Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Gumitema. 2.7-el indultam. felment 49 fokra is,de nem nott a nyomas 3.0 fole. Teljesen jol viselkedett a gep. Meg az uthibakat is simitotta. Tehat en ugy gondolom,hogy +20 felett 2.7 (gumihomerseklet max 40-50 fok) a tuti. Hidegebb idoben pedig 2.9 (gumihomerseklet max 20-30 fok) lesz a jo. Es nagyon meg lehet 0.3 bar-t erezni! Termeszetesen mindenki mas es mas modon,stilusban hasznalja a gepet. Ezt a kis tesztet nektek szantam. A gumi Pirelli Angel ST. Es sportosan (Jezus! Micsoda kifejezes?) motorozok. Fogadjatok szeretettel!
Igen. En is erre gondoltam. Vagy egy olyan srac,aki mar ossze van nolve az XX-el(miert rad gondolok?) ha raul,akkor egybol megmondana.. :)
Huuu...Koszi!!! Most jottem meg.
Ha ránézel az alu háromszögre, és a rajta lévő nyíl előre mutat, akkor gyári magasságon van. Ha el van forgatva, akkor lentebb van.

1-2 hét múlva lesz beszerelve a Wilbers rugóstagom, amit hosszabra kértem gyártani a gyárihoz képest, ezért eladó lesz az aftermarket emelő háromszögem, ami kb. 35mm-t emel. Szólj rám, ha érdekel.
Akkor ha se ez se az,akkor barátkozzál a gondolattal hogy ilyen és kész!
Igen azt írtam az első métereknél! De utána mikor volt lehetőségem olyan helyen menni,ahol oda tehettem rendesen úthullámoknál,kanyarokban ,akkor írtam a különbségről!
Mondjuk úgy tudod meg,hogy mellé állsz egy másik XX-nek,és összenézitek!
A himba rendszernel nem latok semmi allitasi lehetoseget(lehet vak vagyok). A rugo kemenyitesen en is gondolkodtam,de az meleg pite. Eldobhatja az elejet. Ket szemellyel se ut le,akkor minek? Egy Wilbers rugostag a fel XX ara. Na azt nem. Az elso rugorol meg pont te irtad,miutan beszerelted,hogy semmit se erzel. A majre csik meg csak egy merce. Regi hulyesegunk a haverokkal. Azert koszi. Esetleg valami meresi pont? Vagy,hogy a fenebe tudnam meg,hogy leengedtek?
Nezegetem,de fingom sincs hogy ez gyari,vagy??? Van valami meresi lehetoseg? Mihez hasonlitsam?
Gumitema. Gyarilag 2.9 szinte az osszes gumihoz. Van par,amivel 2.5+2.9. Ez is igaz. Nekem a 2.7+2.7 valt be. Nehez az XX eleje,ezert a 2.9. Van muszerem,ami meri menetkozben a guminyomast es a homersekletet is. Ma reggel a garazsban felfujtam 2.9+2.9-re. 20 fokos a gumi.Kitoltam,amig feloltoztem. Mar 3.0-ra felment a nyomas. 25 foknal. Mentem kb. 40 km-et. Elol 37 fok,hatul 41. A guminyomas 3.3+3.4! Mintha kokereken motoroztam volna. A Hungaroringen par napja en is hasonlot ereztem. Mintha kilazult volna a kerekcsavar. Kovalygas stb. Egy spec motoros ajanlotta,hogy engedjem le melegen 2.0-re,mert nem fekszik fel a gumi az utra,ha kemeny. Sokkal rosszabb lett! Az o slick gumijaik 80 fokon dolgoznak. 0.5-ot is kemenyedik ilyen hofokon. Persze,ha tokeletes osszhangot szeretnel az elso es a hatso kozott,akkor egyformat hasznalj. A ket gumid ket kulon vilag. A supercorsa egy felverseny gumi,a GT meg autopalyara valo tura gumi. Ovatosan esoben,mert az eleje fog elmenni.
Látszatra nem mondanám. Inkább a szélső harmadai vannak talán jobban megkopva. Legalábbis ott már sekélyebb a minta mint középen. Az is lehet hogy elkezdett a melegebb időben egyre inkább kijönni a két abroncs közötti különbség. Ami eddig a hűvösebb időben nem volt annyira észlelhető. Elöl Supercorsa Dragon van hátul meg Angel GT lehet hogy ezt érzem most jobban. Mindenesetre így 2,8-2,9-re fújva jobb lett érezhetően az ívtartása mint 2,5-re fújva
Nem lehet, hogy kockára van kopva a gumid?
