Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kéne megoldás a karbiproblémámra... KZ-nél lehet kapni jó áron karbit szerinted? Vagy foglalkozik ő bontott cuccokkal?
Szerintem nem vitatkoztunk! Nem is tudnánk,mert nekem lövésem nincs ezekhez a faszságokhoz,sőt,nem is nagyon érdekelnek. Az se érdekel,hogy a motor hogy működik. Használni tudom,aztán ennyi!
Ha csajozni is ezzel a dumával akar,akkor örök életébe agglegény marad,aztán mehet a bérmenyasszonyokhoz!
Ne vitatkozz vele... rosszul jársz
Kérdezd meg, hogy a nőkhöz is tudományosan áll-e hozzá?
Ha egyszer sör közelébe kerülünk,akkor légyszi el se kezd ezt a tudományos rizsát! Hétköznapi nyelven szívesen elbeszélgetek veled,de ettől a tudományos dumától,csak max agresszív leszek!
Biztos szép dolog a négyszögátvitel,de csúnyán mondva a tökömet se érdekli!
Sörözést azért azt talán nem. De ha egyszer egy sör közelébe kerülünk, akkor tudnék mondani pár súlyos dolgot, hogy még mit igen :)
Amúgy már majdnem elkezdtem írni, a négyszögátvitel fontosságát, frekiátvitelt, fourier sort írni.. de azért észrevettem magam. :) :) :)
Te mindent ilyen tudományosan közelítesz meg? Én meg egyszerű halandó módon kinyitom a fülem,és nem foglalkozok vele hogy hány kHz-en szól a zene,hanem csak egyszerű módon hallgatom és élvezem! Sör ivással hogy állsz? Annál is előbb beleásod magad a szakirodalomba,vagy egyszerűen csak sörözöl egy jót a haverokkal?
Bázeg, hát most gondolj bele. Annak a hangszórónak azért kéne valami méretezett doboz, helyette az van, hogy beteheted a kalaptartóba, beteheted a merci ajtajába, meg a trabantéba is. Bár némelyik ilyen ótós középnek zárt a kosara, de hát no comment.
Ez olyan, mintha az 525-ösödbe raknál bele egy csak úgy spontán kézből köszörült profilú vezérműtengelyt. Valszeg menne is, de azért túl nagy elvárásoknak nem szabadna lenni :)
No persze ótóban úgysem vivaldit, meg mozartot hallgatnak, hanem sampont, meg párcentet, azokon a cd-ken meg 80Hz és 10kHz en kívül meg úgyisincs semmi és különben is a mélyláda kokszra van tekerve, hogy csak a kasztni rezgését lehessen hallani :)
Pár éve ismerősöknek, magamnak gyártottam hangdobozokat, aztán kicsit beleástam magam a témába :)
Nekem elöl van egy pár az ajtóba,egy a műszerfal tetejébe,egy a kalaptartóba,és láda a csomagtartóba. Nem szól rosszul,bár a jobb ajtóba lévőt kifingattam!
Baszki,micsoda tudományos halandzsa!
A 110dB-t elrontottam:
"gyorsító motorkerékpár 5 méterről; láncfűrész 1 méterről"
Most esett le, hogy ótóról van szó.
Már maga a hely is kizárja, hogy jól szóljon, túl sok a reflexió, túl sok helyről jön, lesznek kioltási és erősítési pontok, teljesen antiideális doboz a hangszóróknak.
:)
Hangszóróknak van egy olyan paramétere, hogy érzékenység. dB/W/m a mértékegység.
1 méter távolságból, 1W-al hány dB hangnyomást tud. :)
Egy sal/mnc-nél elvből hazudnak, egymásból nem tudod átszámolni a t/s paramétereket, mert már annyira kamu az adatlap. Egy ilyen teknyics, sunyi, meg hasonló kommerszeknél valamire való dobozok azé' 90-et tudjanak már.
De pl lehet venni 110dB/W/m-es hangszórót olyan ezer euróért is.
