Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az nem 5-én vasárnap lesz?
lehet, munkától függ!
Neked tudnod kéne! Sümeg!
mi lesz Szombaton ? Mert engem is érdekel !
Mondjuk ugyanolyan motornál nem tudom megmérni (egyébként szinkronnál is mérek kipuffhőt) mivel a kat.-os gépből legfeljebb sportdobos van anélkül, a régebbi gépek meg tök mások még ha ugyanolyan ccm-ek is.
Elég ha hozzáérek csupasz lábszárral egy öreg gép kipuffjához és egy mostanihoz, volt rá példa.....ég és jég. ....anno mikor az íróeszközt vettem eképp okosítottak, pl. sportdob-szűrő kombónál alapjáraton el kell venni a gyárihoz képest mert az túldúsított a katalizátor okán és tényleg, megírtam párat és a tapasztalatom is ezt mutatta, a magamét nyaranta többször is átírom, néha jobb néha szarabb lesz.
Elméletnek jó!
De a gyakorlat mást mutat!
Mérd meg egyszer ezt is,azt is!Persze ha lehet ugyan olyan motornál,ugyan olyan körülmények között!
Jövőhét szombat?
Azért talán mégis: http://janodob.hu/leirasok-fogalmak/

"A katalizátor elsődleges feladata a gépjárműveknél az, hogy a motorok kipufogógázának károsanyag-tartalmát csökkentse. Ezt azzal éri el, hogy a működése során fellépő magas hőmérsékleten a benne található nemesfémek a káros anyagok egy részét oxidálják, vagy ártalmatlan anyagokká alakítják. Ha a motor beállítása nem a gyári adatoknak megfelelően történik, ill. a motornak egyéb hibája van, vagy a kipufogó a katalizátor előtti szakaszon nem megfelelően tömített, akkor a katalizátor hatásfoka és élettartama jelentősen lecsökken, és a katalizátor azonnali meghibásodásához vezethet."

....itt a lényeg a magas hómérséklet amit azzal érnek el, hogy kissé túldúsítják a keveréket alapjáraton, hogy minél hamarabb felmelegedjen vagy ha meleg akkor melegen tartsa, no meg a méhsejt szerkezet amin átvezetik a kipuffgázt. Persze igazad van, minél több a kavirnya annál több meleget ad át, de a kat.-os kipuffok melegebbek az anélkülieknél.
Azt honnan tudom megallapitani,hogy gyari,vagy nem?
Kutyacsont gyári? Mert abból is van ültető.
O.K., jelentkezni fogok - kb. jövő hét vége felé.
Na megpucoltam a kutyacsont kornyeket. Egy teljes fektisztito. Es megtalaltam a nyilat. Sajna elore nez! Ugyhogy erdekelne az az emelo cucc. Ha elado lesz,akkor jelezd legyszi.
de más jellegű gurulásra elmehetnénk már
Főzöm a csülköt
Akkor gyere!
Nem egy nagy mutatvány!
épp most olvastam a facen én is...
én csak egyenesen megyek, majd megállok és elfordítom a motort a kanyarban... évezet velem motorozni...
én sem ülök ki. nem érzem stabilnak. mélyen kihajolok de ennyi
Majré csíkról csak annyit,nem biztos hogy az a gyorsabb pályán,szerpentinen,aki kiborogatja a vasat a gumi széléig (nincs majrécsík). Ugyan ez értendő a kiülésre is!
Köszönöm a tanácsokat. Kitapasztalgatom. Mivel nekem otthon nincs kompresszorom úgy is mindig a kúton állítgatom a guminyomást. Akkor meg ha nem is üzem meleg a gumi akkor sem jég hideg mire odaérek. A két gumi különbsége teljesen érezhető. Úgy hiszem el is értem a testtartásom és kanyartechnikám határait ezzel a méretű masinával. Annak ellenére hogy hátul is egy fél újjnyi majrém van még. A hátsó gumin ma fedeztem fel egy rövid "kiforgás" jelét vélhetően valamelyik hullámról lejövet nyalhatta meg a gumi szélét. De úgy érzem hogy ennyi elég is. El sikerült érnem a Bálványosi pályafeljárón a 140-et. Amúgy a különböző abroncsokat egy használt gumis srác ajánlotta mellesleg ő is XX-el motorozik. Azt állította hogy így nagyjából egyszerre fogy el az első és a hátsó utcai körülmények között. Lehet hogy ez nem válik be mivel az első abroncson nincs már túl sok minta bár az első gumit a hátsóhoz tudom csak hasonlítani ami fajtájukból kifolyólag elég külölbözők. Ép a minta még elől de kifejezetten sekély.
Egyenlőre marad ez a beállítás maximum ha nagyon meleg kezd lenni engedek belőle 0.2 Bárt .