Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

szayerg !

Jön a jóidő azt megyünk tesztelni !
Komplett müszerfal, ez gondolom nem 25e ft. Kicsit bővebb info ?
Jelentem a mi köridőmérőink is megérkeztek olaszországból . Úgyhogy akinek szimpatikus, szóljon és segítek neki .
Üdv sayerg!

Irtam privi email-t, egy két kérdéssel, azért nem itt mert ez a fórum nem azzal a témával kapcsolatos.
Végleges a Gsx-r klub versenynaptára....
www.gsxrklub.hu
Mára befejeztem most így néz ki:
Szektort azt első körben nem fog mérni az biztos.
Először lessz egy köridőmérő, ami köridőt mér és tárol, és kb. ennyi. A hardware úgy lessz kialakítva, hogy átprogramozzással alkalmas lessz később szektort mérni, és egy kábel segítségével PC-re adatot küldeni amikor kifejlesztem(köv szezonra legkorábban sztem).
A program feltöltése a készülékre kb. 1 perc, és egy laptoppal akár hringen is meg tudom csinálni majd ha aktuális lesz. Kábelt meg az vesz hozzá, akinek kell. De szerintem szektormérés esetén nem lehetne később "kilistázni" a szektoridőket a kis kijelzőre, csak valami elbaszottbonyolult menürendszerrel, azt meg nehéz kezelni. Szóval szektormérésnél jól jöhet, ha át lehet dobni gépre az adatokat, és ott szépen rendszerezni.
Tati tavaly mar mondta hogy keszul a koridomero, es a prototipust tesztelitek. AZt is mondta hogy fog tudni szektorokat merni. Ez sem lenne rossz, habar talan ehhez tobb jelado kell ugye ami mar macerasabb :)
Ja, egy kimarat...
Azt meg lehet csinálni, hogy egy adott típusú jeladót lekapjon, amit előzőleg én bemérek, hogy mi jön ki belőle, és akkor felismeri a készülék, de a pl. TV távirányítója nem lessz jó.
Az infra jel tulképp 3szorosan van modulálva, egyszer mekkora hullámhosszon sugároz fényt(általában 940-950 ezzel nem lenne gas), aztán második körben egy fekivel. És harmadik kkörben digitálisan is mdoulált (hogy ne akadjon össze GPT a GPT-vel). Namost a frekit azt csinálhatom akkorára mint a GPT, és akkor annak a jelét már egyáltalán tudom venni, utána még analizálni kell, de ha előtte bemértem, akkor nem lehetetlen.

De most hasraütök a GPT sugároz 40kHz-en, egy másfajta jeladó meg 30kHz-en akkor a készülék a 30kHz-est észre sem fogja venni. Ezzel nem lehet mit tenni. Ha egy frekin sugároznak jelet, akkor már csak porgramozás kérdése, hogy felismreje.
Ezek szerint eladható

Mikor lesz kész: Ha rajtam múlt volna már tavaly, de Magyarországon nem egyszerű. Hogy emnnyire, azt egy példával tudom leírni: Japánban van egy piac, az a neve, Akihabara. 2x2 km a mérete, és csak elektronikai-robotikai-finommechanikai alkatrészeket árulnak a vénasszonyok, természetesen fillérekért zsákját.
Magyarországon, és környezetében található néhány kisebb kereskedő, akik behozzák/megveszik másik kereskedőktől az alkatrészeket, esetleg 3-4 kereskedőn is átmegy, mire meg lehet venni, és nem ritka a 10-20szoros ár mire megvehetem.(ugye a 300%os haszonkulcs még nagytételnél is ) Azt pedig nem kell említenem, hogyha az összes európai elektronikai boltot összeadom, akkor sem kapom meg a japán piac tizedét sem.

Japánban mennék két kört a piacon, és összeraknám a köridőmérőt, letesztelnénk, és kész, kerülne a harmadába. Itthon van egy kis választék, aminek a 70%-a szóba sem jöhet, mert ha veszek LCD-t 3500ért (1dollár körül van az ára normálisan), veszek műanyagdobozt 4000ért(max 500Ft, de akkor már átbasztak), és akkor nem sorolom tovább, ez csak két alkatrész volt...többe kerülne mint a motor.

Jelenleg ott áll a dolog, hogy 1-2hét és össze van rakva az első. De közbejött egy kis gebasz. Az LCD kijelző elfogyott a boltban, ahol lehetett kapni elfogadható áron. Rákérdeztem, azt mondták írjak egy mailt, megrendelik, és pár napon belül megjön. Írtam egy mailt, jött a válasz: "A minimális megrendelés 500db, kíván-e erre árajánlatot kérni?" Hát aj ó k. anyjukat azt! Ha 500db-ot akarok venni, akkor én hozom be postával kínából, és nem velük hozatom be, hogy odadják kétszeres áron. Szóval ez van, itt nem kapok több LCD-t, jelenleg 1db van, azzal összerakok 1et, és közben emailezek a gyártókkal(hál istennek többen is gyártják ezt a szériát), hogy ki küld nekem első körben kb. 10db-ot, mert tesztelni is kell...