Merugye a 80dB-s hangszóró 1W-al wikipediat idézve:
"porszívó 1 méterről, zaj forgalmas utca járdáján"
A 110-es meg "porszívó 1 méterről, zaj forgalmas utca járdáján"
120 meg a fájdalomküszöb.
Aztán a szar dobozba meg tolhatod bele a kraftot, nem fog szólni csak fűteni. Egy normálisnál meg már 1W is nyom annyit, hogy családiházban a többi lakó hosszútávon nem viseli el, panelban meg a szomszédok miatt kizárt dolog, hogy tudjon 1W-al zenélni.
Ismerősöknek szoktam néha poénból mutogatni milyen hangos az 1W :)
Frekvenciamenet is érdekes, soknál ráírják, hogy 20-20kHz, csak elfelejtik írni azt mögé, hogy -3dB mondjuk. Ez magyarra fordítva azt jelenti, hogy 20kHz-nél már -80dB van és hát a dB nem lineáris :)
Ilyen sunyi dobozokon azért lehet sokat javítani, eleve a hangváltónak csúfolt dolgot ki kell belőle dobni, csinálni bele rendeset, hang szempontjából esetleg átdolgozni a térfogatot (mert ugye ezeknél a kategóriáknál a design az első, tehát ha az adott hangszóró zárt dobozt kíván, akkor is reflex doboz lessz, mert a szuccsőő az "menő", meg jól néz ki. Aztán merevítéseket bele tenni, hogy ne rezegjen be, mert a váza csupán annyira van méretezve a 8-as faforgácslappal, hogy a saját súlya alatt ne roskadjon össze, illetve valami bélést. Szóval kb úgy megcsinálni, ahogy egy videoton hangdoboz már a 80-as években megvolt :) :) :)
ezekhez nem értek
de ha az tényleg 70w-ot tud az már bőven elég lessz
ez pl 70 wattos lenne,ilyesmit nézek elsőnek
hangszóró
hát oda elég nehezen jutok el.amúgy astra f gyári lejátszó,nem mondanám annyira jónak.és legalább 4x50w-ra gondoltam
ha jó lejátszód van akkor nem kell erősíttő 4x40w
pioneer meg a kickker hangszórók jók
haverom ismer valakit kisbéren aki foglalkozik ijenekkel, ócsón árul
holnap meg holnapután móron
szombaton meg vasárnap sikátoron lessz motoros találkozó
én megyek sikátorba
nem akarok annyira komolyat,gondolkozom az erősítőn.
mindenképp egy usb-s komolyabb rádió,meg legalább 2 első hangfal csere,ez a biztos
lejátszóhoz nem értek meg nem is érdekel mert nekem jó a rádió
a hangszórók mindíg nagyobb teljesítményűek legyenek mint az erősíttő és akkor nem teszed tönkre
mennyire komoj cuccot akarsz?
csak egy pár ovál hangszórót vagy ládát meg magassugárzókat is?
na majd átnyálazom hétvégén,akkor lesz egy kis időm.


Más!
Van aki ért a zenéhez,elektronikához innen?
Mivel ez a tudomány messze elkerül engem,kis segítségre szorulok,hogy mitől jó egy hangfal pl.(ki akarom cserélni a kocsiban,de nem tudom mi mivel lenne jó (lejátszó-hangfal-erősítő)
és hogy milyen paraméterek fontosak.(pl a fényképező jut eszembe,ahol a digit zoom szinte nem való semmire,ellenben az optakai annál fontosabb )
most nézem hogy ugyan ezeken a napokon lessz a pannonia ringen road and ride verseny
belépés ingyenes
már kész van a gyujtás álító stroboszkóp
tudok róla
az a baj hogy szombaton délután is dógozok ugyhogy nem valószínű hogy elmegyek
Nem -nem!
Csináltam honlapomra egy szerintem egész jó cikket ilyesmi témákról. Utána megkaptam a The Racing Motorcycle for constructors könyveket, első kötetének első fejezete is éppen erről szól. Azóta találtam egy egész jó kis honlapot, ahol elég szemléletesen le vannak vezetve a dolgok.

http://craig.backfire.ca/pages...