Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Bás koma
Ma a tévébe láttam, ahogy egy zöld Z750-es srácot igazoltattak a rendőrök. Kawás kemény fajtájú hátizsákkal UIU rendszáma volt. Ki volt a főszereplő? Csak az érdekeség kedvéért kérdezem.
Hát ez kész... Nyilván macera később visszafordulni, pár bambát meg jól rá is szoktattak, hogy ezt lehet. Végülis lehet, hogy igazuk van az angoloknak, hogy mindenhova oda is írják, mit kell csinálni... "Ha piros a lámpa itt állj meg". Ez kéne itthon is...
Áhh, én magyarul beszéltem az olaszokkal, harmadjára mind megértette mit akarok... Bár az e-maillel lehet, hogy bajban lenne... Bukót vettem a fazonnál, az egyszerű eset volt. Ájdzsívú edicióne limitátá. Bejött egy fazon a boltba bukót venni, a Rossi kiadású AGV bukókat gyűjtötte, azt mondta, van már neki egy szobányi... Vééégülis...

Az szép lesz...
Akkor annó neked sem volt egyszerű gondolom kommunikálni vele...
Apám szokta ilyenkor mondani:
"záróvonal nem kerítés!" és milyen igaza van
Sziasztok: egy kis házi gyártmányú rendszámtábla és index tartó saválóbol szerintem jó lett
Ja, gondolom azért nem került ki oda a tábla, mert a tervezéskor mindenki számára egyértelmű és logikus volt, hogy balra úgysem fog senki sem kanyarodni, hiszen jobbra fordulva is ugyanoda fog tudni majd besorolni. Sajna nálunk csak fizikai akadállyal lehetne az ilyeneket megakadályozni.
Hát pedig a szervizút nem lehet kétirányú. Ezt időközben hivatalos helyen is megkérdeztem. Ezért nem hiányzik a képen lévő helyen a macisajt alól a tábla. Merthogy a kresz alapján teljesen egyértelmű, hogy csak jobbra lehet kanyarodni.
tényleg érdekes...de itt pécsett van vagy 4 olyan hely ahol szervizútról befelé tudsz jobbra és balra is kanyarodni, ha balra mész akkor átnyomulsz 2-3 sávon és a felezővonalnál vár egy bekanyarodósáv....hogy felvedd a tempót, vagy megvárd amíg lesz helyed abba az irányba haladni...érdekes....
Ha valaki ismeri a kreszt, akkor annak nem hiányzik onnan tábla. Az ok? Egyszerű. Párhuzamos közlekedésre alkalmas úttest mellett lévő szerviz út SOHA sem kétirányú forgalmú. Tehát a táblát ki lehetne rakni, de nem hiányzik feltétlenül, hiszen a helyzet tökéletesen egyértelmű. Hallod, kb 10 ismerősömet hívtam fel első idegességemben, hogy ilyen parasztok az autósok...
Igen értem már, hiányzik a macisajt alatt a kötelező haladási irányt jelző tábla. Igaz. Bár bennem fel sem merült volna az, hogy ott balra menjek és utána áthajtsak a sávokon és a záróvonalon. Igaz nekem 25 éves rutinom van, ami ezt tiltja nálam.
A Corsa ami Focus... mindegy.
A második képen lévő Corsa seggének magasságában volt kb a csatt. Csak a belső sávban. Az utóbbi napokban azon agyaltam, hogy hogyan került a sorok elé a nő, hogy keresztbe tudott menni. Kimentem ma oda. ácsorgok, figyelem a forgalmat, ekkor a Véső utcából balra kanyarodik egy autós, SZEMBE a forgalommal, majd 20-30 méter megtétele után ( elhagyta a járdaszigetet és túlment a forgalom elől elzárt területen ) szép nagy ívben jobbra ráfordul a Váci útra, a város felé. Majd 30 perc leforgása alatt további két ilyen mutatványt láttam. A Véső utca végén ( és ez nagy hiba, bár szerintem semmilyen felmentést nem ad az autósoknak ) "csak" macisajt van, kötelező haladási irányt jelző tábla nincs. Ez van az első képen. De ettől még kötve hiszem, hogy szabályos lenne 4 sávon érkező forgalommal szembe kanyarodni, haladni. Szóval így egészében szerintem ez minden lehetséges szabályt megszeg. A három autósból az egyik full keresztbe ment, és végül kifelé ment a Váci úton. Azt hittem rosszul látok. Mindez kedd délben. Nem vasárnap hajnal fél3-kor...
mit kell látnunk?
Ez a dolog kulcsa:
Ma rájöttem mi történt múlt kedden... gyerekek. Földbe gyökerezett lábbal álltam fél órát... Azt hittem ilyen nincs...
Hétvégén! A fickó csak olaszul tud, de megoldjuk.
nc.
Nem lenne rossz, ha elő tudnád keresni azt a címet is...
Megérdeklődném, hogy mennyivel jönnék ki jobban.
Köszi
2004-től van ott a felirat, de mivel segíteni nem tudok inkább befogom a csőröm.
valaki megmérné nekem gyorsba a mociján hogy mekkora a Z750 (z1000) felirat a hátsó ülés melett?
2003-2006 évjáraté érdekelne
Pénteken kiderül, hogy passzol-e a Muzzy rendszerhez ( ), szólok ha mégsem jönne össze.
ha borsonak meg tamásnak sem kell a hasidom akkor én vinném
Betekeri folpack-kal