Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Eladó rs-hez csomo cucc gyujtások kábelkötegek hengerek trafók hütő van minden lehet őket vinni karácsonyi áron
Tudom!
ááá már nem menő helyesen írni
amiLYen
nekem gratuláltak:D...vizsgákról meg ink ne beszéljünk
jaja mi a faszért kellene valakinek a szalagavatóhoz gratulálni áh meg van de szépen feltűzték a szalagot a zakódra ezt én sem vágom. Amien a mai érettségi színvonal, én ahhoz sem fűznék komolyabb gratulációt , 3-asnál rosszabb jegyet kapni érettségin már nagy gyökérség amien gyp-s színvonalú , nem értem attól is miért fosik mindenki, minket is annó ijesztgettek a tanárok, aztán a legtöbbet vigyorogva irtuk meg olyan könnyű volt.
most van a szalagavató? miért kéne neki gratulálni, ez nem az érettségi :)
Félreértés ne essék, nagyon bírom Attát, meg sokat segít amikor hülye kérdéseim támadnak, de a szalagavató (ez most a tűző, vagy a bál? ) az nem egy olyan dolog amihez gratulálni szokás.
Ennyi erővel gratuláljatok már légyszi, mert én meg készülök a vizsgáimra :)
spracing (kukac) vipmail.hu
azéris:D...Atta ma máár lehet nem leszek gépnél...gratulálolok szalagavatód alkalmából:D
hagyjuk ....
szerinted neked itt van beleszólásod vmibe? :D
kóstolgatsz ?
téged ki kérdezett?


adj már egy mail címet, nem itt akarom (lada téma) kösz
Eresnyatának?
pedig kedvelte a cbr125 tulajokat
gondolom a baráti kávé elmaradt
asszem én láttam Italymot-ot pár hete a westendben (mármint a fényképen szereplő italymot-ot )
sztem születésnap meg egyéb alkalmakat nem itt kéne köszönteni. senkivel semmi bajom főleg nem Attával de sztem nem kéne 2-3 oldalt azzal tele írni hogy köszöntik fel az embereket
Srácok megsúgom Attának holnap lessz a szalcsija, majd köszöntsétek fel;)
tévedsz...keményebb a helyzet "mint 4 éve":D
Csáó topic lakók, látom van pár új arc, de sokan vagytok a régiek közül is, ennek örülök.
Hát ez a kiskörte kész, de azért Italymot se volt gyenge
Látom az "élet válzozatlan RSlandiában"
azaz.nunikategorizáló valami ilyesmire emlékeztem.
Nunikategorizáló volt, de a szolgáltató letörölte már sajna.
nem, nem ez volt az.amit belinkeltek ott csak azzal foglakozott az egész oldal.semmi mással.de azért ez se semmi
Erre gondolsz?

16 info, amit a punáról tudni kell!

Alapismeret: A puna apró, szőrös kis állat. Mivel igen elterjedt, vadászok ezrei lelkesednek rá!

1. A tárgyban említett vad, a puna, minden veszélyessége mellett kedves és becses állatka. Megkülönböztetünk vadász által hajszolt házipunát és bárki által szabadon vadászható vadpunát.

2. Mindkét puna forró égöv alatt, dombos, szakadékos helyen él, fiatal korában egy kis forrás tövében lapul, és egyáltalán nem aktív, később azonban bozót nő körülötte, ami jelzi aktiválódását és vadászatra éretté válását. A puna kifejlődési ideje 14-18 év, vadászni csak ezután szabad rá, amit azonban akkor már el is vár.

3. Az érett puna az elhanyagolást nehezen tűri, ilyenkor gyakran megvadul, az első vadász elé odaveti magát, ami házipuna esetén a tulajdonosra vadászberkekben rossz fényt vet.

4. Szőrméje különböző színű lehet: világos vagy sötét, szőke, barna, esetleg vörös, ritkább vagy sűrű, sőt egyes példányok különböző módon nyírják is. Általában a fekete puna a legvérmesebb.

5. Az idős vadak prémje hullik, esztétikai és egyben vadászati értékük erősen csökken, ezért nemegyszer ők maguk próbálják kétségbeesetten fegyver elé vetni magukat. VIGYÁZAT: A magát önként fegyver elé vető punát, különösen saját házipunánkat lehetőleg mindig lőjük meg, mert könnyen bosszúállóvá válhat.

6. A kifejlett, ápolt punának sajátságos, a legtöbb vadász által kedvelt illata van. Ha a vadász megérzi, fegyverét azonnal lövésre alkalmas állapotba hozza, és haladéktalanul megkezdi a vadászatot.

7. A kifejlett punák időnként vért köpnek, ilyenkor vadászati tilalom van rájuk.

8. A punára szegény és gazdag vadász egyforma hévvel vadászik. A szegények vagyoni helyzetüknél fogva csak házipunát tartanak. Akiknek arra sem telik, azok alkalomadtán külön e célra berendezett punalövöldébe járnak.

9. Hozzáértő, gyakorlott vadászok szerint a legélvezetesebb a vadpuna és a más tulajdonában lévő házipuna szabad területén történő becserkészése, vadászata, végül meglövése.

10. Vadászberkekben különösen sokra tartják a fiatal, de már kifejlett példány első meglövését, az ilyen vad ritkaságból, tapasztalatlanságból, valamint őrzéséből adódó becserkészésének nehézsége miatt…

11. Nagy vadászok állítása szerint nincs 2 egyforma puna a világon. Némelyik a hosszú becserkészést, hajszolást szereti, van, amelyik a mozgékony gyorstüzelőt kedveli.

12. A szakirodalomban feljegyzettek eseteket olyan punákról, amelyektől hosszabb ideig megvonták a megfelelő keménységű húst, vagyis nem vadásztak rájuk. Az ilyen állatokat kényszerből rendszerint valamilyen műfegyverrel próbálták meglőni magukat.

13. A punavadászat ismeretlen vad esetén veszélyes lehet, ezért óvatos vadászok gumipáncéllal védekeznek, ami azonban mértékadó szakértői vélemény szerint csökkenti a vadászat élvezetét, viszont kifejezetten ajánlott nem teljesen egészséges, fertőzött, vagy túl sok vadász által rendszeresen meglőtt vad esetén.

14. A punának 1-2 lövés meg se kottyan, sőt élvezettel tűri. A fegyver láttán nem menekül el, azt bevárja, lefekszik előtte, nedves lesz és megnyílik. Általában különösen kedveli a nagy kaliberű lőfegyvert és a hosszan tartó vadászatot.

15. Fiatal vadászok egy vadászat alkalmával több lövést is leadnak, nem ritka egy alkalommal a 3-4 lövés sem, míg az idősebb sporttársak már egy, maximum két lövéssel is beérik.

16. Elöregedett vadászok már annyira megbarátkoztak a punával, hogy gyakran a megfelelő fegyver híján- nem is lőnek rá, csak cirógatják, nyalogatják.

Jó vadászást kívánunk!