Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha legközelebb a tisza tó környékére jöttök légyszi szóljatok nekem is. Itt lakok 15km-re tőle aztán akkor kerülhetnénk egyet.
Dani wazz látom veled sem unalmas az élet
ahamm
ezt leht h megteszem, ha már semmi 5let nem lesz (mi is a vízre gondoltunk)
Az összetételel nem szoktak variálni a kuton.Vagy vizzel higitják hogy több legye,vagy az óra számol többet.
Én még másfajta kutas trükröl nem hallottam.
Ha viz van benne azt könnyen megállapithatod.Leengeded a tankot egy edénybe.A viz fajsúja több mint a benziné,ezért a viz alul lesz,a benzin meg felül.Lehet pár percet várni kell az ülepedésre,de a viz meg a benzin ugysem keveredik el tökéletesen.Jol lehet majd látni melyik a viz melyik a benzin.
Erröl csövel ovatosan leszivhatod a benzint,de ha nem olyan nagy mennyiség akkor még vacakolni sem érdemes vele.
nekem falsot szívott, a ház körül mentem egy kört, és az udvarba már csak úgy lazán gurultam be, egyáltalán nem ment a gép, úgyhogy csak félkézzel fogtam korményt, aztán meg felp9rgött 13ig mint a vadbarom, húztam vele egy szép nagy csíkot utca végéig aztán meg bele a sóderbe, kijukadt a vízpumpám , meg a bőrőm is, de úgyis gyorsan gyógyulok, úgyhogy ez a része nem zavar
Pedig olyan jó túra lett volna 20 ,mocc, tiszató kerülés...
hát igen, de mndjuk leszvtuk a benznt, meg belenéztünk a tankba, semmi szar nem látszik:P tehát tisztának toiszta, de h az összetétlele?...
aham, nem tudom, majd megnézzük...
Oooo legtöbször az ugymond egyszerü szerkezetek tudnak a legjobban szivatni
Egy komplett karburátor tisztitás,fuvóka kivujatás stb sosem árt.
De ha az a benzin amit akkor tankoltál annyira dzsuvás,akkor pucohatod a tankot is egyébként hiába lesz csilli-villi a karburátor megint ez lesz vele
Nekem se jött ki tök mindegy volt neki ha nagy ha kicsi fordulaton na ugy billent egy kis víz akkor bedadogott.
a gyertyapipát néztük azzal nincs gondd, meg az első 8-10 megállásnál nem rángatott:PMeg direkt néztem magas fordulaton is, ott azért kijött vonal ha nem gyujt, szerintem...
Na az szép lehetett
Velem anno DT 125-el volt igaz nem otthon.Elindultam nagygázzal mondom felkapom egykerékre.
Tul nagy lett a gáz és a motor elindult,én meg jobra el az uton
Én is valami koszra gyanakszom Remélem az, mer utánna több 5let az nincs.mondjuk elég egyszerű szerkezet ahoz h olyan sok helyen lehessen a hiba
HEllo ismerős ez a megálás! NEkem a robogóval volt iylen bajom én egyzser kb 5 fokba esőbe 6 kilométert tetem meg 45 perc alatt. Volt egy gyertyapipa csere azt kész. De nekem is volt oylan hogy rángatott mert egyzser gyujtott egyzser meg nem és hirtelen vot gyujtás rántott egyet után meg nem néha oylan hangja volt mint egy kamaznak nagy gázon. De volt egy gyertyapipa és azóta jó!
Hát igen eléggé az... MAjd mostmrá megváropm apámat, majd vele emgnézzük, de köszi az 5letet.
Én is eddig azt hittem hogy van benne benzinszűrő, de ma láttam hogy amit annak hittem az nem az,c sak még azt nem tom h akor mi:P
Én is csak találgatok,de furcsa hogy ez pont tankolás után jött ki.
Nézted a karbit? Nincs benne viz? Vagy esetleg nincs tele szmötyivel?
Egy karburátor tisztitás sosem árthat.
Ha viz volt a benzinben akkor a tankban is kell lennie még.Ha jol tudom ezen a motoron mivel nincs benzincsap,ezért vizzsák sincs.
Vagy tévedek?
Ha mégis van akkor azt nézd meg
Helló!

