Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

B*****s! Rossz városban kerestem !
Köszönöm, valóban nem ilyen üzletre fókuszáltam
én, mint kötőelem-kereskedő, inkább javasolnám a rugós biztostószeget
azt se kalapalni, se cserelni nem kell. letezik belole dupla is. rozsdamente is. a menet-trend kftnek biztosan van. oket megtalalod a neten is.
Ha úgy jobb akkor igen!
Ez már milyen hogy KÖTŐELEM szaküzlet.
Magyar nyelven meg csavar bolt és anya tanya?
Üdv.!
Szerintem bármelyik kötőelem szaküzletben tartanak!
Legalább is itt nálunk Győrben így van!
Nem szándékoztalak felhúzni.
Valahogy igazad van meg minden de nem érzem a dolot olyan vészesnek örülök, hogy megúsztam és ez érdekel.
Kényszerű voltam már segíteni magamon, de jobban örülnék valami profibb 'segédanyagak'.
Ez egyébként valami hihetetlen. Szerintem könnyebb aranyat találnom a kertemben, mint sasszeget bárhol venni.
Hát én azt mondom ha ilyen kocsog, h nem veszi figyelembe a kötelező haladási irányt
és még az irányjelzőt sem használja, ami nem a kanyarodás tényét jelzi a hiedelem szerint ,
hanem a KANYARODÁS SZÁNDÉKÁT , akkor inkább ne a jó fej motorost jegyezze meg ,
(és a tapasztalat is azt mutatja h saját kárán se tanul a sok hülye)
hanem azt h sokba kerül ha szarok a közlekedés szabályaira, és mások testi épségére
FIGU
most kimegyek a garázsba és leverem a boxzsákot h megnyugodjak
Azért gondoltam mert autóval mentünk és nekünk jöttek hátulról mikor én egy biciklis miatt satuztam. Seat megtolt és a srác kitartott a jard kihívása melett és ők meg majdhogynem körberöhögték és közölték vele, hogy töltse csak azt a betétlepot de izibe.

Az a legtisztább ha nem foglalkozok vele és kap egy új lámpa/lámpaburkolatot a kiscsaj és kész.
Tudom hogy hibás voltam és ennyi. Nem variálok és kész. Ha megoldódik a dolog akkor a csaj is tanult belőle, hogy belenéz a tükörbe mielőtt satuzna (már jó a dolog) és melette volt egy motoros aki normális volt és nem bunkóskodott és és agreszívkodott.
Hát komám ha szolgád nincs csináld magad !
Ha sehun se kapsz javaslom a drótot ahogy vidéken mondják ,
vagy valamelyik autó-motor szerelő műhelyt,
pl: a KTM-nél Törökbálinton én kaptam olyan anyát amin 1.25-ös volt a menet, és sehol máshol nem vót.
De ha felém jársz 1-2 ajándék sasszeggel szívesen kisegítelek
FIGU
Ha nem használt irányjelzőt és rossz sávban is volt, tuti hunyó bakker
ez tök sima, nem is értem min gondolkodtál, vagy miért gondoltad h hibás vagy,
és ha Pesten mindenki követési távolságot tartana (ami a pirosnál nem igen megy )
hát b@szki akkor lenne a dugó amit ember nem látott
én simán kifizettetném a biztosítójával a dolgot, meg kell említeni a térfigyelő kamerákat stb.
ja a busz sávval csak óvatosan azt is kamerázzák
FIGU
Egy nagy kérdésem volna:
Hol lehet sasszeget kapni Bp. és környékén? Ahol eddig kérdeztem nem jártam sikerrel...
A hátsó tengelyt rögzítő anyáról is elhagytam illetve a két hátsó lábtartóhoz is kellene kisebb méretű.
Hi,
Én már lassan 3 éve vagyok szintént tag. Azóta semmilyen incidens nem történt (hála égnek természetesen!), ami folytán szükségem lenne rájuk. Mikor jól jöttek volna, persze még nem voltak meg...

