Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szégyellem,de nem jegyeztem meg!

Azt igérte felnéz ide a forumra.most szeretne XX-et venni,és tanácsot kért,mikori kiadást vegyen.
A 17000 az baráti ár, vedd meg!
És hogy hívják a Békéscsabai srácot?
Atto lessz zselés,hogy beletöltöd a löttyöt!Mert az aksiban "por" van!Ezeknek a keveredéséböl lessz a zselé!
szabat-nak Szia látom a gépeden turakormány van milyen vele menni? Nem instabilabb tőle?Mert nekem az volt a gondoma gyárival hogy kicsi vagyok/170cm/és mitagadás van pocak is és igy hasalni kelett a tankon és városban kicsit kényelmetlen volt.
Nagyvas.hu-n találtam 98-as xx-hez 17ezerért:
" Yuasa Super MF gondozásmentes akkumulátor (azonosító: YU.YTX12BS)

* A Super MF zselés akkumulátorokat tetszőleges felhasználási pozícióra és nagy hőmérsékleti tartomány elviselésére tervezték. A speciális konstrukció lehetővé teszi az 1-2 éves tárolást jelentősebb töltésveszteség nélkül."

aszongya:"Figyelem! Az akkumulátort szárazon a savpatront mellékelve szállítjuk, az üzembe helyezéséről neked kell gondoskodni! "

namostakkor zselés vagy nem? vagy csak a honlap félrevezető...
Köszönöm a válaszokat! Ha valamilyen típustól/márkától eltanácsoltok vagy javasoltok azt megköszönöm.

nincs kupak... "elméletileg" karbantartásmentes...
Szerintem nem érdemes szarakodni,mivel nem egy nagy összeg,venni kell egy ujat!
Ha jol tudom,a Honda négy évente ajánlja az aksi cseréjét.Tehát ha ennyi idös,vagy idösebb,kukázd!
Csakis zseléset!Más eszedbese jusson!

Egyébként mivel nem drágák tizenpárezer forint,bárhol megvejeted!Nem érdemes rohangállni,mert a végén többe kerül a lecves mint a hus.
Ha elösször segitteni kell,az normális!
De 15-20 perc járatás után,már röhögve(pöccre) kell indulnia!Hisz ez egy HONDA!
Nem, Csabai!
Ha sikerült feltölteni (ami nem félórás töltést jelent hanem nap(ok) akkor érdemes lenne egy terhelés mérövel megmérni kupakok levéve és nézni terhelés közben nem pezseg e valamelyik cella mert ha pezseg akkor zárlatos(kukka),vagy ha nem az akkor proba lápa feltett pozitiv saru ,negativ közzé és a motor test közzé a lámpa és ha világit akkor valami leszivja és attol merül le! Akkor nincs értelme addig ujat venni sem! De nem hiszem hogy ez xx-nél elöfórdulna.
Egyetlen dolgot tudsz még kiprobálni ha felteszed tölteni vagy 2-napra kis amperal és ha inditani fog rendesen napokkal késöbb is akkor tulélte ha nem és vaccakol akkor sajna ujj állja a helyét!
Hondánál drágán gyárit!
Passz nem tudom hogy hol lehetne venni olcsón jót. Ezügyben még nem néztem szét!
szerintem ha tudsz kicsit többet szány rá és zselés aksit vegyél!
akkor most jön(nek) az okos kérdés(ek)... Hol, mennyiért, milyet?
Nem nagyon tudsz vele mit csinálni. Ha motorozás után is ezt csinálta akkor csak kinlódni fogsz vele.
Én a kocsival jártam igy de nekem állt kb 1.5 - 2 hónapot utánna az akksi kuka.
Muszályvoltam venni ujjat. Még húzhatod a dolgot hogy rátöltesz indit mész lerakod megint feltöltöd stb de a vége a csere lesz!
január 20-a környékén használtam először... akkor is csak indítókábellel sikerült... mentem vele kb. egy órát, de bármikor leállítottam újra elindította nekem az aksi. Most állt kb 3 hetet, és meg se nyekkent.. egy óra motorozás után se...
Amúgy sajnos nincs lehetőségem mélygarázsban "járatni"... CO-riasztó...
XX az nem jó ha csak áll az aksi én 3 hetente ell inditottam a vasat igy pöcre indult bár mikor!

nem is nagyon érdemes az aksit "gyógyítgatni"?
Hubi ne kukázzál! Ugygondolom aki megvehet 1 XX-et és fenn is tarthat annak nem kell kukáznia!
Ja az aksit cseréld ki!
Mesterek!

mennyire normális hogy így a tavasz derekán nem nagyon tekergeti az aksi a motort? télire kiszedtem... de nem nagyon akarja elindítani, csak segítséggel... kukáznom kell?
figyelni fogom a másik fórumot is, mert már rám férne egy jó kis csapatba motorozás. Igaz addig még szoknom kell az új vasam mert egyenlőre túl erős számora :) Meg a nagy termete is szokatlan, szoval még bőven csak ismerkedő viszonyba vagyunk :)
Oh látom van itt rajtam kívül még szegedi :) ez jó hír, ha lesz túra nem kell egyedül a találkahelyre motorozni.
Szerintem szegedi!