Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sándorok-Józsefek-Benedekek!
Nagy hiba volt!
És mivel úgy mond "úszó féknyeregről"beszélünk természetesen azt a részt is takarítani kell!
Ok! Köszi, akkor jöhetnek az új fékpofák, nem marad más...
Mikor legutóbb cseréltem, nem nyomattam ki a dugattyúkat, amennyire csak lehetett a takarítást elvégeztem, de csak "snassz" beraktam a betéteket, féknyereg vissza oszt kész!
Hello XX.
Nincs rá mód!
Elősszőr is féknyereg le,és szépen elpucolni!De vigyázz!Drótkefe kerülendő! Óvatosan tolasd ki a főfékmunkahengerrel a fékhenger dugattyúit,de vigyázz ki ne jöjjenek a fészkükből,mert akkor dől az olaj,no meg nem egyszerű vissza tenni,és utána nagy valószínűséggel szivárogni fog!Nos ha a dugattyúk kint vannak,akkor szépen eltakarítod puha ronggyal,féktisztítóval,stb.ha nagyon gáz esetleg réz kefe!Régi betét kuka,(mert ha már ferdére kopott,befog feszülni újra)és bele az újakat!
sajnos a válaszomnál megadta magát a monitor....
Most szereztem egyet, ez beszarás, én ekkorát még gyerekkoromba se láttam.... ketten hoztuk be...
Szóval ha valaki ki akarna dobni egy monitort, neee teeegyeee...!
Visszatérve a lényegre, van rá mód hogy egyformára csiszoljam? Ilyet még pláne nem csináltam, de mindenre képes vagyok!
Jó éjt mindenkinek!
Ferde kopás=szoruló féknyereg!
Ne akard azt a nyavaját ami nekem van!
Túl sok megalkuvással,önfegyelemmel,stb.jár!
Sose rendelek neten semmit!Szeretem ha fizikailag foghatom,megnézhetem,a dolgokat!
3-4 mili sima ügy!Az új se sokkal vastagabb,talán 6-mili!
Ez igen... meg adnád a doki számát...
e bayról szoktál rendelni?

Megnéztem ma a régi nissin pofákat, nem dobtam ki mert nem voltak igazán csere érettek... Van rajtuk kb 3-4 mm téma, szerinted ha azt visszarakom, míg nem spórolok össze egy garnitúrára? Mi baj lehet nem?! (az aggaszt hogy valamelyik ferdén van kopva)
Ja igen!
Dohányzom is,nem is keveset!egy mentségem van,nekem orvos "írta"elő!
Megbeszéltük! Sajnos az nekem is megy.... ( a cigiről nem is beszélve..)
Ha van kérdésed nyugodtan!
Én 04.30-22.00-ig mindennap üzemelek!
Ha arra járunk,és előre tudjuk jelezzük!
"gyors puttonyost" részemről kihagyom,mert antialkoholista vagyok!
Helyette mérhetetlen mennyiségű kávét iszom!
Most már hagylak pihenni, 1000 köszönet!
Ha legközelebb erre jártok, megvendégellek egy kis móri gyors-puttonyossal!
Elméletileg úgy tanították,hogy hűtőnél sose töltünk föl rendszert,csak a kiegyenlítő tartályon keresztül!
De!Az xx-nél lejjebb van a kiegyenlítő tartály,és így nem működik a hajszálcsövesség elve!Nem hagyod nyitva,mivel a hűtő rendszerbe nyomás kell legyen (0,6.1,1 bár) ahhoz,hogy pontosan hőfokra nyisson a termosztát!
Magyarul hűtősapka le,feltöltöd,kiegyenlítőnél jelzésig feltöltöd,beindítod,üzemi hőfokra melegíted, ellenőrzöd(nem a hűtősapkánál,mert leforrázod magad a nyomás miatt)!
3,2-liter a nagykönyv szerint!
Jaah, majd el feledtem, feltöltés után hagyjam nyitva a hűtőt,(motor beindításánál) majd a kiegyenlítőbe nézzem a szintet és ha kell ott töltsek után?
Na... szép...!
Itt mindig okosodik az ember..!
Akkor megveszem a hozzávalókat és majd neki állok.
Hány liter megy bele, mire készüljek?
Sok sikert!
Köszi. Akkor neki kezdek a bontásnak
Az nem gáz!
Bárhol alul leengeded mint egy autónál,oszt feltöltöd!
Az hogy mennyire osztrák,illetve német gyártmányú,abba ne menjünk bele!
Van mostanában egy mondás:Ami nem kínai,az már után gyártott!
Egyébként a Bosch Csebe készül,a banner meg ha jól tudom Törökbe!
Ennél kicsit bonyolultabb a dolog!
Rendesen meg kell nyitni!Oldalidom, olajhűtő, vízhűtő(ezeket elég félre hajtani).Tankhoz én nem nyúlnék,mert úgy se férsz hozzá felülről.Illetve sokkal bonyolultabb mint oldalról!
No, és két kerékkel, vagy többel...?
Hűtőfolyadék cseréje bonyolult? Néztem hogy a kiegyenlítő elég üres, aztán ha már úgy van lecserélném...
(vagy elég lenne utántölteni?)
Hy! Atix, köszi a felajánlást, de maradnék a dzsentó újnál!
Sok vacila nem lesz vele, 11 től 14 ig van banner bosch varta, asszonnyák mindegyik jó minőségű, mivel osztrák és német gyártmányúak.
Sziasztok.
XXbe szeretnék gyertyát cserélni, de nem mertem még neki kezdeni. Az üllés alatt van a 2 csavar ami fogja a tankot, azt kiveszem, és le tudom emelni a tankot? Vagy bontani kell az oldal idomot is?
Válaszokat előre is köszi :)