VersionX-nek:
Szerencsére ennyi a történet! Valóban lehetett volna egy kicsit feszegetni a témát. Józan fejjel persze tisztábban lehet gondolkodni. Csak mire lehiggadsz addigra a másik fél is!
Hát abból a sávból nem, de mellette meg ott a kanyarodó ami tele álló autóval. Gondolom elbambúl, vagy telefonált és késő jutott eszébe a dolog. Amúgy ha a kanyarodást (sávváltást) nézzük akkor ki kelett volna rakni az irányjelzőt, de nem tette. Csak satú és utána történtek az események.
Nem vágom teljesen
De ha nem is lehet balra fordulni, tehát TILOS akkor mi az anyának fékezget a kicsaj ,
tehát ha a tilosban akart lefordulni, és ezért neki mentél, ráadásul elismerted h te vagy a hunyó
finoman szólva is BAL@FASZ vagy
és nem akarlak megbántani, de ezért 1-2 pofon is kijár
persze ha szabályosan lehet balra fordulni, csak későn jutott eszébe az más tészta
FIGU
Hi mindenki!
Sajna azt szokták mondani, h szinte mindig az a hibás aki hátulról belemegy a másikba ,
kivéve ha őt is tolják, de van 1 úgynevezett közös felelőség is ilyenkor mindenki megy a dógára .
Én tuti nem költenék rá 1 huncut forintot se a saját kasszámból
de van fenn a fórumon 1-2 rendőr is, pl Pohi aki ráadásul motoros polisz ,
jó srác biztosan segít (szoktak helyszínelni is elég sokat)
FIGU
ezért lettem DAS tag :)
Legközelebb nem is ott megyek hanem a buszsávban. Ma nem is tudom miért nem ott mentem. Ja mert tele volt taxival.
Az is tény ha autóval megyek akkor is eltoltam volna az egy szent.
Ép ezért kell higgadt fejjel átgondolni a helyzeteket és keresni a lehetőséget a kiskapura. Itt is a csaj hibázott, mégha nem volt követési távolság meg, de rá lehetett volna verni a balhét. Én tuti azt csináltam volna. Ráadásul idegből álltam volna fel és rákiabáltam volna a csajra hogy mi a rákot csinál? Erre tuti összecsinálta volna magát és magától veszi elő a betétlapot, máris megvan oldva az ügy..
Ez tanulság a jövőre nézve is. Pesten amúgy sem létezik az a szó hogy követési távolság sajnos. Tolják le az embert az útról..
Lehet paragrafusokat idézni, az élet más. Ott ahol 50-el lehet menni és ráadásul zöld a lámpa, a forgalom kellős közepén, te mekkora távolságot tartasz? Ráadásul egy olyan forgalmi szituációban amikor az előtted haladó csak egyenesen mehet. Szerintem 100ból 95 túl közel megy, ha így nézzük. Nekem autóval volt már ilyenem a Váci úton, szabálytalanul akart balra kanyarodni a csávó, lesatuzott én meg neki. Kijöttek a rendőrök, a végén a faszi fizetett 100 %-ban. Olyan mértékben veszélyeztette a közlekedésbiztonságat, hogy az imént általad említett paragrafusokat egyből át is lépték. Ez a reggeli eset ugyanez a kategória. Szerény Véleményem Szerint.
Ebben igazad van de ott akkor én nem mérlegeltem a dolgot ílyen aprólékosan. A követési távolságot én szúrtam el azt tudtam. S ennyi.
A helyzet nem ilyen egyszerű, de 50-50% ilyenkor a felelősség:

27. § (1) Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni.

Itt a motorosé az 50%-de a másik 50% az autósé, mivel:
(3) A jármű sebességét hirtelen fékezéssel csökkenteni csak abban az esetben szabad, ha ezt a személy- vagy vagyonbiztonság megóvása szükségessé teszi.

Simán meg kellett volna egyezni a csajjal hogy mivel Ő volt a balfasz, ezért fizessen az Ő biztosítója..
Hát nem egészen mert hiába satuzott. Van egy ún. követési távolság amit a jó úthoz mérten tartottam be és nem igazán kalkuláltam az utat, így én voltam a f.... . Ez van. Ha nem olyn az út tuti megállok, de utólag okos az ember.
S annak jobban örülök hogy ennyi lett csak mindkét oldalon a gond.
Ezt nem egészen értem. Az a környék fullra van kamerázva. Ha nagyon kötekedne akkor sem lenne igaza. Ha zöld jelzésnél nyom egy satut a sáv közepén akkor egyáltalán nem biztos, hogy te vagy a hibás, sőt! Miért jönnél neki egy hátsólámpával? Ő jön neked az összes javítás költségével.