Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Pedig azt hittem megúszom a féknyergek szétszedését!
De,ha szétszedem akkor gondolom nem árt cserélni is a dugattyú O gyűrűit!?
Crazy!
Nálatok otthon jött már a Joulupukki?
de geci vagy..
ebben a sorrendben jó lesz.
Nekem a zxr 250-él volt ilyen, hogy tömve volt retekkel és alig volt mozgása. Ki lett takarítva meg friss olajat is kapott és egyből szuper lett.
ezen könnyen segíthetünk!

Hali! FORUMOZÓK
KawaDeni! Nem elég ki be + spray, valamit segít de nem lesz az igazi.Én is megcsináltam a nyáron, az összes dugattyut kiszedtem szétcsavaroztam a gumihornyokban áll meg a piszok.
Ha kiveszed a gumikat(porvédő-tömítő)meglátod azt is melyik gumi nem passzol a dugora , akkor ki van nyúlva ne csodálkozz ha szorul kicsit.
1 darabot nem látok...
éljenek a Mikulás ruhájába öltözött lányok
Van abban minden jó
Vitamin bomba...
Megpörgetni nem tudom,mert szorul ! Kisebb erő kell a forgatásához,nem sok,de kell! Brembo betétek vannak benne!
nem mondod...érdekelne a tartalma
van egy teli zsákom....
mi már 3 napja ezt csináljuk.annyi kakaót ittam mint életemben soha....sörrel fertőtlenítem.
nekem is hozhatnál egy nagy zsákot teli finomsággal
nem feltétlen a dugattyú hibája ha fékeződik a kerék.nekem pl a Ferodo Xrac -al fékeződött a Brembo carbon ceramic-kal nem...ha megpörgeted a kereket hallasz surlódás hangot vagy csak belassul a kerék?
Menek má zsákolni,mikulásolni kell
nehezemre is esett
CsőCSá mindenkinek !

Na,megjárattam a fékdugattyúkat mind a 12őt ki-be féktisztító ki-be összeraktam,leteszteltem,de fékezés után nem húzódik vissza valamelyik dugattyú és enyhén de fékezi a kereket!Mit tegyek?
karugyintezes@freemail.hu
Tiszta hivatalos
vödör melegvíz tisztán.dobd bele áztatni.pár perc múlva csap alatt a blokk felőli oldalról kimosod.mert ugye a szennyeződés csak az egyik oldalán van ezt addig ismételgesd míg látható kosz mentes lesz-majd alaposan szárítsd meg.hajszárítóval csinálhatod,de ne forrósitsd fel.miután azt hiszed hogy száraz,akkr még ugysem az ugyhogy pihentesd néhány órát,mert a vízcseppek komoly károkat tehetnek a motorodban.ha full száraz akkor a levegő belépő oldalt permetezd be a hozzá való cuccal vagy ha az nincs akkor wd 40-nel.nem kell halálra fujkálni de a teljes felületet érje.a szélekről a felesleget törőld le.a légszűrőház kereszthornyos csavarjait ne tépd le tul erősen mert a műanyagház megfeszül és íves lesz minek okán fals levegőt fog szippantani.a légszűrőházat érdemes szárazra törölni mert biztos van benne némi motorolaj.a légszűrőházra csatlakozó csövek rögzítését ellenőrizd le.alul 1 db vastagabb ami a blokkházból jön és alul oldalt az olajelvezető csővet is.ennél részletesebben nem tudom leírni,remélem segítettem.
Csáó all! Faterral nagy unalmunkba kocsi szerelés után nekiálltunk a motornak és hatalmas meglepetésemre BMC légszűrő volt a motorban Viszont elég sok minden van benne! Talán egy rovar kiállítást is megejthetnék mert tényleg full dzsuva az egész! Olvastam itt korábbi hozzászólásokban, hogyan is érdemes tisztítani a légszűrőt de a végére beleőrültem!

Crazytől találtam egy hozzászólást:
"szűrőt kimosni cigizés és cigiztetés közben is max 30 perc-addig is foglalkozol a motoroddal.nekem gyakorlatilag ujkorától ugyanaz a K&N sportszűrő van benne,amihez nem veszek tisztítófolyadékot sem,egyszerűen alaposan kimosom meleg vizben/nem vízsugárral/,majd TELJES SZÁRADÁS UTÁN! befújom wd 40 nel,ami ugyanugy megköti a nedvességet mint a hozzá kapható olaj.lö pá.
50000 ment eddig a motorom igy 0 azaz nulla mérhető kopással a hengerfalon.asszem ez elég bizonyíték bár biztosan lesz aki rácáfol.na ha kiszámoljuk mit spóroltam vele:5 azaz 5 db légszűrő árát ami ugy 5x14 e ft."

Most ezt a kimosást hogy kell értelmezni pontosan mit és hogyan?! Előre is köszike!