Működőképes korábbi (és batári ) változat már készült. Teszteltük is (nemtom ismerős-e itt valakinek) Tatár Gyulával - Tati. Első alkalommal 2 percig élt, de másodikra már köridőt is mért. Aztán készült egy (k drága) érintőképernyős csoda, ami nem érte meg a tesztelést, mert az érintőképernyő csatija nem bírja a rázkódást, értelme se lett vonla kipróbálni motoron. Azzal egyéb baromságokat teszteltem volna, volt benne: gyorsulásérzékelő, fokozatkijelző, hőmérő, infraport, forgdulatszámmérő, és mindent elmentett volna egy fél MB-os dataflashbe.

Itt van róluk 1-1 kép:
Az ar kivalo. Engem is erdekelne, de GPT-m mar van, es nem akar tonkremenni :) A cuccal kapcsolatban annyit hogy szerintem tok folosleges a PC kapcsolat. Mutasssa a koridot (meresi pont utan mondjuk 20 sec-ig), majd ezt sessiononkent tarolja amennyire sokaig (memory) csak lehet, es kesz. Valamint legyen pontos (GPT 2 szazad pontos ami boven jo).

A jeladoval kapcs az lenne az igazi, ha minden session elejen a legelso kirakott jelado jelet elkapna, es utana azzal menne abban a sessionban. Gondolom ez nem olyan egyszeru de tudtommal van olyan aki ezt mar megoldotta (nem GPT).
engem is érdekelne a dolog,,mikorra önt formát a cucc?
Kb mire lenne kész a szerkezet?
Szerintem meg az ára nem olyan vészes , ha már ennyit dolgozol rajta......
Érdekell a dolog
Az ára igen jónak tűnik. A kivitele is a kép alapján. Ráadásul minél kevesebb "felesleges" parasztvakító funkciója van, annál üzembiztosabb.
Szólj, ha sikerült már tesztelhető állapotba hoznod, egy MERSZ estre ha kihoznád, kipróbálhatnánk esetleg, meg talán még vevőket is tudnál toborozni. A motorosok.hu-n is sokan készülnek venni, ha van már tapasztalat vele (összehasonlítva esetleg egy GPT-s motoron), onnan is lehet számítani megrendelésekre.

Ha megvagy vele, keress meg mail-ben kérlek.badzoli@yahoo.com
Pénz, pénz, pénz...
De megértem, hogy fontos az ár. Mint írtam a GPT fele kb., most hasraütök, legyen 20-25ezer közt, de még eltérhet lefelé-felfelé.

A GPT-vel nem hiszem, hogy komaptibilis lessz, mert az árban benne van a jeladó is, tehát az jár hozzá. A GPT-től különzözik a kód beállítása, mert itt csak a jeladón kell beállítani egy pici kapcsolósorral, a motoron lévő vevőegység meg "kérésre" betanulja a kódot, miközben veszi egy pillanatra, tehát azon nem kell beállítani.
Ezt az algoritmust meg tom írni talán úgy, hogy akár a GPT jelét is betanulja, ha azzal "nevelik" kommunikációra. Ez így nem egy rossz 5let, és nem is kivitelezhetetlen, köszi!

Azért csináltam a GPT-jétől eltérő kódolást, hogy pontosabb legyen a szerkezet. Az én kódolásommal kb. fele idő alatt ér át a kód, ami azt teszi lehetővé, hogy keskenyebb sávban(kisebb szögben) kell csak sugározni az infrát, így a mérési hiba is kb. a fele. A kisebb szög maitt kisebb enegriával kell sugározni, tehét az aksi is jóval tovább él. A GPT századmásodpercet is kijelez, de azt azért meg kell jegyeznem, hogy akár 2-3 századot is tévedhet a hosszú jelsorozat miatt.
igen, fiam, leülhetsz...
no de ne offoljuk szét ezt a topikot, mert aztán kitekerik a kis szófosó nyakát... ...és a végén még nem jöhetsz ide többet

Mármint cbr-club-on anyu?
nézz körül "otthon" nem lesz őszinte a mosolyod...
Kinek mikor hogyan?
mennyibe fájna egy
...ja, egyébként elpasszoltam a mocidat, Neokám, úgyhogy majd ne lepődj meg, ha olvasod... ...bocsesz
látod, a P.ring sem az igazi, ha nem vagyunk ott, igaz?
Ma voltam Pannonia-Ringen hát nem tolongtak az emberek.....
Pályanapok is eléggé gyérek, mármint ami megfizethető pl.:Phönix!
Ez van......
Érdekelne, de kérdés az ára, meg hogy kompatibilis-e a GPT-kkel? Akkor nem kell jeladó nekem hozzá, én meg pont olyat szeretnék, mert adó majdnem mindig van kitéve a Hringen. Ha meg nem, max bebuktam, de nem szívesen cipelném ki magammal a jeladót, meg egy akksit hozzá, pláne hátizsákban...