Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Megvan a vas!

Kawás lettem mától:)

Ez eg ABSZOLÚT hibátlan állapotú és km is VALÓS , mert látni rajta!
na megyek én is,mert reggel disznó ölés
nem.......... aNAV-nál fütök
Na ennyi volt mára megyek ünnepelni a bálintokat egy nagy szunyával. Osztán a Kawasaki Gsxr 750 vigyázzon rátok .
Tán csak nem az ukrán sperma banknak adakozol ?
na látod én nem teszek érte én a faszomból meg élek.............
én teszek is érte.............
megbíztatlak hogy látni fogod ha jól megy eccer, de sem fiatalabb sem szebb nem leszek tőle, max annyit mondhatnának rám de jól megy neki.
Szeki,vicc megy baszod és ne legyen korlátod én a jóistent ezentul minden este meg kérem külhon is jöjjön össze,és villogj haza egy 1000Km-eres 10-essel adja neked a jó isten........azt kivánom........de komolyan
Jól van na csak tanult kolegánk nem adott infót a bejegyzéséhez és ezért bátorkodtam utána nézni. De azóta se írt ide, lehet hogy ő is csak úgy hallotta két motorozás közt
ha ember lennél a talpadon akkor motorod lenne.
ne védekezz azzal hogy mi a fasznak mikor nem használnád csak nézegetnéd.
a kis pipit is csak nézegeted, és még pár évig nem tudod hasznát venni a ruha válogatásnál.
Szarakole Szuzu...........kész
Úgy látszik van köztünk értelmes ember is
Ezt találtam a mandingóra
(Vakore, Malinke, Szoninke, Szarakole, Bambarra, Szuzu, Bei), nagyon elterjedt négertörzs Ény-i Afrikában. A törzs, saját hagyományai szerint, Közép-Afrikában s később Szenegambiában lakott; arab tudósítások szerint pedig egy részük már a XII. sz.-ban iszlám vallásra tért. a XIII. sz.-tól a XV. feléig a M.-k a nagy Melle (innen: Malinke) birodalmat alapították a Niger felső hajlásában, de ez megdőlt, midőn a Tuaregek Timbuktut elfoglalták ésSzonghai is függetlenné lett. Ekkor Szenegambián keresztül, hol a Szarakole (Szoninke) törzset leigázták, Liberiáig nyomultak elő, melynek lakóit, a Joloffokat, szintén rabjaikká tették. A számos meghódolt törzzsel összevegyült M.-k jelenleg Manding, Bure és Bambuk tartományokat, továbbá Liberia hátsó részét (főváros Muzardu), Kaarta és Szegu tartományokat lakják; elszórva is élnek a Felső-Szenegál mentén (Bakeltől a Nigerig), a Kazamance és Gambia völgyeiben meg a Riviéres du Sud francia gyarmatokban. Testszinük sötétbarna, a Szoninke törzsé vörösbe játszik; arcuk szelidebb kifejezésü négertipus. A Fulbe-törzs benyomulása előtt a M.-k voltak Afrika kulturnépe. Kedélyük és képzelmük igen fogékony, számos meséjük és szóhagyományuk van és Nyugat-Afrika zene iránt is fogékony négertörzsei közé tartoznak. Legnagyobb résztmuzulmánok, sőt buzgó terjesztői az iszlám vallásnak; egyes törzsek ragaszkodnak pogány vallásukhoz. V. ö. Steinthal, De Mande-Neger-Sprachen (Berlin 1867).

Forrás: Pallas Nagylexikon



Read more: http://www.kislexikon.hu/mandi...
1430 ft még 1 hónapig, sztán ....................
hu_dw mi az a mandingó? Diesel vagy benzines ? Mechanikus vagy hidraulikus ?
nem anyagoskodom csak a valót írtam. hmm fáj? nem éhezem ha jól menne akkor most én írnám hogy elváltom 10 ezernél a 2012-es zx10R nek. ha már a márkánál maradjak. de amint látod....... a fagyi nyal vissza. látom az anyagi korlátomat.
össze rándul farom izma.teeeeeeeeeeeeeeeeeee
na azzal lesz bedugva a kipufogód ha sokat feszengel és minden KIk masinának is ja,és a Pipinek a nagy tök orra is
Még egy ilyen aforizma és össze rándul seggem izma
vártam hogy le csapod
mandingó ? azt meg isszák vagy eszik ? Mi féle teremtmény ?
Majd sz@rok én a Ti Szátokra
geci leszek nem viszek veled fogom le vágatni a szomszédod keritéséről,amivel be doblak a Tiszátokba
szerintem olyan mandarin féle lehet
Mondjuk nekem fanyar én nem szeretem