Figyu sztem inkább karbi lehet a ludas... Leveszitek a karbit, az alját is lecsavarozzátok, alaposan megpucoljátok nitrohígítóban vagy szintetikusban.nem mondom, hogy az állító csavarokat is vegyétek ki, mert utána nem tudjátok normálisan beállítani, de a fővúvókát és a "csészét" alaposan pucoljátok meg. a fúvókát egy pár percre be is áztathatod és ajánlom neked egy benzinszűrő beiktatását a benzincsőbe... kellemetlen tud lenni az út szélén állni...
4 km?
én multkor a garázsom elött estem el, 5 méterre tőle
Hát én meg robogóval járok na hát az még robogöseb! Suliba is megyek oylan 10 fokba reggel és a farmer fölé veszem a motros gaytát hát röhög mindenki mikor elkezdek vetközni a többi roogó tulaj előt a suli előtt de hát én nem fázok és az izületeim is megmaranak. NYáron még 2 éve a ruha kopott el rajtam és nem a böröm!
Multkor haverom majdnem kiröhögött amikor átsuhantam hozzá(kb 2km) és be voltam öltözve.
Azt mondja több idö felöltözni mint átjönni.Lehet de aki nem motorozik annak tényleg hülyeségnek tünhet.
De én már ugy vagyok vele hogy inkább nézzenek hülyének minthogy egy kisebb esésétöl is eltörjön valamim.
Megfizetem a tanulóleckét,inkább veszek másik ruhát mint hogy gipszet viseljek.
Segíttség!
Baj van megpurcant a CBR-em!
tegnap motoroztam 20km, semi baja. MA idnulok haverhoz, mert mentünk volna túrázni (tiszató megkerülés)Adeeval találkozunk péteri kút, megyünk be miskolcra, én megállok Castrolnál tankolni.(ez 15km eddig). Megtankolok, feolytatjuk utunk, mejd miksolc belváros, belső sáv, piros lámpa, a gép leáll .Indítok semmi , gyujtás le indítás semmi :Feltolom patkára, nézzük Adeeval semmi. Nézem a gyertyánna ppipát emgigazítom, pöcc röff, húú mondom kirly, csak roszul volt felrakva.
Megyeünk tovább irány szirma... Mocc 1Km muléva uygan az, gázra nemragál, megáll Gyó mondom. Igazítom a pipát, semmmi ... Gyertya ki, nézem semmi baja, rakom vissza pöcc röff...
MEgyünk tovább szimra... 1,5km, mocc megáll Áttolopm haverhoz, ghaver kijön, hozzá sem nyúlok, pöcc indul. A találka helyre tartván leállt... Hazavittük havert (közben leáll 2*), de ha verász pár percet indul megint). Lényeg a lényeg, nagynehezen 1,5óra aladt miskolcról hazaértem (20km) 6*álltam meg útközben.
Itthon Adeeval leszedtük az idomokat , de nem látunk semmit ami feltünő eltt volna Apa felefonon kerszetül azt modnta h gyujtással lesz gondd, de néztük szikráik, emg midnen gyertya jó...
Én a benzinre gyanaxom, esetleg szart raktak a castrolban? Mert tuti benzint tankoltam (nem dízelt), és tuti 95-set, de ha 98-as lenna akor is mennie kéne, de 95-st raktam bele...
Úgyhogy msot fogalmam sincs, jah meg béha rángat és rángatás után áll le?
Kérlek segítsetek!Előre is köszi!
U.i.: Ezúton is szerteném megköszönni Adeenak a törülrelmét, és segítségét!
Akkor kezdjem én a példabeszédet?
Ha motorozol akkor nem az a kérdés hogy fogsz e esni.Ugyis fogsz.A kérdés az hogy miért?
Ha saját hibádból valami hülyéskedés miatt(ez is kell) akkor abból tanulsz ám rendesen.
Ha más hibájából akkor szarabba helyzet.
A lényeg hogy egy nagy esés után is merj visszaszállni a nyeregbe,egyébként nemis vagyigazi motoros
Hát a ruha az nayg úr! Az bictonságba akrok érezni magad és nem fázni akkor ruha! De csak motros ! Én már nem érzem jól magam anélkül motron ha nem vagyo beöltözve.
Csak én nem estem még ezen a fórumon?
Gondolom lesznek olyan válaszok: "majd fogsz..."
Most azért vettünk motorkiállításon fasza ruhát. Komolyan, ha vki ruházkodni akar, az maga a mennyország!
Ez íg van ruha mindig kell! Én is estem már el a házunktól 5 sarokra elmentm külön angol tanáreoz iyln egyszerü volt! Mondjuk én nyáron is felvagyok öltözve!