Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

héj ez az enyém
,egmengmet is
Isten éltesse a Dávidokat...köztük engem
Használtautón fentvolt nyáron. Asszem 400at akartak érte ...
azott nem egy forma 1 es guma ?
csóri motor
köszi
mr yamaha
hali megtudnátok mondani kié az a szivárványos redbullos rs?
fizikai nóbel-díjat nem szeretnél? mert ezzel a produkcióval elég nagy sanszod lenne
most olyan motorról beszéltem amibe nincs termosztát... De mindegy mindenki úgy használj a motorját ahogy akarja én mindig 20 perc motorozás után szoktam egy kicsit kihuzatni. De ha megnézed a pályamotorokat csak bemelegítik amit a hőfok mérő mutat aztán meg már pörgetik, meg ilyen a teljesitménymérés is. De nyem tudom, nem vagyok profi csak a puszta fizika törvényét gondoltam át. Olaj sűrűbb több részecske több surlódás gyorsabb hőátadás, míg a víznél híg távol vannak a részecskék, ezáltal nincs annyi surlódás és ningy akkora hőátadás.
ezzel nem értek egyet mivel ha kipróbálod hogy beröffented a gépet a hütővíz az mondjuk 80fok akkor a blokkban az olaj közel sem 80fokos...jó ha 40körülit eléri...
ezért szokták a 4T gépeket menés elött beindítani járatják 5percet aztán leállítják hogy az olaj is bemelegedjen és funkcionáljon ahogy kell neki...
A víz a termosztát miatt melegszik jobban de a hűtőd is melegebb mint a blokk...
hideg motornak meg nagyobb a kopása mint a melegnek szal lehet csapatni inditás után 70fokos vízzel de nemlesz jó vége sztem...
már rájötem
remelem roppant rafinaltnak erezted magad.
nyilvan attol fugg, hogy te fested, vagy festeted. maga a festek nem egy nagy osszeg autofestekek kb. 800-1200ft/dl korul vannak. mocidra meg kell kb 3dl. fenyezok meg kb 30e-tol fujnak tapasztalataim szerint, de ez mehet 60-70e-ig is.
téli levegőzés
Hali!Mennyibe kerül kb. ,teljes müanyag idom festés egy RS-en?Meg milyen típusu festéket ajánltok?
Hát mindenesetre 60 fokos vízhőnél nálam még lazán lehet tapizni a deklit oldalt. Nem érződik 70-80 fokosnak.
nem is gondolnád ki az,mi?
Hülyeség amit irtál, mivel a termosztát miatt előbb felmelegszik a viz (lassan kering a hűtőrendszerben), mint az olaj. Pl. az autóm is már 82-85 fokot mutat (vizhm), az olajhőmérő még meg sem mozdult, csak kb 5-10km megtétele után (addig kevésbé pörgetve) mutat 90 fokot, attól függ tél van, vagy nyár...
Szóval az, hogy a vizhőmérséklet megfelelő az nem jelenti azt, hogy már csapatni is lehet vele! Persze ez 4t-re vonakozik...de 2t-nél sem érdemes azonnal nyélgázt huzni...
gyerekek unoatesom személyében jon az utanpotlas
Még nem raktam fel mert nem tudom melyik idomszetten lesz rajta.
De amúgy passzol szóval jó lesz
Tuning rakjál már be egy képet hogy milyen a plexi a motoron!
Vazze többet kéne olvasnom ezt a fórumot. Azt se tudtam hogy joe vett egy gixert nem, hogy haza is vágták már.