még lejjebb megy.Mert tél van mert megszorult mert nem kell fenntartani boltot fizetni embert adót fűtésszámlát mittomén.Nincsen garancia nem lehet megtalálni ha gond van nincsen számla ha megtalálod akkor sem stb.A kedves vevő általában csak a végárat nézi de utána ha kockás papírra kapod de kuka az egész cseszheted az olcsóságot.Néha az eszem megáll a multin is hogy 6600 nettóért kapom én az meg ugyanazt adja brutto 8000.- ért.Elég érdekes a kereskedelem manapság magyarországon.
Én azért nem ítélem el annyira ezt, valszeg azért mert nem ebből élek Van aki 1 terméken akar fogni 5ezret, van aki meg 5 terméken akar fogni 1 ezret..
Mindenesetre a vevők általában árérzékenyek, de ez természetes dolog...