Gyerekek most tényleg a tizedeken rágódtok?
Ne a versenypályán vagyunk,nem a tizedmásodpercekért harcolunk!
Engedjük már el ezt a témát!
a gyári értékek a motorhoz nem véletlenül vannak megadva. ahhoz 1-2 tized eltérés a sofőrhöz igazítva normális, fél bár nekem is soknak tűnik. ha mondjuk neked így kényelmes, akkor használd így, de miután én mazsola vagyok, én maradok a gyári 2,5-2,9 nél. nekem a 120kg-omhoz és a mazsola motorzásomhoz tökéletes...
Szerintem a motoros tömege +a motor tömege, és ahogy biztosan érzem, hogy ott megy ahol én akarom. Bár az enyém 32 éves, elöl:2,7 hátul 3,1. És itt az van amit én akarok.
Neked ugye nem XX-ed van?
Rajta van a matrica a motorodon is, meg itt a user manual:
Persze tőlem annyit fújsz bele, amennyit gondolsz
Nem nyert!
A nyitott dobnál is ott van a katalizátor!
No meg a réiek is ugyan így hevülnek ha gyári a dob!
A katalizátor miatt hevül fel mert az a hővel égeti el a káros anyagot, a régi gépek amik nem voltak katalizátorosak alig melegednek jobban mint a sportdob.
Ilyesmire gondoltam én is csak azt hittem hogy a gyári jóval nehezebb dob nehezebben melegszik át az egyszerű fizikai mérete végett míg a könnyű és egyszerű sport dobok kisebb tömegük miatt hamarabb átmelegszenek. De teljesen érhető az ok amúgy amit írtál
Természetes jelenség!
A nyitott dobok nem is melegszenek át annyira mint a gyáriak! A gyáriakban kering,cirkulál a levegő, inden felé,nem kerülve a külső héjat se,annak belső falát!Ezzel szemben nyitott doboknál középen egy csőszerű lukban jön át középen a kipufogógáz,és a cső és a külső héj között,meg valamilyen szigetelő,hangtompító anyag van.
Jah meg még valami. Amit nem igazán értettem. A Honda szezon nyitó guruláson voltunk egy ismerőssel. és neki már valami extra dobja volt. Furcsa mód viszont az én gyári dobomon lehetett tükörtojást sütni míg az övé már már hidegnek volt mondható. Ez a jelenség mitől van ? Nekem ugyanis kifejezetten felmelegszik a két hurkatöltő.
Ez az üzem meleg,meg hideg mérés,utcai használatnál jó ha pár tizedet jelent!
Nem szignifikáns a különbség!
Szarni kell rá!
Nem volt az annyira üzem meleg. Óvatosan legurultam a kútra. Ittam egy üccsit megtankoltam majd átmentem guminyomást ellenőrizni. Közel sem volt az már üzem meleg. Amúgy is lágy gumi van elöl ami pillanatok alatt felmelegszik de le is hül.
Guminyomást mióta szokás üzemmeleg állapotban ellenőrizni? Szerintem hiba.
Tudok én ha akarok,csak ritkán akarok.
Jah tényleg nem is említettem. Kicsivel korábban téma volt az első gumi nyomása. A minap kipróbáltam. Ugyanis úgy éreztem a Bányos ringen hogy kicsit libegős az eleje. Nem igazán találok rá jó szót. Bedöntött terhelt kanyarban hajlamosnak éreztem hogy elinduljon a függőleges irányba de csak olyan hullámzó jelleggel. Fura volt és kész.
Ezért úgy döntöttem hogy lecsorgok a helyi benzinkútra aztán megnézem mennyi a guminyomás aztán ha kell fújok bele.
Le is értem szelep fel és látom hogy se elöl de hátul nem hiányzik belőle. Legalábbis úgy gondoltam elöl 2,5 hátul 2,9. Gondoltam egy nagyot és mivel itt téma volt hogy egyik szervízkönyv ezt a másik mást mond. Úgy döntöttem végül egye fene felnyomom az elsőt is 2,9-re aztán majd meglátjuk.
Ünnepélyesen jelzem a jelenség megszűnt faszán íven marad, legalábbis az én szintemen, szóval én asszem maradok a 2,9-es első guminyomáson. (Amit amúgy visszaérkezésről el is mondtam a többieknek és majdnem lefordultak a motorról hogy hova fújom ennyire az abroncsot mert hogy nekik csak olyan 2,2 meg 2,4 van elöl és a hátul sem sokkal több.)
A többi motor ennyivel kisebb guminyomással szaladgál frankón ?